Karta GreenWay do ładowania samochodów elektrycznych

Karta GreenWay do ładowania samochodów elektrycznych

W artykule przeczytasz

GreenWay to publiczna sieć ładowania dla aut elektrycznych i hybryd typu plug-in. Obecnie możemy aktywować ładowanie samochodów elektrycznych za pomocą telefonu przez aplikację lub stronę WWW. Szybszą alternatywą jest karta GreenWay. Sprawdzamy, jak wyrobić kartę RFID i ile to kosztuje.

Do czego służy karta RFID GreenWay?

Karta GreenWay to narzędzie do aktywacji i kończenia usługi ładowania na stacjach tej sieci. Karta RFID jest przypisana do naszego konta. Z wyglądu przypomina ona kartę płatniczą bez chipów i pasków magnetycznych. Włączenie i wyłączenie usługi następuje przez przyłożenie karty w zaznaczonym polu na ładowarce.

Oczywiście proces ładowania samochodów elektrycznych możemy rozpocząć i zakończyć bez karty. Wystarczy do tego aplikacja mobilna GreenWay. Jest ona bezpłatna na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Logujemy się wówczas przez aplikację mobilną GreenWay do swojego konta użytkownika, wybieramy odpowiednią stację i aktywujemy ładowanie aut elektrycznych. Kolejną opcją jest przeglądarka internetowa.

Co więcej, z sieci GreenWay możemy korzystać nawet bez rejestracji, rozpoczynając jednorazowe ładowanie auta przez stronę WWW. Ładowanie jednorazowe pojazdu bez konta użytkownika to jednak mało opłacalna opcja. Za 1 kWh musimy bowiem zapłacić od 1,31 do 2,52 zł.

Lepiej więc być zarejestrowanym w sieci GreenWay i mieć przy sobie kartę użytkownika. Przede wszystkim skraca to czas ładowania samochodów elektrycznych. Poza tym karty RFID służą niekiedy do autoryzacji na darmowych stacjach ładowania samochodów elektrycznych.

Jak otrzymać kartę GreenWay do ładowania samochodów elektrycznych?

Skoro na stacjach ładowania samochodów najpopularniejszego operatora w naszym kraju nie wystarczy podłączyć kabla, warto rozważyć wyrobienie karty GreenWay. Zwłaszcza że jest to bezpłatne. Całość zajmie nam krótką chwilę. Wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją.

  1. Wchodzimy na stronę GreenWayPolska.pl.
  2. Klikamy w zakładkę “Rejestracja”.
  3. Wybieramy opcję “Rejestracja klienta (ładowanie wielorazowe)”.
  4. Wypełniamy dane w formularzu i postępujemy zgodnie ze wskazówkami.

Pamiętajmy, że karta GreenWay jest wysyłana Pocztą Polską. Stąd ważne jest podanie prawidłowego adresu do wysyłki.

Ile kosztuje karta GreenWay?

Za kartą GreenWay przemawia również cena. Otóż jest ona bezpłatna, co dotyczy wyrobienia karty oraz jej wysyłki. Płatna jest każda kolejna karta do ładowania samochodów elektrycznych, kiedy musimy za nią zapłacić 25 złotych.

Podsumowując, mimo iż karty GreenWay nie są z reguły niezbędne do ładowania jednorazowego samochodów elektrycznych, warto rozważyć ich wyrobienie. Są darmowe i pozwalają skrócić czas ładowania aut elektrycznych, a przede wszystkim upraszczają ten proces.

Przeczytaj też:

Samochody elektryczne w Polsce. Co mówią statystyki?
Czy samochody elektryczne są bezpieczne?

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też: