Akcja naprawcza Mercedesa. 22 tys. aut wezwanych do ASO

Akcja naprawcza Mercedesa obejmie ponad 22 tys. samochodów

W artykule przeczytasz

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) informuje, o akcji serwisowej, jaką zapowiada niemiecki Mercedes. Akcja naprawcza Mercedesa dotyczy 22 000 egzemplarzy, w których mogą wystąpić problemy z prawidłowym działaniem poduszki powietrznej.

Które modele obejmie akcja naprawcza Mercedesa?

Jak informuje UOKiK, akcja naprawcza Mercedesa obejmie 22 002 aut niemieckiego producenta. Mowa o starszych modelach, w których wykryto wadliwe działanie poduszki powietrznej kierowcy.

Jeśli dojdzie do wypadku, a w jego wyniku otworzy się poduszka powietrzna po stronie kierowcy, skończyć się to może pęknięciem generatora gazowego. Efekt może być taki, że niemożliwe będzie właściwe działanie poduszki powietrznej. Akcja naprawcza Mercedesa będzie polegała na wymianie poduszki powietrznej.

Właściciele egzemplarzy, których dotyczy zagrożenie, będą wzywani do serwisów. Mowa o następujących modelach Mercedesa:

  • klasa A z lat 2004-2012 (typ 169),
  • klasa C 2. generacji z lat 2000-2007 (typ 203) i 3. generacji z lat 2007-2014 (typ 204),
  • SLS AMG z lat 2009-2014 (typ 197),
  • klasa E coupé i kabriolet z lat 2009-2017 (typ 207),
  • klasa M z lat 2005-2011 (typ 164),
  • SLK z lat 2004-2011 (typ 171),
  • klasa E z lat 2009-2016 (typ 212),
  • klasa R z lat 2005-2017 (typ 251).

Usterki fabryczne w raporcie VIN

Kierowcy, którzy szukają sobie samochodu na rynku wtórnym, zawsze powinni sprawdzić, czy dany egzemplarz nie był zapraszany do serwisu, w czym pomoże numer VIN.

W ten sposób dotrze do raportu VIN. Ten zawiera w sobie bowiem wykaz ostrzeżeń, które opublikowali producenci pojazdów. Dotyczą one właśnie usterek fabrycznych stwierdzonych w niektórych seriach produkcyjnych. Jeśli producent opublikował wezwanie serwisowe dla danego egzemplarza, użytkownik znajdzie w nim informacje o możliwej usterce.

Warto jednak pamiętać, że numer nadwozia samochodu to nie tylko ewentualne informacje o akcjach serwisowych. Poza tym to wiele innych informacji na temat samochodu, a w tym jego dane techniczne, fabryczne wyposażenie, rejestr znanych odczytów przebiegu pojazdu, lista znanych incydentów, sprawdzenie w bazach pojazdów kradzionych, a nawet galeria zdjęć pojazdu. Więcej o tym, jak sprawdzić historię auta online, mówi artykuł pt. Historia samochodu po VIN przez Internet“.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też: