Udział Toyota Motor Europe w rynku samochodów

Toyota RAV4

W artykule przeczytasz

Rekordowy udział Toyota Motor Europe w europejskim rynku samochodów. Dane z pierwszej połowy 2021 roku nie pozostawiają złudzeń.
  • Toyota Motor Europe (TME) zakończyła pierwsze półrocze 2021 roku z bardzo dobrym wynikiem 598 888 sprzedanych samochodów
  • Udział TME w europejskim rynku wzrósł do 6,6 procent (+0,5 p.p. rok do roku)
  • TME zanotowała najlepsze pierwsze półrocze od 2007 roku, na co duży wpływ miała popularność hybryd
  • Toyota jest drugą najpopularniejszą marką w Europie
  • Najchętniej wybierane modele marki to Yaris, Corolla i RAV4

Wzrost sprzedaży Toyota

Toyota Motor Europe w drugim kwartale 2021 roku kontynuowała widoczny także w pierwszym kwartale wzrost sprzedaży i zakończyła pierwsze półrocze z bardzo dobrym wynikiem 598 888 samochodów, osiągając rekordowy udział w rynku na poziomie 6,6 procent (+0,5 p.p. rok do roku). To o 41 procent sprzedanych samochodów więcej niż w tym samym okresie 2020 roku i o 4 procent więcej w porównaniu do pierwszego półrocza 2019 roku.

Wzrost sprzedaży Toyota Motor Europe to efekt dużego zainteresowania europejskich klientów zelektryfikowanymi napędami Toyoty, w szczególności szeroką gamą hybryd. Firma sprzedała w pierwszym półroczu 350 753 aut hybrydowych, o 61 procent więcej niż rok wcześniej. Udział samochodów hybrydowych w całkowitej sprzedaży TME wzrósł do 59 procent. W Europie Zachodniej i Środkowej wynosi 70 procent, a w Europie Wschodniej* 27 procent.

„Zapotrzebowanie klientów na nasze samochody utrzymuje się na wysokim poziomie, dlatego już teraz zweryfikowaliśmy nasze plany sprzedażowe na ten rok, podnosząc je do 1,15 miliona aut. Mamy również rekordową pulę zamówień wynoszącą około 200 000 pojazdów, które staramy się systematycznie realizować, choć momentami musimy się liczyć z zakłóceniami dostaw, które dotykają całą branżę. Nasza strategia elektryfikacji oparta na różnych technologiach napędu, którą realizujemy z myślą o osiągnięciu neutralności węglowej, ułatwiła nam dostosowanie oferty do oczekiwań klientów i jednocześnie zejście poniżej limitów emisji CO2 wyznaczonych przez Unię Europejską” – powiedział Matt Harrison, prezydent i CEO Toyota Motor Europe.

Toyota Yaris

Yaris i Corolla najpopularniejszymi modelami Toyota Motor Europe

Marka Toyota zanotowała w pierwszych 6 miesiącach roku sprzedaż 559 718 samochodów. To o 42 procent więcej w porównaniu do tego samego okresu roku 2020. Udział Toyoty w europejskim rynku wynosi 6,2 procent, o 0,4 p.p. więcej rok do roku. Najpopularniejszymi modelami Toyoty w Europie są Yaris (118 258 egzemplarzy), Corolla (114 841 egzemplarzy) i RAV4 (88 963 egzemplarzy), które odpowiadają za 61 procent całej sprzedaży marki na tym rynku.

W omawianym okresie do europejskich klientów trafiło 326 420 hybryd Toyoty, co stanowi 58 procent wszystkich sprzedanych aut marki. Wynik ten jest o 64 procent wyższy od sprzedaży hybryd Toyoty w pierwszej połowie 2020 roku. W Europie Zachodniej i Środkowej udział hybryd wyniósł 69 procent, zaś na rynkach Europy Wschodniej* 27 procent.

Trzy najpopularniejsze modele hybrydowe Toyoty w Europie to Yaris Hybrid (92 979 aut), Corolla Hybrid (89 130 aut) i Toyota C-HR Hybrid (66 875 aut).

Dobre prognozy na przyszłość wiążą się także z rozwojem oferty zelektryfikowanych napędów, opartej na różnych technologiach. Liczba zamówień na RAV4 Plug-in Hybrid oraz na elektryczną wodorową Toyotę Mirai wciąż rośnie. Jednocześnie Toyota zapowiedziała dalszy rozwój gamy samochodów elektrycznych na baterie, prezentując koncepcyjnego SUV-a średniej wielkości bZ4X.

tab1 wyniki sprzedazy 1H 2021 1
tab1 wyniki sprzedazy 1H 2021 2

* Do rynków Europy Wschodniej zaliczają się Rosja, Kazachstan, kraje Kaukazu, Ukraina, Turcja i Izrael.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 0 Średnio: 0]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też:

Toyota

Toyota największym producentem samochodów na świecie

Toyota, najpopularniejsza marka i największy producent samochodów na świecie, zakończyła pierwsze półrocze 2021 roku z wynikiem powyżej 5 mln sprzedanych aut. Jest to efekt ponad 30-procentowego wzrostu produkcji i sprzedaży. Firma zanotowała także znacząco większy udział hybryd i innych zelektryfikowanych samochodów w całkowitej puli pojazdów dostarczonych klientom.

Kradzież pojazdu. Najczęściej kradzione marki w Polsce

Kradzież pojazdu. Najczęściej kradzione marki w Polsce

Wprawdzie łupem przestępców pada znacznie mniej aut niż dawniej, samochody nadal giną. Jak podała Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców (CEPiK), w całym 2020 roku kradzież pojazdu była powodem wyrejestrowania blisko 7 tysięcy aut o masie do 3,5 t. Najwięcej skradziono samochodów japońskiej Toyoty i niemieckiego Audi.