Akcje serwisowe kilku producentów

Kolejni producenci ogłaszają akcje serwisowe

W artykule przeczytasz

Mimo iż mamy wakacje, autoryzowane serwisy nie narzekają na brak pracy. Wielu producentów ogłasza dla swoich modeli akcje serwisowe. Ostatnia informacja jest taka, że do naprawy jest kilka tysięcy egzemplarzy różnych marek. Do serwisów wzywani są między innymi właściciele aut od następujących producentów: Volvo, Hyundai, Renault czy Kia.

Akcja naprawcza Hyundaia

W przypadku Hyundaia akcje serwisowe odnoszą się do modelu Santa Fe, który zjeżdżał z taśm produkcyjnych w Korei. Jak informuje importer, problemem jest ryzyko zwarcia elektrycznego w obwodzie zasilania modułu sterowania ABS/ESC. Do ASO wezwanych zostanie 1016 egzemplarzy. Celem akcji naprawczej będzie montaż zestawu bezpieczników.

Serwis samochodów Kia

W serwisach stawią się też samochody marki Kia. Akcja naprawcza dotyczy modeli Sorento (BL) i Carnival (VQ). Według producenta, wskutek przedostania się oleju i wilgoci do źródła zasilania modułu sterującego ABS może dojść do zwarcia, przeciążenia instalacji elektrycznej, a w konsekwencji nawet pożaru. Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte będą łącznie 1 552 pojazdy.

Trzy modele Renault wezwane do ASO

Do ASO Francuzi wezwą trzy modele, a mianowicie Renault Scenic, Talisman i Megane. W sumie będą to jednak tylko 202 egzemplarze, z czego Scenic i Talisman wyprodukowane we Francji do 27 maja 2019 roku, a Renault Megane produkowane w Hiszpanii do 20 czerwca tego samego roku. Podczas akcji naprawczej mechanicy wymienią przewody paliwowe.

Akcje serwisowe Volvo

Na brak pracy na pewno narzekać nie będą mechanicy w Autoryzowanych Stacjach Obsługi Volvo. O czym pisaliśmy w artykule Największa serwisowa akcja Volvo w historii, Szwedzi ogłosili akcję naprawczą związaną z mocowaniem pasów bezpieczeństwa, która w Polsce obejmie blisko 40 tys. egzemplarzy.

Tym razem Szwedzi postanowili skontrolować samochody z roku modelowego 2014-2017. Akcja naprawcza dotyczy aut z czterocylindrowymi silnikami Diesla, w których zachodzi ryzyko uwięzienia powietrza w układzie chłodzenia. W konsekwencji może to spowodować niewystarczające chłodzenie elementów jednostki napędowej, a w konsekwencji jej uszkodzenie czy pożar w komorze silnika. Akcja serwisowa będzie polegała na doposażeniu układu chłodzenia w dodatkowy wąż do odprowadzenia powietrza. Z tego powodu w Polsce Volvo do serwisów wezwie 2144 samochody.

Usterki fabryczne w raporcie VIN

Na akcje serwisowe warto zwrócić uwagę również przy zakupie samochodu z rynku wtórnego. Akcje naprawcze, które zostały ogłoszone dla danego egzemplarza, o ile były to oficjalne wezwania serwisowe opublikowane przez producenta, zawiera w sobie raport VIN. Użytkownik sprawdzi w ten sposób ewentualne informacje o możliwej usterce samochodu, który go interesuje. Należy jednak pamiętać, że ogłoszenie akcji nie jest jednoznaczne z wizytą danego egzemplarza w ASO. O to dopytać należy sprzedawcę.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też: