Dekodowanie VIN. Wszystko co musisz wiedzieć.

dekodowanie VIN

W artykule przeczytasz

Dekodowanie VIN stało się bardzo popularne. Tak jak sprawdzanie historii samochodów używanych. Dekodery ułatwiają wyszukiwanie najróżniejszych informacji o pojeździe. Jakich konkretnie? Dowiesz się w tym wpisie…

Za dekodowanie VIN odpowiada algorytm

Dekodowanie VIN nie polega na magicznym odczytywaniu informacji z numeru nadwozia, tylko odbywa się przy pomocy algorytmu.

To właśnie algorytm pozwala rozkodować informacje na temat interesującego nas pojazdu. Różnice pomiędzy ilością danych dostępnych w różnych dekoderach VIN, zależą od jakości algorytmu.  

Dekodowanie VIN  dostarczy ci szczegółowych informacji zakodowanych przez producenta i pomoże sprawdzić wyposażenie pojazdu.

Co zawiera VIN dekoder?

Poniżej znajdziesz przykładowy dekoder VIN BMW Serii 3. Oto informacje jakie możesz znaleźć:

KOD SILNIKA: N47N POJEMNOSC SI: 1995
POJEMNOŚĆ CID: 122 POJEMNOŚĆ NOMINALNA: 2.0
Konie mechaniczne: 134 MOC KILOWATY: 100
TYP PALIWA: DIESEL STANDARD EMISJI: EURO 5
STEROWANIE: LHD MARKA: BMW
MODEL: 3-Series WERSJA: F31
SERIE: 318d TYP NADWOZIA: Tourer
KLASA POJAZDU: KOMPAKTOWY POJAZD TYP POJAZDU: POJAZD OSOBOWY
ROK MODELOWY: 2013 ROK BUDOWY: 2013
DATA PRODUKCJI: 2013-10 POJEMNOSC SI: 1995
CYFRA KONTROLNA: ważny

Zawarte w tabeli informacje są typowym przykładem informacji z dekodera VIN. Zawiera on mnóstwo danych dotyczących parametrów technicznych pojazdu. Rozkodowanie numeru VIN trwa dosłownie chwilę, natomiast możliwe jest również pełne sprawdzenie VIN – np. w raportach historii pojazdu od autobaza.pl.

Aby mieć do nich dostęp, niezbędne jest posiadanie numeru VIN. Szukaj go m.in.,:

  1. Na podszybiu po prawej stronie kierowcy;
  2. Na słupku bocznym po stronie kierowcy;
  3. W dowodzie rejestracyjnym

W raportach historii pojazdu od autobaza.pl również znajdziesz podpowiedzi, gdzie nr VIN należy szukać.

tabliczka znamionowa

Ponad wszystko pamiętaj, że numer VIN na pojeździe musi się zgadzać z tym co jest w dowodzie rejestracyjnym! Koniecznie sprawdź go w kilku miejscach na samochodzie. W ten sposób upewnisz się, że pojazd nie został złożony z kilku części.

Zamazany, nieczytelny numer VIN to dla nas powinien być zdecydowanie sygnał ostrzegawczy. Pozostałe miejsca w których powinieneś poszukać nr VIN to:

  1. Komora silnika
  2. Podłoga przy przednim miejscu pasażera
  3. Podłoga bagażnika po prawej stronie.

Rozbudowany VIN decoder znajdziesz pod poniższym linkiem:

VIN decoder free

W naszych raportach znajdziesz również  następujące informacje z VIN dekodera:

VIN decoder

VIN decoder to nie wszystko

Jeżeli szukamy tylko konkretnych informacji o walorach technicznych pojazdu to VIN dekoder zapewne okaże się wystarczający. Jeżeli jednak poszukujemy szczegółowych informacji o pojeździe przed jego zakupem, to zdecydowanie warto zainwestować w płatny raport VIN.

Na naszym blogu znajdziecie również wpisy o VIN decoderach konkretnych marek:

Na stronie videcoder rozkodujesz każdy VIN bez problemu. Bez względu na to czy będzie to peugeot pontiac porsche czy alfa romeo.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 0 Średnio: 0]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Przeczytaj też:

Co ci powie VIN Dekoder?

Dzięki informacjom z dekodera VIN możesz dowiedzieć się szczegółowych danych na temat wybranego pojazdu. Jakich