Stacje ładowania samochodów Energi w systemie Orlen Charge

stacje ładowania aut elektrycznych

W artykule przeczytasz

Stacje ładowania samochodów elektrycznych Energi zostaną włączone do systemu Orlen Charge. Dzięki temu Grupa Orlen będzie w posiadaniu przeszło 400 obiektów do ładowania elektryków zlokalizowanych na terenie naszego kraju.

Orlen liderem infrastruktury elektromobilności w Polsce.

Sieć Orlen Charge posiada własne stacje ładowania aut elektrycznych. Obecnie jest 86 obiektów należących do PKN Orlen, które możemy znaleźć i opłacić za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Niebawem takie oprogramowanie znajdzie się również na stacjach ładowania pojazdów dziś zarządzanych przez Energę Obrót.

Własna sieć Energa Obrót liczy sobie w Polsce 53 stacje ładowania samochodów elektrycznych, z czego niemal połowa to stacje szybkiego ładowania DC. Przede wszystkim znajdują się one w północnej części kraju. Poza nimi do systemu Orlen Charge zostanie włączonych 279 stacji ładowania aut na prąd, za które odpowiada Energa Operator:

  • 271 stacji AC z dwoma stanowiskami o mocy 22 kW,
  • 8 stacji DC/AC o mocy 50 kW (złącza DC) i 22 kW (złącza AC).

Są one budowane w północnej i środkowej Polsce (Koszalin, Gdańsk, Gdynia, Toruń, Olsztyn, Włocławek, Elbląg, Płock).

Oznacza to, że łącznie w Polsce punkty ładowania samochodów elektrycznych należące do Grupy Orlen będą liczyć sobie ponad 400 punktów. Tym samym Orlen będzie krajowym liderem w zakresie infrastruktury elektromobilności.

Darmowe stacje ładowania samochodów Energi w okresie przejściowym

Stacje dopiero wznoszone przez spółkę Energa Operator od razu pojawią się w systemie Orlen Charge. Pozostałe stacje ładowania Energi dołączą do niego w ciągu trzech miesięcy.

Obiekty dołączone do systemu rozpoznamy po odpowiednich oznaczeniach. Poza tym pojawią się w nich nowe instrukcje obsługi.

Co warto podkreślić, do czasu aż wszystkie stacje ładowania pojazdów Energi w Polsce zostaną przeniesione do Orlen Charge, objęte zostaną okresem przejściowym. Oznacza to, że auta na prąd będziemy mogli na nich ładować w formule plug&charge. Dlatego ładowanie pojazdów elektrycznych będzie bezpłatne, bez konieczności autoryzacji przez kartę RFID czy aplikację mobilną. Już po zakończeniu procesu wdrażania stacji Energii do środowiska informatycznego Grupy Orlen, będziemy z nich korzystać na zasadach, jakie obowiązują na stacjach ładowania Orlen Charge.

Przeczytaj też: Karta GreenWay do ładowania samochodów elektrycznych

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też: