Bardzo dobra sprzedaż hybryd Toyoty w Polsce

Toyota Corolla

W artykule przeczytasz

Toyota i Corolla liderami rynku aut osobowych w maju 2021. Łączna sprzedaż hybryd Toyoty w Polsce przekroczyła 124 000 samochodów
  • W maju Toyota ponownie najpopularniejszą marką w Polsce
  • Udział Toyoty w polskim rynku wynosi 16,9%
  • Corolla i Yaris to dwa najchętniej wybierane auta osobowe
  • Sprzedaż hybryd od początku 2021 roku przekroczyła 19 000 aut
  • Od 2004 roku Toyota sprzedała łącznie ponad 124 000 samochodów hybrydowych

Ponad 33 000 nowych Toyot od początku roku

Silna pozycja Toyoty jako lidera polskiego rynku przełożyła się w maju na 6 264 rejestracje nowych samochodów. Tym samym suma wszystkich zarejestrowanych aut Toyoty w tym roku wzrosła do 33 704 egzemplarzy, co przekłada się na ponad 9 000 egz. przewagi nad drugą marką w kraju. Wynik Toyoty z pierwszych pięciu miesięcy 2021 roku jest o 55,7% lepszy niż w tym samym okresie poprzedniego roku, a udział marki w polskim rynku wynosi obecnie 16,9%.

Toyota Yaris

Toyota Corolla i Yaris kolejny miesiąc na szczycie

W maju Corolla i Yaris po raz kolejny zajęły pierwsze i drugie miejsce na rynku samochodów osobowych, z wynikami odpowiednio 1 649 i 1 580 aut. Licząc od początku roku, Corolla uzyskała wynik 10 483 rejestracji (1. miejsce), a Yaris 8 386 rejestracji (2. miejsce). W pierwszej dziesiątce w tym roku znalazły się także RAV4 (6. miejsce, 4452 auta) i Toyota C-HR (8. miejsce, 4057 aut).

W maju liderami swoich segmentów zostały trzy modele – obok Corolli i Yarisa pierwsze miejsce w swojej klasie zajęła także Toyota AYGO z wynikiem 503 egzemplarzy. Toyota C-HR (604 egz.) i RAV4 (923 egz.) były drugimi najpopularniejszymi samochodami w swoich segmentach, Highlander (173 egz.) zajął trzecie miejsce wśród dużych SUV-ów, zaś Camry (366 egz.) czwarte wśród aut średniej wielkości.

Ponad 124 000 hybryd Toyoty

Toyota prowadzi w Polsce sprzedaż hybryd od 2004 roku, kiedy na naszym rynku zadebiutował Prius drugiej generacji. W pierwszym roku Prius znalazł 48 nabywców – dla porównania, w 2020 roku roczna sprzedaż wszystkich modeli hybrydowych Toyoty osiągnęła poziom 30 315 samochodów. W tym roku, od stycznia do maja, do klientów trafiło już 19 166 aut, czyli prawie 2/3 wyniku z całego ubiegłego roku. Łącznie na drogi w Polsce wyjechało już 124 126 hybryd marki, a obecnie co drugi samochód, który opuszcza salon Toyoty, ma napęd hybrydowy.

Toyota systematycznie poszerza swoją ofertę aut hybrydowych, przyspieszając wzrost ich sprzedaży w Polsce, trwający nieprzerwanie od 11 lat. W tym roku do salonów trafił nowy Highlander – duży, 7-osobowy SUV, dostępny wyłącznie z napędem hybrydowym. Toyota dysponuje kompletną gamą hybrydowych modeli, na którą składają się miejski Yaris, kompaktowa Corolla, średniej wielkości Camry, Prius i Prius Plug-in Hybrid oraz SUV-y Toyota C-HR, RAV4, RAV4 Plug-in Hybrid i Highlander.

Najpopularniejszym samochodem hybrydowym Toyoty w tym roku jest Corolla Hybrid, która w ciągu 5 miesięcy zanotowała sprzedaż 7 295 egzemplarzy. Drugie miejsce ex aequo zajęły Toyota C-HR Hybrid i RAV4 Hybrid z wynikiem 3 812 pojazdów. Hybrydowego Yarisa wybrało 2 311 kierowców. Camry Hybrid zanotowała sprzedaż 1 435 egzemplarzy, a hybrydowy Highlander – 492 egzemplarzy.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 0 Średnio: 0]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

2 odpowiedzi

  1. Niesamowite wyniki Toyoty. Mają solidne auta, do tego świetnie dopracowane układy hybrydowe i niezłe ceny – to się przekłada a tak dobrą sprzedaż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też:

Toyota

Toyota największym producentem samochodów na świecie

Toyota, najpopularniejsza marka i największy producent samochodów na świecie, zakończyła pierwsze półrocze 2021 roku z wynikiem powyżej 5 mln sprzedanych aut. Jest to efekt ponad 30-procentowego wzrostu produkcji i sprzedaży. Firma zanotowała także znacząco większy udział hybryd i innych zelektryfikowanych samochodów w całkowitej puli pojazdów dostarczonych klientom.