Gdzie sprawdzić zaległe mandaty?

Gdzie sprawdzić zaległe mandaty?

W artykule przeczytasz

Jeśli otrzymamy mandat, po czym o nim zapomnimy lub go zgubimy, po jego nieopłaceniu otrzymamy zawiadomienie z urzędu skarbowego, ewentualnie kwota zostanie nam potrącona wraz z odsetkami z nadpłaty podatku. Oczywiście możemy tego uniknąć. Dlatego sprawdzamy, gdzie sprawdzić zaległe mandaty.

Kto zajmuje się nieopłaconymi mandatami?

Zanim wyjaśnimy, gdzie sprawdzić zaległe mandaty, podkreślmy, że w Polsce tym podatkiem zajmuje się urząd skarbowy. Co kluczowe, jest tylko jeden urząd skarbowy za to odpowiedzialny. Mowa tutaj o Naczelniku Urzędu Skarbowego w Opolu.

Jeśli więc nie zapłaciliśmy zaległego mandatu i otrzymamy zawiadomienie z urzędu skarbowego w Opolu, nie powinniśmy czuć się zaskoczeni. Kontakt z Opola w sprawie mandatu nie jest to również żadną próbą oszustwa. Oczywiście zapłaty mandatu także dokonujemy na rachunek bankowy opolskiego urzędu.

Nie jest jednak tak, że w razie kontaktu z urzędem skarbowym musimy kontaktować się z oddziałem w Opolu. Możemy to zrobić w urzędzie właściwym dla swojego miejsca zamieszkania. Dostaniemy informację o mandatach i kwotach do zapłaty wraz ze szczegółowymi informacjami. Poza tym informacje o mandatach ma także policja. Z kolei o mandaty nałożone przez straż miejską możemy pytać w urzędzie gminy lub miasta.

Jak i gdzie sprawdzić zaległe mandaty?

Jeśli chcemy sprawdzić zadłużenie, zaległe mandaty możemy zweryfikować online. Pomaga tutaj serwis internetowy infokonsument.pl. Oczywiście wymaga to założenia konta. Po rejestracji w serwisie możemy pobrać raport i sprawdzić zadłużenie, a w tym również zaległe mandaty. Warto jednak pamiętać, że znajdziemy tam tylko nałożone kwoty mandatów bez szczegółów. O te w sprawie mandatów powinniśmy skontaktować się z urzędem skarbowym.

Przypomnijmy od razu, że przez Internet możemy także sprawdzić liczbę punktów karnych, które kasują się po roku. Tutaj pomaga strona obywatel.gov.pl. Jednak jeszcze wygodniej liczbę punktów karnych sprawdzić przez aplikację mObywatel. Wystarczy pobrać ją na swój telefon. Obecnie w aplikacji jest także usługa mPrawo Jazdy, o której szerzej pisaliśmy w artykule “Usługa mObywatel Prawo Jazdy, czyli prawko w telefonie – pytania i odpowiedzi“. Instrukcję, jak krok po kroku dodać prawo jazdy do telefonu, znajdziemy w artykule “Prawo jazdy w telefonie. Jak dodać prawko do smartfona?“.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 7 Średnio: 4.1]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też: