Auto części – gdzie i jak kupić części do samochodu

za które części samochodowe nie warto przepłacać

W artykule przeczytasz

Jak szybko, wygodnie i tanio kupować części samochodowe? Tylko przez internet!

Z roku na rok, coraz więcej Polaków przekonuje się do zakupów w sieci. Dzieje się tak, ponieważ kupowanie produktów online ma właściwe same zalety: zajmuje niewiele czasu, nie wymaga przemieszczania się, do tego jest bardzo korzystne finansowo. Sieć jest idealnym miejscem do poszukiwania części samochodowych. Gdzie szukać części samochodowych w internecie?

Zakup części samochodowych w sieci

Kiedy popsuje się nam samochód, najtańszą opcją jest samodzielny zakup części niezbędnych do usunięcia usterki w pojeździe. W ten sposób będziemy świadomi faktycznych kosztów – tego ile kosztował zakup części, a ile praca mechanika. Dawniej ze względu na słaby dostęp do części to mechanicy sami zaopatrywali swoich klientów w części, korzystając najczęściej, z lokalnych, stacjonarnych punktów sprzedaży. Niestety niejednokrotnie elementy w nich dostępne, były drogie, a na sprowadzenie produktu niedostępnego, trzeba było czekać nieraz nawet kilka dni. Jednak od pewnego czasu klienci indywidualni, jak i mechanicy zaczęli doceniać plusy zakupów części samochodowych przez internet.

Gdzie kupować części samochodowe online?

Jednym z najpopularniejszych serwisów, na których możemy bezpiecznie kupować rozmaite produkty, jest Allegro.pl. Tam oprócz nieograniczonego w zasadzie wyboru produktów, mamy pełne bezpieczeństwo przeprowadzenia transakcji, które jest gwarantowane, przez Allegro.pl. Dodatkowo serwis w ostatnim czasie zmodernizował całą kategorię dotyczącą części samochodowych, przez co dokonanie zakupów jest proste, wręcz intuicyjne a wyszukanie potrzebnych części banalne. Obecnie na Allegro.pl mamy możliwość doboru części, poprzez selekcję konkretnej marki i modelu, co znacznie zawęża poszukiwania i pozwala zaoszczędzić wiele czasu. Dodatkowo mamy pewność, że wybrane części, będą pasowały do modelu pojazdu, który posiadamy.  Podczas zakupu części przez firmę, Allegro umożliwia ich zakup w cenach netto – B2B.

Popularne oznaczenia na częściach samochodowych

Przy naprawie pojazdu właściciel najczęściej musi dokonać kilku ważnych wyborów. Pierwszym z nich jest decyzja, czy naprawa będzie wykonywana przy użyciu części oryginalnych, czy też zamienników. Nie zawsze zakup części oryginalnych jest możliwy, wtedy decyzja zostaje podjęta poza nami. Kiedy jednak sami musimy dokonać wyboru, warto poznać kilka oznaczeń, jakim określane są części, żeby mieć pełną świadomość, tego, co kupujemy. Najczęściej możemy spotkać oznaczenia takie jak:

  • O
  • OEM
  • OEQ
  • PJ

Oryginal Equipment – OE to części oryginalne, które są oznaczane symbolami marek samochodów. W Polsce oznaczane są jedną literą – O. Części OEM – Original Equipment Manufacturer – są tańszą wersją oryginalnych elementów, wyprodukowane są przez fabryki, które na co dzień wykonują części dla koncernów samochodowych. Głównymi różnicami jest brak firmowego znaczka z logo marki oraz niższa cena. W Polsce możemy znaleźć je pod symbolem Q. Jeżeli na częściach znajdujemy oznaczenia PJ, oznacza to, że te elementy są polecane przez producenta.

Oryginał, a może zamiennik?

W sytuacji, kiedy to do nas należy wybór, czy decydujemy się na zamiennik lub produkt oryginalny, warto dokonać podziału na elementy, na których nie warto oszczędzać, oraz te, kiedy spokojnie można zastosować części zamienne.  Kiedy dokonujemy wymiany najważniejszych elementów w pojeździe, np. przeprowadzany będzie remont silnika, czy dokonujemy napraw w zawieszeniu, zawsze warto postawić na sprawdzone oryginalne części, polecane przez producenta. Jeżeli jednak dokonujemy regularnej wymiany mniej istotnych części, które się zużywają, nie ma sensu przepłacać, spokojnie można zastosować zamienniki.

Części samochodowe, to elementy, które co jakiś czas należy wymieniać w każdym pojeździe. Warto więc poszukać ich wśród ogromnej ilości produktów na Allegro.pl, gdzie mamy dostęp do najróżniejszych elementów, które po wykupieniu abonamentu mogą być nam dostarczone zupełnie za darmo. Łatwość wyszukiwania oraz przyporządkowanie do właściwych kategorii znacznie ułatwiają znalezienie produktów, które nas interesują. Warto zatem postawić na zakupy online i zacząć realnie oszczędzać.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Przeczytaj też: