Toyota awansuje w rankingu najbardziej innowacyjnych firm

Toyota Mirai

W artykule przeczytasz

Inwestycje w zero-emisyjne technologie, uwalnianie patentów dotyczących zelektryfikowanych napędów, w tym technologii wodorowej oraz prace nad latającym samochodem elektrycznym... Czym jeszcze Toyota nas zaskoczy...?

Toyota zajęła 21. miejsce w rankingu 50 najbardziej innowacyjnych firm świata w 2021 roku, przygotowanym przez Boston Consulting Group (BCG). To potężny awans aż o 20 pozycji w porównaniu z zeszłorocznym notowaniem. To efekt inwestycji w zero-emisyjne technologie, uwalnianie patentów dotyczących zelektryfikowanych napędów, w tym technologii wodorowej oraz prac rozwojowych nad latającym samochodem elektrycznym. Awans dały Toyocie bardzo pozytywne opinie w ankietach wypełnionych przez grupę 1600 managerów zajmujących się innowacjami.

Toyota na liście Boston Consulting Group

Boston Consulting Group, jedna z największych globalnych firm doradztwa strategicznego, na podstawie odpowiedzi 1,6 tysiąca menedżerów zajmujących się innowacjami stworzyła ranking 50 najbardziej innowacyjnych firm świata.

Żeby znaleźć się na tej liście, trzeba spełnić szereg wymagań, a trzy najważniejsze z nich to: innowacyjność jako priorytet, wspieranie innowacyjności zarówno kapitałem jak i poprzez rozwój pracowników, a także widoczny zwrot z inwestycji w innowacje. Pandemia wymusiła poważne zmiany w wielu organizacjach, ale – jak wynika z raportu BCG, innowacyjność nadal jest jednym z priorytetów dla wielkich firm.

Toyota inwestuje w latające samochody elektryczne

W zestawieniu BCG Toyota zajmuje 21. miejsce i jest to awans aż o 20 miejsc w porównaniu z zeszłorocznym rankingiem. Żadna inna firma nie zanotowała większego postępu rok do roku. Jako jedną z głównych przyczyn tak wielkiego skoku japońskiego koncernu podaje się wartą 400 milionów dolarów inwestycję w firmę Joby Aviation. Firma ta specjalizuje się w latających samochodach elektrycznych. Toyota jest też drugą marką z sektora motoryzacji w zestawieniu, które zostało zdominowane przez firmy technologiczne oraz zajmujące się sprzedażą dóbr konsumpcyjnych.

Toyota od lat należy do czołówki najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Japońska marka jest pionierem elektryfikacji w sektorze motoryzacji. Od blisko 30 lat oferuje napędy hybrydowe, a auta z obecnej gamy wyposażone są w czwartą generację hybryd. W ten sposób Toyota realnie przyczynia się do redukcji emisji szkodliwych substancji. Toyota aktywnie angażuje się też w budowę gospodarki opartej na wodorze i jest jednym z liderów w sektorze motoryzacji. W 2014 roku rozpoczęła sprzedaż bezemisyjnego sedana Mirai napędzanego ogniwami paliwowymi. Następnie wprowadziła na rynek wodorowy autobus SORA i zaczęła sprzedawać zestawy ogniw paliwowych innym producentom. Natomiast w grudniu 2020 roku zaprezentowała Toyotę Mirai drugiej generacji. Cechuje się ona większą wydajnością ogniw paliwowych i zwiększoną pojemnością zbiorników wodoru, co oznacza większy zasięg.

Innowacyjność Toyoty

Dla Toyoty innowacyjność to też dzielenie się wiedzą i technologiami z zewnętrznymi partnerami. W 2019 roku firma bezpłatnie udostępniła licencje na prawie 24 000 patentów związanych z technologiami zelektryfikowanych napędów. W ten sposób Toyota chce przyspieszyć rozwój bezemisyjnego, zrównoważonego transportu. Podobnie jest z kwestią bezpieczeństwa. W tym roku Toyota udostępniła wirtualne manekiny THUMS. Służą one do badania wpływu sił zewnętrznych na ciało człowieka i jego poszczególne narządy. Oprogramowanie pobrało już 400 podmiotów, nie tylko do zastosowań w motoryzacji.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 4]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też:

Strefy czystego transportu na nowych zasadach

Strefy czystego transportu na nowych zasadach

Strefy czystego transportu w polskich miastach czekają zmiany. Samorządy będą mieć dowolność w określaniu panujących tam zasad. Możliwe będzie wpuszczenie pojazdów spalinowych spełniających określone normy. Oprócz tego na szybach aut w strefach obowiązkowe będą naklejki podobne do tych obowiązujących w Niemczech. Wiemy też coś o mandatach za łamanie zakazu wjazdu do strefy czystego transportu.

Rodzaje samochodów elektrycznych i hybrydowych

Rodzaje samochodów elektrycznych i hybrydowych

Rynek pojazdów z napędem niekonwencjonalnym jest coraz szerszy. Obok aut na prąd popularne są hybrydy. Szukając sobie takiego auta, przede wszystkim należy znać różnicę między pojazdami typu BEV, HEV, PHEV, MHEV, EREV czy FCEV. Dlatego sprawdzamy, jakie są rodzaje samochodów elektrycznych i hybrydowych oraz co je od siebie różni.

Elektryczny Chevrolet Bolt EV trafi do serwisu

Elektryczny Chevrolet Bolt wycofany do naprawy

Amerykański koncern samochodowy General Motors wycofuje do naprawy wszystkie egzemplarze jednego ze swoich modeli. Problematyczny jest elektryczny Chevrolet Bolt, znany też pod nazwą Opel Ampera-e, który ma problem z baterią. Okazuje się, że bateria tego minivana segmentu B może wywołać pożar.

Toyota

Toyota największym producentem samochodów na świecie

Toyota, najpopularniejsza marka i największy producent samochodów na świecie, zakończyła pierwsze półrocze 2021 roku z wynikiem powyżej 5 mln sprzedanych aut. Jest to efekt ponad 30-procentowego wzrostu produkcji i sprzedaży. Firma zanotowała także znacząco większy udział hybryd i innych zelektryfikowanych samochodów w całkowitej puli pojazdów dostarczonych klientom.