Akcja serwisowa samochodów BMW z silnikami Diesla

akcja serwisowa samochodów BMW z silnikami Diesla

W artykule przeczytasz

W najbliższych dniach rozpocznie się akcja serwisowa samochodów BMW z silnikami Diesla. Producent poinformował, że do warsztatów wezwanych zostanie 324 tys. pojazdów użytkowanych na Starym Kontynencie. Problemem jest system recyrkulacji spalin (EGR).

Wymiana modułu EGR

Problem wydaje się bardzo poważny. W ponad 320 tys. pojazdów marki BMW wyposażonych w silniki wysokoprężne może dochodzić do wycieku glikolu z chłodnicy systemu recyrkulacji spalin (EGR), a w konsekwencji zapalenia się pozostałości oleju napędowego w gorących spalinach.

Akcja serwisowa samochodów BMW z silnikami Diesla rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Moduły EGR znajdują się w autach z czterocylindrowymi silnikami wysokoprężnymi, które z linii produkcyjnej zjechały pomiędzy kwietniem 2015 i wrześniem 2016 roku. Ponadto awaria modułów EGR miejsce może mieć też w autach z sześciocylindrowymi silnikami Diesla, które wyprodukowano między lipcem 2012 i czerwcem 2015 roku. Możliwe awarie dotyczą pojazdów serii 3, 4, 5, 6, 7, X3, X4, X5 i X6.

Ten sam problem wystąpił w samochodach wyprodukowanych w Korei Południowej. Tam serwisowaniu poddano przeszło 100 tysięcy pojazdów. W aż 30 przypadkach doszło do zapalenia się aut, co ukazuje, że problem jest poważny.

Kolejna akcja serwisowa

Akcja serwisowa samochodów BMW z silnikami Diesla nie jest pierwszą dotycząca tego producenta w ostatnim czasie. Kilkanaście tygodni temu informowaliśmy o tym, że do serwisu wezwano 300 tysięcy aut BMW serii 1, BMW serii 3, BMW Z4 oraz BMW X1, które zostały wyprodukowane pomiędzy marcem 2007 a sierpniem 2011 roku. W ich przypadku dochodziło do niekontrolowanej utraty zasilania. Stanowiło to duże zagrożenie nie tylko dla kierowców i ich pasażerów, ale również innych uczestników ruchu. Wykryto, że w niektórych przypadkach dochodziło do zwarcia, czego efektem było wyłączenie się jednostki napędowej oraz świateł stop. Więcej pisaliśmy o tym w artykule pt. Samochody marki BMW wzywane do serwisów“.

Widać w związku z tym wyraźnie, że nawet uznawane za tak znakomite samochody, jak BMW, mają problemy i nie są niezawodne. Każdy właściciel pojazdu, w którym moduł EGR może być zawodny, ostrzeżenie powinien potraktować poważnie i dbając o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich czy innych uczestników ruchu, zgłosić się do serwisu. Kierowcy, którzy tego nie zrobią, narażą na niebezpieczeństwo siebie i innych. Za niestawienie się w warsztacie żadne sankcje w ich stosunku nie powinny być jednak wyciągane, jak ma to miejsce choćby w przypadku marki VW, o czym pisaliśmy w artykule Volkswageny bez akcji naprawczej nie przejdą badania technicznego“.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 45 Średnio: 2.4]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Przeczytaj też: