Info-Car – funkcjonalny serwis dla zmotoryzowanych

Serwis Info-Car dla kierowców

W artykule przeczytasz

Info-Car to serwis stworzony przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych (PWPW). Jest bezpieczny i funkcjonalny. Sprawdź, czy warto zarejestrować się w serwisie info-car.pl i jakie korzyści odniesiesz z tego jako kierowca.

Info-Car – co to takiego?

Obecnie z wykorzystaniem sieci możemy złożyć wniosek o tachograf oraz sprawdzić status karty ADR, która jest zaświadczeniem do kierowania pojazdami przewożącymi towary niebezpieczne. Pozwala na to serwis Info-Car. Posłuży on także kandydatom na kierowców, którzy zapiszą się na egzamin, go opłacą, a potem sprawdzą, czy prawo jazdy jest gotowe do odbioru.

Sam portal jest witryną stworzoną przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych stąd najwyższa gwarancja bezpieczeństwa. Ma służyć załatwianiu wielu spraw, które wymagałyby wizyty w urzędzie. Obecnie Info-Car jest podzielony na cztery działy, tj.:

  • Prawo jazdy;
  • Rejestracja pojazdu;
  • Tachograf;
  • ADR.

Serwis info-car.pl i PKK

Zacznijmy od tego, że system Info-Car pozwala zapisać się kandydatom na kierowcę na prawo jazdy, do czego niezbędny jest Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). Przez serwis możemy złożyć wniosek o wygenerowanie PKK. Oprócz tego przez witrynę info-car.pl sprawdzimy status PKK, zapiszemy się na egzamin, sprawdzimy dostępność egzaminów na prawko, zapłacimy za wydanie dokumentu, a także skontrolujemy, czy nasze prawo jazdy jest już gotowe do odbioru w urzędzie.

Sprawdzenie i rejestracja pojazdu przez Info-Car

Serwis pomoże też kierowcom, którzy chcą kupić samochód. Internetowy system pokaże dane pojazdu i historię jego rejestracji w Polsce. Oprócz tego sprawdzimy, czy pojazd nie pochodzi z kradzieży. Zawiera więc część informacji, jakie możemy wygenerować poprzez numer VIN w serwisie historiapojazdu.gov.pl lub bogatszych w informacje bazach zewnętrznych (np. Historia Pojazdu Autobaza).

Przeczytaj też: “Historia Pojazdu GOV – czy darmowy Raport Historii Pojazdu działa?

Już po zakupie sprawdzimy, jakie dokumenty są niezbędne do złożenia wniosku o rejestrację. Przez serwis wniesiemy też opłatę za wydanie dowodu rejestracyjnego oraz sprawdzimy, czy jest on już do odbioru w wydziale komunikacji.

Jak Info-Car wspiera zawodowych kierowców?

Z internetowej strony info-car.pl mogą korzystać również zawodowi kierowcy. Pomaga on w kilku sprawach, np.:

  • Złożenie elektronicznego wniosku o wydanie szkoleniowej lub standardowej karty do tachografu – jeżeli jest to zwykła karta, możemy starać się o nowy dokument, przedłużenie terminu ważności, jak i duplikat, jeżeli karta została zgubiona. Oczywiście w imieniu kierowcy kartę online mogą także uzyskać firmy.
  • Sprawdzenie statusu karty ADR – wystarczy, że wpiszemy imię, nazwisko oraz numer PESEL, a sprawdzimy status karty ADR. W ten sposób zweryfikujemy, czy czeka ona już na odbiór w urzędzie.

Podsumowując, nie ulega wątpliwości, że serwis Info-Car jest w kilku sytuacjach przydatny, aczkolwiek kierowcy na pewno chcieliby jego rozbudowy o nowe funkcje. Jeżeli chcemy korzystać z portalu, niezbędne jest do tego konto – osobiste lub firmowe. Jego założenie zajmuje kilka minut. Przede wszystkim musimy podać imię, nazwisko, adres mailowy oraz wpisać hasło. Następnie musimy zweryfikować konto, klikając w link aktywacyjny, który trafia na pocztę e-mail.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 2 Średnio: 5]

OBSERUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też: