Auto ekspert

Winiety w Europie
Auto ekspert

Opłaty drogowe i winiety – Europa i jej stawki

Bezsprzecznie polskie autostrady należą do jednych z najdroższych w Europie. Szczególnie kosztowne są autostrady należące do prywatnych operatorów. Jeśli chodzi o zagraniczne opłaty i winiety, Europa ma tutaj bardzo różne stawki. Sprawdź, ile musisz zapłacić za podróż autostradami i drogami ekspresowymi za granicą.

KIA
Auto ekspert

Historyczny wynik rejestracji aut marki Kia w Polsce

Po raz pierwszy w historii miesięczna liczba rejestracji nowych samochodów osobowych marki Kia w Polsce przekroczyła 3.400 sztukDo najchętniej wybieranych modeli należą: Ceed, Sportage i StonicKia zanotowała w Polsce wzrost udziału w rynku do 6,49%

silnik spalinowy
Auto ekspert

Silnik spalinowy – wiemy kiedy nastąpi koniec…

No i doczekaliśmy się. Koniec silników spalinowych jest tuż tuż… Wszystkich niedowiarków odsyłamy do właśnie ogłoszonego przez Komisję Europejską pakietu “Fit for 55”. KE ustanowiła tam takie ograniczenia dotyczące emisji CO2 dla aut spalinowych, iż technologicznie stanie się niemożliwe dalsze produkowanie ich.

Pozycja za kierownicą
Auto ekspert

Jak prawidłowo zająć miejsce w samochodzie?

Właściwa pozycja ciała, ułożenie rąk na kierownicy oraz ustawienie fotela mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy. ŠKODA prezentuje najważniejsze zasady dotyczące ułożenia ciała podczas podróży. Marka pokazuje również, jak odpowiednio przewozić dzieci, kto powinien siedzieć z tyłu pojazdu oraz jak prawidłowo korzystać z pasów bezpieczeństwa.

Stawki najpopularniejszych mandatów za granicą
Auto ekspert

Mandaty za granicą. Stawki najpopularniejszych wykroczeń drogowych

Mimo iż transport lotniczy jest coraz tańszy, za granicę możesz wybrać się również samochodem – rzadziej w podróż biznesową, częściej na wakacje. Jeśli masz w planach taki wyjazd, pamiętaj, że mandaty za granicą są zdecydowanie wyższe niż w Polsce. Sprawdź, jak kształtują się stawki mandatów za najpopularniejsze wykroczenia drogowe w wybranych krajach Europy.

Cofnięty licznik w aucie z Niemiec
Auto ekspert

Cofnięty licznik w aucie… również z Niemiec. Jak się bronić?

Cofnięty licznik w aucie nie jest w Polsce niczym rzadkim. Wolny od takich oszustw nie jest też niemiecki rynek motoryzacyjny. Okazuje się, że nawet co trzeci samochód używany w Niemczech ma cofnięty licznik. Sprawdź, jak chronić się przed tym oszustwem.

Reflektory Forda
Auto ekspert

Nowe reflektory Forda

Nowe reflektory Forda ułatwiają jazdę nocą, doświetlając wcześniej zakręty

AUDI
Auto ekspert

Nowe oleje od Audi

Audi jako pierwszy producent w branży motoryzacyjnej wprowadzi oleje smarowe drugiej generacji.

Rodzaje zawieszenia w samochodach
Auto ekspert

Rodzaje zawieszenia. Który układ zawieszenia jest najlepszy?

Wyróżniamy bardzo różne rodzaje zawieszenia w samochodach, choć nie wszystkie cieszą się równie dużą popularnością. Bezsprzecznie układy zawieszenia stają się też coraz bardziej skomplikowane. Sprawdzamy, które rozwiązania stosuje się z przodu i z tyłu naszych aut.

Zarysowany samochód na parkingu. Jak się zachować?
Auto ekspert

Zarysowany samochód na parkingu. Jak się zachować?

Zarysowany samochód to sytuacja stresująca. Może się zdarzyć wszędzie, choćby na parkingach przy supermarketach, pod biurowcami, osiedlami itp. Sprawdzamy, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zarysował nasze auto.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Kategoria auto ekspert skupia się na wybranych zagadnieniach związanych z motoryzacją. Jesteś freakiem motoryzacyjnym? Z pewnością znajdziesz tu dla siebie interesujące zagadnienia. Poruszamy absolutnie każdy temat i nie tu dla nas tematów tabu.

Nawiałeś z parkingu po obcierce sąsiada? Ruszyło cię sumienie i nie wiesz co teraz masz zrobić? Auto ekspert da ci odpowiedzi.

 

Omawiamy tu szczegółowo najbardziej popularne kierunki importu aut do Polski, charakterystykę aut z poszczególnych kierunków, przytaczamy przykłady naszych raportów historii pojazdu. Podpowiemy na co zwrócić uwagę importując auto do Polski oraz gdzie bezpiecznie szukać aut za granicą, a czego lepiej unikać….
Znajdą się tu również informacje jak interpretować wpisy z poszczególnych sekcji naszych raportów historii pojazdu. Będziemy opisywać tutaj również niechlubne zachowania i sztuczki stosowane przez handlarzy oraz jak się ich ustrzec. Podpowiemy jakie zapisy powinny się znaleźć w umowie kupna-sprzedaży auta oraz jak dobrze przeprowadzić jazdę próbną.