Testujemy środek do czyszczenia felg – Krwawa Felga

Tenzi krwawa felga czyszczenie

W artykule przeczytasz

Pewnie pamiętacie Scenica którego kupiłem w poprzednich filmach. Tym razem zapraszam do oglądania i przeczytania testu środka do czyszczenia felg. Sprawdziłem produkt marki Tenzi Krwawa Felga Cherry - jak domyślacie się z nazwy o zapachu wiśniowym. Jeśli i wam sprawia problem pozbycie się osadu z klocków hamulcowych, który psuje wygląd szczególnie waszych aluminiowych alu felg to - uwaga spoiler alert - mam coś dla was. Zapraszam do czytania lub obejrzyjcie wideo test który dla was przygotowałem.

Czyścimy felgi

Czym czyścić felgi? Pewnie tak jak ja podjeżdżacie na myjnie automatyczną kupujecie kod na mycie 20, 40 zł, niezależnie który program wybierzecie, pył hamulcowy to nie kurz, który wystarczy przetrzeć i znika z lakieru.

Próbowałem różnych opcji, myjką wysokociśnieniową, aktywną pianą, szczotką – generalnie efekt zawsze był taki sam.

Dokładne mycie trudno dostępnych miejsc teoretycznie myjce ciśnieniowej nie powinno sprawić żadnego problemu. Nie przedłużam, wiecie jak jest.

Środek do felg Tenzi Krwawa Felga

Czyszczenie zacząłem od polania całego samochodu czystą wodą, podkreślam, że nie używałem żadnego płynu do mycia. Następnie przystąpiłem do mycia felg.

Krwawa Felga Cherry wystarczy popsikać na czyszczoną powierzchnię i pozostawić preparat na 2-5 minut. Jeśli chcecie użyć go mniej środek do mycia felg możecie wspomóc szczotką – ja postanowiłem mu nie pomagać i sprawdzić co zdziała sam.
Na marginesie nie powinniście dopuścić do jego wyschnięcia, podobnie jak każdego innego środka czyszczącego. Spokojnie po wyschnięciu wystarczy go spłukać i nie ma wspomnianych śladów. Producent nie zaleca stosować go także na słońcu i na rozgrzane powierzchnie.

Na moim czarnym lakierze nie było tego widać, ale spróbujcie użyć Krwawej felgi na karoserii samochodu, który wydawałoby się jest czysty, po chwili (2 min) może okazać się, że zaczął krwawić – to za sprawą metalicznego pyłu, który jednak na nim był.

Odczekałem wskazany przez Tenzi czas i przystąpiłem do spłukiwania, rzeczywiście felgi dosyć mocno krwawiły. Spłukałem produkt i to wszystko! Brud osadzony na feldze ładnie puścił. Ciekawe czy ten sam efekt uzyskałbym na myjni automatycznej, do sprawdzenia niebawem.

Warto zwrócić uwagę, że Krwawa Felga ma neutralne pH 7 – jest bezpieczny dla powłok, lakieru czy aluminium – także polerowanego, co z tego wynika? Spokojnie możecie go używać na felgi stalowe ale też do czyszczenia alufelg, felg chromowanych i lakierowanych.

Krwawa Felga nie krwawi?

Sam efekt krwawienia zależy od ilości metalicznego brudu na feldze. Jeśli w Twoim przypadku nie krwawi to albo jest go za mało i “bielsze nie będzie” albo brud jest już tak zapieczony, że tylko kwas dałby mu radę.

Preparat do mycia felg jeszcze taniej – mamy dla was 10% rabatu

Jeśli szukacie preparatów do czyszczenia felg to mamy dla was rabat na zakupy w sklepie Tenzi.

10% z kodem #autobaza2021 powyżej 123 zł transport jest za symboliczną złotówkę (sam kod aktywuje się również powyżej tej kwoty). Także zrzucając się z kolegą na kilka produktów dodatkowo oszczędzasz 🙂

Ocena naszych czytelników
[Suma: 2 Średnio: 5]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też:

Felgi na zimę – stalowe czy aluminiowe?

Felgi na zimę – stalowe czy aluminiowe?

Jeżeli wybieramy felgi na zimę, musimy pamiętać, że będziemy je użytkować w trudnych warunkach. Obręcze są narażone na kontakt z solą i środkami chemicznymi stosowanymi przy odśnieżaniu dróg. Stąd wielu kierowców stawia w sezonie zimowym na felgi stalowe, uznając, że alufelgi są szczególnie narażone na korozję. Jednak tak naprawdę obręcze stalowe wcale nie są lepiej chronione przed korozją. Jest nawet wręcz odwrotnie, ponieważ stal koroduje znacznie łatwiej. Dlatego sprawdzamy, który typ obręczy zimą sprawdzi się lepiej.