News

Będą obowiązkowe badania okresowe kierowców?
News

Będą obowiązkowe badania okresowe kierowców?

Nie jest wykluczone, że pojawią się obowiązkowe badania okresowe kierowców. Taki pomysł ma Europejska Rada Bezpieczeństwa w Transporcie (ETSC). Miałoby to poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Strefy czystego transportu na nowych zasadach
Elektromobilność

Strefy czystego transportu na nowych zasadach

Strefy czystego transportu w polskich miastach czekają zmiany. Samorządy będą mieć dowolność w określaniu panujących tam zasad. Możliwe będzie wpuszczenie pojazdów spalinowych spełniających określone normy. Oprócz tego na szybach aut w strefach obowiązkowe będą naklejki podobne do tych obowiązujących w Niemczech. Wiemy też coś o mandatach za łamanie zakazu wjazdu do strefy czystego transportu.

Bezpieczeństwo na polskich drogach w ocenie NIK
Lista

Bezpieczeństwo na polskich drogach. Druzgocący raport NIK

Wiemy już, jak bezpieczeństwo na polskich drogach ocenia Najwyższa Izba Kontroli (NIK). Okazuje się, że z bezpieczeństwem na drogach w Polsce nie jest najlepiej. Krytycznie oceniono pracę zarządców dróg, policji, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego czy administracji. Według NIK podniesienie mandatów, z czym za chwilę będziemy mieć do czynienia, to zdecydowanie za mało, aby poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Maksymalna dozwolona prędkość do 30 km/h?
News

Maksymalna dozwolona prędkość do 30 km/h i zero tolerancji dla promili?

Parlament Europejski od długiego czasu chce walczyć o poprawę bezpieczeństwa na drogach, aby do minimum ograniczyć liczbę śmiertelnych wypadków. Pomysły na realizację tych planów są bardzo różne. Jednym z nich są zmiany w zakresie prędkości w terenie zabudowanym. Nie jest wykluczone, że już niebawem maksymalna dozwolona prędkość w miastach zostanie ograniczona do 30 km/h.

Będą nowe fotoradary w Polsce
Lista

Nowe fotoradary w Polsce. Wiele nowych mierników na drogach

Rusza program rozbudowy i modernizacji systemu rejestratorów prędkości o wartości 5,7 mln złotych. Wiemy już, że gdzie trafiły i w najbliższym czasie trafiać będą nowe fotoradary w Polsce. W planach jest 26 takich urządzeń, aczkolwiek pojawią się też nowe mierniki do odcinkowego pomiaru średniej prędkości, czy urządzenia do niestosowania się do sygnalizacji świetlnej, a nawet monitorujące wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Stawka za badanie auta mocno w górę?
News

Stawka za badanie auta mocno w górę? Znamy propozycje diagnostów

Nie jest wykluczone, że niebawem stawka za badanie auta pójdzie mocno w górę. Zresztą o podwyżkach cen badań technicznych mówi się od dawna. Co oczywiste, domagają się ich właściciele stacji kontroli pojazdów. Zmian nie wyklucza też Ministerstwo Infrastruktury. Znamy nawet stawki, jakie proponują diagności.

Będzie czasowe wycofanie pojazdu osobowego z ruchu
News

Czasowe wycofanie pojazdu w szczegółach projektu

Rząd przedstawił szczegóły projektu, który pozwoli na czasowe wycofanie pojazdu osobowego ruchu. Jak informowaliśmy już wcześniej, sama idea jest słuszna, aczkolwiek większość kierowców czekających na ten przepis nie będzie zadowolona. Wszystko dlatego, że czasowo wycofać pojazd osobowy będą mogli tylko właściciele uszkodzonych maszyn. Nie wiedzieć dlaczego, nie otrzymają takiej możliwości posiadacze aut chwilowo nieużytkowanych, na przykład kamperów, motocykli czy kabrioletów eksploatowanych sezonowo.

Nowe stawki mandatów
News

Nowe stawki mandatów. Jak wysokie będą mandaty po zmianach?

Wiemy już, że szykują się duże zmiany w Kodeksie drogowym. Co jest dla zmotoryzowanych najważniejsze, pojawią się nowe stawki mandatów, które będą horrendalnie wysokie. W rządowym projekcie pojawiają się minimalne stawki kar dla kierowców. Co więcej, dla recydywistów kara za niektóre przewinienia drogowe wzrośnie nawet 150-krotnie! Sprawdzamy, jak będą wyglądać mandaty po zmianach.

Najpopularniejsze marki samochodów w Polsce
Lista

Najpopularniejsze marki samochodów w Polsce. Czym jeżdżą Polacy?

Z roku na rok przybywa w Polsce nowych aut, aczkolwiek nadal zdecydowana większość Polaków porusza się samochodami z rynku wtórnego. Sprawdzamy najpopularniejsze marki samochodów w Polsce na podstawie statystyk porównywarki ubezpieczeniowej Rankomat. Zatem jakie marki możemy najczęściej spotkać na polskich drogach?

Ile wynosi mandat za wjazd do lasu?
News

Jaki mandat za wjazd do lasu?

Zwłaszcza w przypadku samochodów osobowych mandat za wjazd do lasu, o ile jest to nieuprawnione, nie jest najwyższą możliwą karą. Rzadko, ale może się zdarzyć, że zamiast mandatu sprawa zostanie skierowana do sądu. Ewentualna grzywna może być znacznie dotkliwsza dla naszego portfela.

Utrata prawa jazdy za wyprzedzanie na pasach
News

Utrata prawa jazdy za wyprzedzanie na pasach?

Od grudnia 2021 r. zachodzą znaczące zmiany w taryfikatorze mandatów. Według nowych przepisów za popełnione wykroczenia będziemy karani znacznie wyższymi mandatami, albowiem maksymalna ich stawka pozostaje bez zmian od 20 lat. Co więcej, za niektóre wykroczenia będziemy mogli stracić prawo jazdy. Należy do nich wyprzedzanie na pasach.

Stawki OC. Emeryci płacą 4-krotnie mniej niż studenci
News

Pożyczka gotówkowa na naprawę samochodu

Polscy kierowcy w 2019 roku przeciętnie wydali na naprawy samochodu około 1000 zł – takie dane przedstawił serwis dobrymechanik.pl. Wzrost cen usług i części samochodowych samochodowych sprawił, że w 2021 roku wydatki na mechanika są jeszcze bardziej dotkliwe dla domowych budżetów. Z tego powodu wzrosło zainteresowanie pożyczkami na naprawę auta.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Kategoria news skupia się na newsach samochodowych i najnowszych trendach z dziedziny motoryzacji. Omawiamy tu bieżące wydarzenia zarówno z rynku nowych aut, ale też tych używanych.

News to obowiązkowa pozycja na naszym blogu dla każdego miłośnika motoryzacji! Pokażemy tu najnowsze premiery aut i omówimy nowinki technologiczne w nich zastosowane. Będziemy podążać śladem badań i ciekawych doniesień z rynku.

W news nie może również zabraknąć wprowadzanych zmian w przepisach dla zmotoryzowanych. Podejmiemy się ich interpretacji i oceny ich wpływu na życie kierowców.
Przypomnimy ci również o wszelkich twoich obowiązkach jako kierowcy. Omówimy zmieniające się zagadnienia dotyczące norm emisji spalin i wszelkie nowe przepisy i obowiązki kierowców jakie będą wprowadzane w życie.

W tej kategorii znajdziesz również ciekawe statystyki dotyczące wtórnego rynku aut w Polsce i w Europie oraz najnowsze doniesienia medialne z sytuacji panującej na rynku. Opinie, spostrzeżenia i prognozy – tego się możesz tutaj spodziewać. Będziemy śledzić trendy zarówno na polskim rynku jak i europejskim.

Będziemy interpretować dane uznanych w branży instytucji i stowarzyszeń, zarówno polskich jak i europejskich.

Kategoria ta dostarczy wam mnóstwo informacji o tym co się aktualnie dzieje w branży i przygotuje na wszelkie zmiany. Z newsami motoryzacyjnymi od autobaza.pl zawsze będziesz na czasie.