Rejestracja samochodu przez dealera coraz bliżej

Rejestracja samochodu przez dealera coraz bliżej

W artykule przeczytasz

Wiele wskazuje na to, że zgodnie z planem rejestracja samochodu przez dealera będzie możliwa już od 4 czerwca 2021 roku. Z pewnością jest to duży ukłon w kierunku zmotoryzowanych, którzy szukają dla siebie nowego samochodu w salonie.

Rejestracja samochodu przez dealera drogą online

W myśl nowych przepisów rejestracja samochodu przez dealera zwolni z tego obowiązku kierowcę. W imieniu nabywcy nowego auta lub innego pojazdu zajmie się tym uprawiony pracownik salonu sprzedaży. Wszystko będzie odbywać się online, choć na razie nie wiemy nic o wyglądzie samego wniosku. Uzupełnijmy jeszcze, że pierwsza rejestracja pojazdu przez dealera to jeden z elementów tzw. pakietu deregulacyjnego. Szerzej pisaliśmy o nim w artykule pt. “Pakiet deregulacyjny dla kierowców wchodzi w życie“.

Oczywiście za wszystkie ułatwienia i rejestrację nowego pojazdu przez salon sprzedaży zapłaci kierowca. Opłaty są tutaj identyczne z osobistym składaniem wniosku o rejestrację pojazdu. Jeśli dealer będzie rejestrował samochód osobowy, a my wybierzemy zwykłe tablice rejestracyjne, musimy się przygotować na następujące opłaty:

  • dowód rejestracyjny, nalepka kontrolna na szybę, znaki legalizacyjne – 85 zł;
  • pozwolenie czasowe – 13,50 zł;
  • karta pojazdu – 75 zł;
  • tablice rejestracyjne – 80 zł.

Jak zarejestrować auto przez Internet?

Przypomnijmy, że rejestracja samochodu online jest możliwa nawet teraz, aczkolwiek nie każdy urząd dysponuje elektroniczną skrzynką podawczą systemu pojazd i kierowca. Jeśli taka opcja jest dostępna, najpierw musimy założyć konto w systemie. Zrobimy to przez stronę Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Potrzebujemy także profilu zaufanego.

Do rejestracji samochodu przez Internet potrzebujemy m.in. dowodu zakupu pojazdu, a więc umowy kupna-sprzedaży, umowy darowizny czy faktury VAT. Potrzebna jest też karta pojazdu, jeśli była wydana, a także nasz dokument tożsamości w postaci dowodu osobistego lub paszportu. Wszystkie dokumenty skanujemy i wgrywamy do systemu w formacie JPEG lub PDF.

Jeśli wniosek został zaakceptowany, komplet dokumentów oraz tablice rejestracyjne możemy odebrać osobiście. Ewentualnie zostaną nam one dostarczone pocztą.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Przeczytaj też: