Na warsztat

Samochody elektryczne
Elektromobilność

Samochody elektryczne zdominują Polskę?

Transformacja już się zaczęła. Na razie jesteśmy w początkowej fazie, jednak za 10 lat – 25% aut jeżdżących po Polsce może być elektryczna.

Woda z klimatyzacji pod samochodem. Co zrobić?
Na warsztat

Woda z klimatyzacji pod samochodem. Co zrobić?

Woda z klimatyzacji pod samochodem nie jest niczym rzadkim. Mimo iż wyciek i plama wody jest niegroźne dla auta, ma to swoje konsekwencje. Oznacza to, że w układzie gromadzi się wilgoć, która sprzyja nagromadzeniu grzybów. Sprawdź, jak temu zaradzić.

Pęknięta szyba w aucie
Porady

Pęknięta szyba w aucie – konsekwencje, co zrobić?

Co jest kluczowe, pęknięta szyba może skończyć się mandatem, niezaliczeniem badania technicznego, a nawet odebraniem dowodu rejestracyjnego, choć nie zawsze. Sprawdź, kiedy pęknięta szyba w aucie jest problemem, a w jakiej sytuacji takie uszkodzenie nie przykuje uwagi funkcjonariusza czy diagnosty.

Na czym polega jazda na słupki?
News

Na czym polega jazda na słupki?

Nie jest wykluczone, że nie wiesz, czym jest tzw. jazda na słupki, a jeśli nawet, być może kojarzysz ją z metodą pokonywania łuku podczas egzaminu na prawo jazdy na placu manewrowym. W tym wpisie jednak o tym, jak jazda na słupki może uchronić przed mandatem. Poprawia też bezpieczeństwo ruchu drogowego. Dzięki słupkom przy drogach zachowasz bowiem odpowiedni odstęp od poprzedzającego pojazdu.

Zalany samochód. Co z nim zrobić?
News

Zalany samochód. Jak zachować się w czasie nawałnicy?

Lato to okres nawałnic z towarzyszącymi im intensywnymi opadami deszczu, po których nie brakuje obszarów zalanych wodą. Sprawdzamy, jakie poważne uszkodzenia mogą czekać zalany samochód, który miał długi kontakt z głęboką wodą.

Czym jest Zielona Karta OC i kiedy jej potrzebujemy?
News

Czym jest Zielona Karta OC i kiedy jej potrzebujemy?

Zielona Karta OC to potwierdzenie wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia. Jeśli jej nie mamy, w niektórych państwach Europy za wypadek zapłacimy z własnej kieszeni i to nawet mimo posiadania aktualnego ubezpieczenia OC. Sprawdzamy, jak wyrobić Zieloną Kartę i gdzie jest nam ona niezbędna.

spóźniona rejestracja samochodu
News

Kara za brak rejestracji pojazdu – najważniejsze pytania

Ponieważ temat kar za brak rejestracji pojazdu ciągle wzbudza duże kontrowersje i pojawia się mnóstwo pytań, postanowiliśmy dokładnie omówić ten temat. Mamy nadzieję, że ten tekst rozwieje wasze wątpliwości. Jeszcze macie pytania? Zadajcie je pod tym wpisem, a my postaramy się rzetelnie na nie odpowiedzieć.

Kurs reedukacyjny. Czym jest i kto może się na niego zgłosić?
News

Kurs reedukacyjny. Czym jest i kto może się na niego zgłosić?

Kurs reedukacyjny to rozwiązanie zalecane dla kierowców, którzy mają dużą liczbę punktów karnych, kiedy kolejne przewinienie drogowe może oznaczać utratę prawa jazdy. Sprawdzamy, czym jest kurs reedukacyjny oraz kto może się na niego zapisać.

Fotoradary w Polsce
News

Fotoradary w Polsce. Ile ich jest?

Wielu kierowcom wydaje się, że fotoradary w Polsce są liczne. Okazuje się, że nie jest to do końca prawda. Poza tym Polska to jeden z niewielu krajów, który informuje o obecności tego urządzenia tablicą D-51. Sprawdzamy, jak wypadamy w liczbie fotoradarów na tle innych państw Europy.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Kategoria na warsztat to kopalnia wiedzy dla samodzielnych majsterkowiczów i miłośników motoryzacji. Znajdziesz tu opisy drobnych usterek i sposoby ich naprawienia we własnym zakresie.

Chcesz naprawić auto sam? Kategoria na warsztat dostarczy ci wszelkich porad, dzięki którym zrobisz to sami i zaoszczędzisz pieniądze na naprawie auta.

Nasze porady zdecydowanie ułatwią ci życie i sprawią, iż nie będziesz zdany jedynie na warsztaty motoryzacyjne.

Ciekawostki, podpowiedzi, tanie i szybkie sposoby na drobne usterki. Zrób to sam z poradami od autobaza.pl. Przekonasz się, że to nie takie trudne. Nie wiesz jak bezpiecznie odłączyć akumulator lub rozruszać silnik zimą? Dowiesz się tego od nas!