Na warsztat

Rotacja opon – co to jest i na czym polega?
Na warsztat

Rotacja opon – co to jest i na czym polega?

Rotacja opon to jedna z ważniejszych zasad ich prawidłowej eksploatacji. Sprawdzamy, czym jest rotowanie ogumienia, na czym polega ten proces i dlaczego jest to takie istotne.

Ząbkowanie opon – co to jest i jakie są tego przyczyny?
Na warsztat

Ząbkowanie opon – co to jest i jakie są tego przyczyny?

Ząbkowanie opon jest naturalnym procesem ich zużywania. Sprawdzamy, co to jest ząbkowanie ogumienia, jakie są tego przyczyny, objawy i skutki tego zjawiska, a także jak poradzić sobie z takim zużyciem opon.

Stawka za badanie auta mocno w górę?
News

Stawka za badanie auta mocno w górę? Znamy propozycje diagnostów

Nie jest wykluczone, że niebawem stawka za badanie auta pójdzie mocno w górę. Zresztą o podwyżkach cen badań technicznych mówi się od dawna. Co oczywiste, domagają się ich właściciele stacji kontroli pojazdów. Zmian nie wyklucza też Ministerstwo Infrastruktury. Znamy nawet stawki, jakie proponują diagności.

Interfejs diagnostyczny – co to jest, jak działa, ile kosztuje?
Na warsztat

Interfejs diagnostyczny – co to jest, jak działa, ile kosztuje?

Interfejs diagnostyczny jest przeznaczony do samochodu z systemem OBD2 (ang. On-Board Diagnostics). To urządzenie służące samodzielnej diagnozie stanu technicznego wielu podzespołów pojazdu. Sprawdzamy, czym jest interfejs diagnostyczny, jak wybrać takie urządzenie elektroniczne, a następnie podłączyć je do auta i uruchomić z odpowiednio dobranym oprogramowaniem.

Od kiedy paliwo przejściowe na polskich stacjach?
News

Od kiedy paliwo przejściowe na polskich stacjach?

Paliwo, jakie znajdziemy w dystrybutorach na stacjach benzynowych, możemy podzielić na letnie, przejściowe i zimowe. W tym artykule skupimy się na paliwie przejściowym, zwanym też pół-zimowym. Jak wskazuje jego nazwa, trafia ono do dystrybutorów między okresami letnim i zimowym. Sprawdzamy, od kiedy paliwo przejściowe znajduje się na stacjach benzynowych.

Czerwona linka w bagażniku
News

Czerwona linka w bagażniku – czym jest i do czego służy?

Jeżeli nie liczyć kosztów takiego procesu i ubywających z naszej kieszeni czy konta środków, tankowanie nie stanowi większego problemu. Zdarza się jednak, że pod dystrybutorem na stacji benzynowej klapka wlewu paliwa nie chce się odblokować. Na szczęście nie jest to problem bez wyjścia. Pomoże czerwona linka w bagażniku.

Lusterko fotochromatyczne – co to jest i jak działa?
Na warsztat

Lusterko fotochromatyczne – co to jest i jak działa?

Wsteczne lusterko fotochromatyczne znajduje się wewnątrz auta. Jego zadaniem jest poprawa widoczności w gorszych warunkach. Lusterko tego typu automatycznie ściemnia się wówczas, kiedy oślepiają nas światła pojazdów jadących z tyłu. Sprawdzamy, jak działa fotochromatyczne lusterko, jakie są jego rodzaje i w jakich autach montuje się ten element wyposażenia.

Badanie techniczne pojazdów – pytania i odpowiedzi
Na warsztat

Badanie techniczne pojazdów – pytania i odpowiedzi

Badanie techniczne pojazdów definiuje ustawa “Prawo o Ruchu Drogowym”. Mimo iż wszystko wydaje się jasne, zdarza się, że przed badaniem technicznym szukamy odpowiedzi na kilka nurtujących nas pytań. Często jest też ono błędnie mylone z przeglądem. Dlatego postanowiliśmy skupić w jednym miejscu najczęstsze pytania dotyczące badań technicznych.

Co oznacza kontrolka silnika check engine?
Na warsztat

Check engine – co oznacza kontrolka silnika?

Kontrolka silnika check engine budzi obawy kierowców. Jednak nie zawsze jest ona powodem do paniki. Sprawdzamy, co oznacza błąd check engine i jak zachować się w sytuacji zapalenia tej lampki podczas jazdy. 

Jak dołączyć do eTOLL – rejestracja krok po kroku
News

Jak dołączyć do eTOLL – rejestracja krok po kroku

Powoli kończy się okres przejściowy, kiedy opłat drogowych możemy dokonywać z poziomu dwóch systemów – viaTOLL i e-TOLL. Jeżeli chcemy dołączyć do eTOLL, rejestracja w systemie jest szybka i prosta. Sprawdzamy, jak zarejestrować się w nowym elektronicznym systemie opłat drogowych krok po kroku i co jest nam do tego potrzebne.

Jak zapłacić mandat przez Internet?
News

Jak zapłacić mandat przez Internet?

Jeżeli nawet jeździmy dość ostrożnie i tak możemy popełnić przewinienie drogowe, chociażby za przekroczenie dozwolonej prędkości, parkowanie w nieprawidłowym miejscu itp. Zresztą mandatem karnym możemy zostać ukarani nawet wtedy, kiedy nie zostaliśmy złapani na gorącym uczynku, na przykład będąc zarejestrowanym przez fotoradar. Sprawdzamy, jak zapłacić manat przez Internet, jakie dane podać i na jaki rachunek wykonać przelew.

Noga na sprzęgle czy podnóżku?
Na warsztat

Noga na sprzęgle czy podnóżku?

Wielu kierowców nie trzyma stopy na podnóżku, ale utrzymuje ją nad lub na pedale sprzęgła. W ten sposób kierowcy zawsze są gotowi do zmiany biegów. Jednak noga na sprzęgle to poważny błąd w technice jazdy, który naraża na poważne straty finansowe. Sprawdzamy, jak wygląda prawidłowe operowanie pedałem sprzęgła w samochodzie oraz dlaczego w czasie jazdy nogę należy trzymać na podnóżku.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Kategoria na warsztat to kopalnia wiedzy dla samodzielnych majsterkowiczów i miłośników motoryzacji. Znajdziesz tu opisy drobnych usterek i sposoby ich naprawienia we własnym zakresie.

Chcesz naprawić auto sam? Kategoria na warsztat dostarczy ci wszelkich porad, dzięki którym zrobisz to sami i zaoszczędzisz pieniądze na naprawie auta.

Nasze porady zdecydowanie ułatwią ci życie i sprawią, iż nie będziesz zdany jedynie na warsztaty motoryzacyjne.

Ciekawostki, podpowiedzi, tanie i szybkie sposoby na drobne usterki. Zrób to sam z poradami od autobaza.pl. Przekonasz się, że to nie takie trudne. Nie wiesz jak bezpiecznie odłączyć akumulator lub rozruszać silnik zimą? Dowiesz się tego od nas!