Masz auto marki Volkswagen? Akcja serwisowa dla 2 tys. aut

Kolejna akcja serwisowa Volkswagena

W artykule przeczytasz

Po raz kolejny do serwisów właścicieli wzywa Volkswagen – akcja serwisowa ma objąć ponad 2 tys. samochodów zarejestrowanych w Polsce. Problem jest z zagłówkami, pasami bezpieczeństwa i układem holowniczym.

Volkswagen — akcja serwisowa zagłówków dla 6 modeli

Czym tym razem zaskoczył Volkswagen? Akcja serwisowa dotyczy kilku modeli. Łącznie w Polsce do serwisów zostanie wezwanych przeszło 2000 pojazdów.

Najwięcej wadliwych aut wykryto wśród modeli:

  • Golf,
  • Passat,
  • T-roc (typ au, 3c, 3h i a1),
  • Arteon.

Mowa o egzemplarzach wyprodukowanych w Niemczech w okresie maj — sierpień 2018 roku. Mogły one zostać wyposażone w nieprawidłowo zamontowane prowadnice zagłówka tylnego siedzenia. W razie wypadku może to skutkować brakiem odpowiedniej ochrony dla pasażerów.

Z tego powodu akcja serwisowa VW obejmie 1577 pojazdów zarejestrowanych w Polsce. Do ich właścicieli producent wyśle listowne wezwania stawienia się w ASO Volkswagena. Mechanicy sprawdzą spoinę mocowań na ramie oparcia tylnego siedzenia. Jeśli zajdzie taka konieczność, dokonają jej wymiany.

Poza powyższymi modelami kłopot z nagłówkami mają też Passaty typu ad i 3c, wyprodukowane w Niemczech między 4 maja a 3 lipca 2018 roku. Tu jednak problem jest z zagłówkami przednich siedzeń.

W ich przypadku mogą one być niedostatecznie zabezpieczone sprężyną mocującą prowadnicy. Podczas kolizji zagłówek może się wysunąć z oparcia siedzenia, co zwiększy ryzyko powstania lub spotęguje obrażenia. Z tego powodu ASO sprawdzi 242 pojazdy.

Niedziałające pasy bezpieczeństwa

Z innym problemem może borykać się Volkswagen Touareg (CR), wyprodukowany w Niemczech między 8 sierpnia a 5 października 2018 roku. Wadliwy może być w nich uchwyt zamka pasa bezpieczeństwa tylnego prawego siedzenia. Podczas wypadku może pęknąć, co będzie skutkowało niewłaściwym działaniem pasa bezpieczeństwa. Problem dotyczy 40 aut zarejestrowanych w Polsce.

Niewłaściwy zaczep holowniczy

Do serwisów będą również wzywani właściciele Tiguanów:

  • Tiguan,
  • Tiguan lwb/allspace (IBW).

Mowa o modelach wyprodukowanych w Niemczech i Portugalii. W sumie w Polsce jest zarejestrowanych 283 takich pojazdów. Problemem jest hak holowniczy, który mógł zostać niewłaściwe zamontowany. W związku z tym prawidłowo może nie działać blokada mechanizmu odchylania. Jeśli pęknie sworzeń, który blokuje zaczep holowniczy, skończy się to utratą połączenia z holowanym pojazdem, co zwiększy ryzyko wypadku. Naprawa będzie polegać na wymianie felernego elementu.

Nie jest to pierwsza akcja naprawcza, którą w ostatnim czasie organizuje Volkswagen – akcja serwisowa we wrześniu zasięgiem objęła niemal 13 000 pojazdów. Szerzej pisaliśmy o niej w artykule pt. Grupa Volkswagen ogłosiła 9 akcji naprawczych“.

Przypomnijmy, że wszystkie akcje naprawcze zgłoszone dla danego egzemplarza zawiera w sobie raport VIN. Jedna z jego sekcji zawiera w sobie bowiem wykaz ostrzeżeń opublikowanych przez producenta pojazdu.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też: