Autobaza – serwis z dwudziestoletnią tradycją

autobaza

W artykule przeczytasz

W kwietniu 2021 obchodzimy dwudziestolecie marki. Z tej okazji o początkach serwisu autobaza.pl wypowiedzą się jego założyciele.

Zakup samochodu używanego nigdy nie należał do prostych rzeczy. Na kupujących bowiem czyha tyle pułapek, że trudno je obejść nie posiadając wiedzy motoryzacyjnej. 

Dlatego największe problemy mają kierowcy bez doświadczenia z zakresu motoryzacji i to właśnie oni najczęściej padają ofiarą przekrętów nieuczciwych handlarzy. 

Na szczęście są dziś narzędzia, które w dużym stopniu upraszczają zakup pojazdu. Możliwość weryfikacji historycznych stanów licznika, czy wpisów odnośnie incydentów jest na wagę złota. 

Narzędziem, które stwarza takie możliwości jest Raport Historii Pojazdu od autobaza.pl.

 

Początki serwisu autobaza.pl

 

Serwis jest najdłużej działającym portalem w branży raportów VIN na polskim rynku. Jego początki sięgają 1996 roku, choć autobaza.pl wystartowała 5 lat później.

Z tej okazji zaprosiliśmy właścicieli serwisu do rozmowy na temat prowadzonej od lat działalności. 

Jednym z nich jest Sławomir Kozłowski, CFO autobaza.pl. Opowie nam on o początkach serwisu:

– Tak, to prawda. Początki serwisu autobaza.pl sięgają 1996 roku. Wtedy właśnie powstał pomysł na serwis i zaczęły się poszukiwania dostawców danych… Nawiązaliśmy wtedy współpracę z członkiem międzynarodowej organizacji  IAATI.

I tak w 2001 roku, w kwietniu udało się stworzyć pierwszą taką w polskim internecie prostą witrynę, która umożliwiała rozkodowanie numeru VIN, oraz sprawdzenie, czy pojazd nie jest kradziony. Dodatkowo weryfikowano poprawność sumy kontrolnej, co pozwoliło na zweryfikowanie prawidłowości numeru VIN.

 

Autobaza jako protoplasta obecnego dekodera VIN

 

Można wręcz powiedzieć, że autobaza z 2001 roku jest protoplastą obecnego dekodera VIN. Nasi klienci otrzymywali informacje o marce, modelu, roku produkcji pojazdu, rodzaju silnika oraz skrzyni biegów. Na bazie nawiązanej współpracy z członkiem IAATI serwis umożliwiał również sprawdzenie baz kradzionych pojazdów – opowiada Sławomir Kozłowski. 

– Kolejne lata to czas szybkiego rozwoju firmy. Pamiętajmy też, że był to okres zawrotnego rozwoju Internetu, co niewątpliwie pozwoliło wypłynąć spółce na szerokie wody. Wydaje się jednak, że kluczowe dla rozwoju firmy okazały się pasja i chęć ulepszania stworzonego dekodera. Był on coraz bogatszy w funkcje, co zwiększyło jego użyteczność.

Zmieniała się też sama strona internetowa, która zaczęła publikować informacje z rynku motoryzacyjnego, oraz procedur dotyczących rejestracji pojazdów. Powstał słownik techniczny i szeroka baza wiedzy – mówi Piotr Korab CMO autobaza.pl.

Mamy to szczęście, że dziś jesteśmy właścicielami spółki, która realnie wpłynęła na jakość aut oferowanych na rynku wtórnym. Nasi klienci są coraz lepiej wyedukowani i dzięki szerzonej przez nas wiedzy udaje im się uniknąć kłopotów – twierdzą zgodnie wszyscy właściciele: Piotr Korab, CMO; Sławomir Kozłowski, CFO oraz Marek Trofimiuk, CSO i Marcin Gleńszczyk, CIO spółki.

To bardzo miła świadomość i ogromna satysfakcja, że udało nam się uchronić rzesze Polaków przed utratą kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. To cieszy i motywuje do dalszej pracy – dodaje Marek Trofimiuk.

 

Zakres danych autobaza.pl

 

Dzisiaj w serwisie można sprawdzić ponad 120 marek, a raporty historii pojazdu, zawierają kluczowe dla klientów dane takie jak np. odnotowane przebiegi, historyczne zdjęcia, a nawet odnotowane szkody łącznie z ich wyceną.

“Dziś autobaza.pl stanowi największą, niezależną bazę danych VIN z historią pojazdów dostępną na rynku europejskim.”

Nie ma wątpliwości, że Raport VIN autobazy to jedno z najbardziej wiarygodnych internetowych źródeł informacji o pojeździe. Jest to o tyle ważne, że przez lata pojawili się naśladowcy, którzy nie posiadają aż tak rozbudowanej bazy danych, co wpływa na jakość oferowanych usług.

W raportach autobaza.pl oprócz podstawowych informacji dotyczących marki, modelu czy roku produkcji, znaleźć można także szereg dodatkowych informacji. Wliczając przebiegi pojazdu, historię uszkodzeń, historię sprawdzeń numeru VIN, weryfikację w bazach pojazdów kradzionych zarówno polskich jak i zagranicznych.

Ostatnio dodaliśmy ostrzeżenia producenta o wadliwych seriach pojazdów, czy adres miejsca montażu. Można sprawdzić również dane z aukcji internetowych i portali, gdzie pojazd był prezentowany. Do tego oferujemy dane dotyczące wyposażenia samochodu czy galerię zdjęć. 

Zakres informacji jest bardzo szeroki, co nie oznacza, że jest on dostępny dla każdego modelu sprawdzanego pojazdu. Np. historia incydentów. Jeżeli pojazd nie miał odnotowanych żadnych incydentów, próżno ich szukać w naszym raporcie – mówi Piotr Korab.

 

Raporty autobaza mają realny wpływ na cenę zakupu

 

Na przestrzeni wielu lat funkcjonowania serwisu widzimy, że oszuści i handlarze motoryzacyjni imają się wielu różnych sztuczek, aby zawyżyć cenę pojazdu. Naszym celem jest, aby ich oszustwa wyszły na światło dzienne, a nabywca zyskał dostęp do rzetelnych informacji o pojeździe. 

Jeśli pomimo odkrytych wad, nie zrezygnuje z zakupu, otrzymuje narzędzie do negocjacji ceny – wyjaśnia Marek Trofimiuk. Nawet nasz pracownik w ten sposób wynegocjował niższą o 1500 zł cenę zakupu auta. Nakręcił o tym videoblog który można obejrzeć na naszym kanale You Tube tutaj.

 

Oferta autobaza.pl

 

Autobaza.pl oferuje nie tylko Raport Historii Pojazdów. W ofercie jest też kilka innych raportów, w tym raporty dla pojazdów z Holandii, Belgii, a nawet Stanów Zjednoczonych. Mamy również historię aut z Niemiec czy Francji.

Historia samochodu w Raporcie pojazdu z Belgii
Historia samochodu w Raporcie pojazdu z Belgii

W przypadku aut z zagranicy łatwo o manipulacje, które dzięki naszym raportom można w szybki i łatwy sposób odkryć. Wystarczy przytoczyć dane z SAMAR mówiące o blisko milionie sprowadzonych do Polski aut w 2019 roku. Przy takiej skali importu niezbędne staje się sprawdzanie zagranicznej historii pojazdu – mówi Sławomir Kozłowski.

Świetnym uzupełnieniem naszych raportów są “Wycena pojazdu”, “Raport oględzin pojazdu”, a także “Sprawdzenie zastawu sądowego” i “Raport Procedur Serwisowych”.

Z okazji obchodów dwudziestolecia autobaza.pl udostępnia kod rabatowy upoważniający do 25% zniżki na zakup raportów. Wystarczy przed wyborem metody płatności w pole z kodem zniżkowym wpisać hasło URODZINY.

Wydaje się, że bogata oferta i wartość merytoryczna to nie koniec zalet raportów, jakie możemy pobrać ze strony autobaza.pl.

 

Cena raportów

 

– Cena raportów musi być konkurencyjna, ponieważ chcemy, aby na raport mógł sobie pozwolić każdy kto szuka samochodu na rynku wtórnym. Dlatego ceny naszych raportów wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych w zależności od liczby zebranych z baz informacji – dodaje Marcin Gleńszczyk.

Jest to bardzo konkurencyjna cena. Pamiętajmy, że za samochód płacimy kilka, a częściej kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na nasz raport trzeba więc wydać niewielki ułamek, wręcz promil tej kwoty – mówi Sławomir Kozłowski z działu finansów. 

Raporty są dostępne na koncie klienta, do którego uzyskuje się dostęp po dokonaniu zakupu.

Czas pokaże, jak serwis rozwinie się w kolejnych latach. Już dziś znajdziemy w nim narzędzia, które pozwalają dotrzeć do wielu informacji na temat samochodu, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji o zakupie używanego auta. 

 

Pozycja na rynku

 

Na przestrzeni lat serwis przeszedł kilka mniejszych liftingów, ale również gruntownych modernizacji. Autobaza.pl nieustannie się rozwija i tworzy nowe funkcjonalności. Ostatnio nasi użytkownicy zwracają się do nas z coraz większą ilością pytań z zakresu rejestracji pojazdów i prawnych aspektów związanych z motoryzacją. To dobitnie pokazuje ogromną wartość naszej pracy i dowodzi naszej silnej pozycji na rynku.

Bezsprzecznie jesteśmy dziś największą, niezależną bazą danych VIN z historią pojazdów dostępną na rynku europejskim.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 3 Średnio: 5]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Przeczytaj też:

Raport pojazdu z USA

Planujesz zakup pojazdu z USA? Koniecznie sprawdź jego przeszłość! Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż sprzedawca ukrywa