Nowe tablice rejestracyjne bogatsze o dodatkowe zabezpieczenia

Będą nowe tablice rejestracyjne z dodatkowym zabezpieczeniem

W artykule przeczytasz

Ministerstwo Infrastruktury informuje, że z dniem 11 lipca pojawiły się nowe tablice rejestracyjne. W zasadzie mowa o nowym ich zabezpieczeniu w formie laserowego grawera.

Jak wyglądają tablice rejestracyjne po zmianach?

Nowe tablice rejestracyjne i ich dodatkowe zabezpieczenie ma chronić numery przed podrobieniem. Przepisy z tym związane weszły w życie rok po opublikowaniu rozporządzenia przez ministra infrastruktury.

Zgodnie ze zmianami od 11 lipca nowo wytwarzane tablice rejestracyjne będą charakteryzować się szczególnymi oznaczeniami, które zostaną tam naniesione przy wykorzystaniu lasera. Grawerunek laserowy dotyczyć będzie między innymi:

  • numeru certyfikatu producenta tablic,
  • godła państwa,
  • miejsca na nalepkę legalizacyjną.

Co warte podkreślenia, nowa technika grawerowania laserem pozwoli utworzyć wzór widoczny tylko pod odpowiednim kątem. Taki grawer ma stanowić dodatkowe zabezpieczenie tablic rejestracyjnych, uzupełniając w ten sposób hologram w formie nalepki legalizacyjnej. W przeciwieństwie do nalepki grawer jest nieusuwalny i odporny na uszkodzenia. Ponadto trudno go podrobić. Wygląda na to, że faktycznie nowe tablice rejestracyjne będą trudniejsze w podrobieniu, przez co prostsza będzie weryfikacja ich oryginalności.

Czy każdy samochód otrzyma tablice z grawerem?

Zmienione tablice rejestracyjne będą montowane w samochodach, kiedy z urzędów znikną zapasy dotychczasowych tablic. Ich wprowadzanie ma mieć charakter sukcesywny. Oczywiście nie będzie obowiązku wymiany dotychczasowych tablic na nowe. Obecne pozostają ważne i nie trzeba ich wymieniać na tablice rejestracyjne z grawerowanym, laserowym zabezpieczeniem.

Ile zapłacimy za nowe tablice rejestracyjne?

Wprowadzenie nowych tablic z dodatkowym zabezpieczeniem nie wpłynie również na ich cenę. Koszt rejestracji pojazdu z nowymi tablicami pozostanie niezmieniony. Więcej o cenie tablic rejestracyjnych mówi artykuł pt. Ile kosztują tablice rejestracyjne?“.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Przeczytaj też: