Auto ekspert

Najważniejsze zmiany dla kierowców w 2022 roku
Prawo

Zmiany dla kierowców w 2022 roku

W 2022 roku zmiany dla kierowców są naprawdę znaczące. Część z nich obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku, inne będą wprowadzane stopniowo w trakcie roku. Kluczowa jest wysoka podwyżka mandatów. W życie wchodzi także kolejna część tzw. pakietu deregulacyjnego. Sprawdzamy, jakie najważniejsze zmiany dla kierowców będą mieć miejsce w całym 2022 roku.

Polski Ład – leasing aut od 1stycznia 2022
Auto ekspert

Polski Ład – leasing aut od 1 stycznia 2022

Tak zwany Polski Ład to duża reforma podatkowa, która uderzy przynajmniej w część leasingobiorców. Sprawdzany, czy po wprowadzeniu Polskiego Ładu leasing samochodów nadal się opłaca, czy może jest wręcz przeciwnie – lepiej wypada na przykład wynajem długoterminowy. Co zmienia Polski Ład w leasingu aut? Czy faktycznie od 1 stycznia 2022 roku leasing nie jest już tak opłacalny, jak miało to miejsce do końca 2021 roku, a może wystarczy go właściwie skonfigurować?

Smart Casco, czyli okrojone AC
Auto ekspert

Smart Casco – co to za ubezpieczenie?

Ubezpieczenie Smart Casco to okrojona wersja polisy AC. Tak zwane minicasco przydać się może zwłaszcza wówczas, kiedy przestępcy ukradną nam auto, co według statystyk ma miejsce kilka tysięcy razy w roku. Sprawdzamy, czym dokładnie jest ubezpieczenie Smart Casco i komu może posłużyć taka polisa.

jak przechowywać opony samochodowe
Auto ekspert

Jak rozkodować opony? Sprawdzamy wiek opon

Dobry stan ogumienia jest niezwykle ważny dla naszego bezpieczeństwa podczas jazdy. I choć najczęściej stan opon ocenia się po głębokości bieżnika nie jest to jednak jedyny sposób. Równie ważne jest sprawdzenie wieku opon – może bowiem okazać się, że opona – choć w dobrym stanie, nie nadaje się już do użytku. Sprawdźmy więc w jaki sposób poznać wiek opony. Wbrew pozorom nie jest to trudne.

Wirtualny alkomat – czym jest i jak działa?
Auto ekspert

Wirtualny alkomat – czym jest i jak działa?

Niemal każdemu zdarza się sięgnąć po alkohol. Raz jest to suto zakrapiana impreza, innym razem tylko lampka wina do kolacji. Niezależnie od tego, jak dużo wypiliśmy, musimy mieć na uwadze, że w naszym organizmie w dalszym ciągu może znajdować się alkohol. Wsiadanie wówczas za kierownicę jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne, a oprócz siebie narażamy ewentualnych pasażerów i innych uczestników ruchu. Żeby sprawdzić poziom alkoholu w organizmie, możemy skorzystać z alkomatu – osobistego lub na komisariacie policji. Wielu kierowców korzysta również z innego narzędzia, jakim jest wirtualny alkomat. Sprawdzamy, czym jest alkomat online i czy można mu wierzyć.

Auto ekspert

Zakup używanego auta po tuningu

Zakup auta po tuningu to ogromna satysfakcja, ale również wielka odpowiedzialność. Decydując się na taki krok, musisz zachować ostrożność i upewnić się, że pojazd, który zamierzasz nabyć, na pewno spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Często są

Skuteczne odśnieżanie samochodu zgodnie z prawem
Auto ekspert

Skuteczne odśnieżanie samochodu zgodnie z prawem

Odśnieżanie samochodu to czynność, która nie wydaje się szczególnie skomplikowana. Usuwanie śniegu z auta i lodu z nadwozia nie jest wymagające, aczkolwiek nie każdy robi to prawidłowo. Co więcej, duża część kierowców naraża się przy tym na kary finansowe. Jeżeli nawet nie grozi nam mandat, możemy ułatwić sobie pracę. Wystarczy, że samochód odśnieżamy we właściwej kolejności i przy użyciu odpowiednich akcesoriów. Sprawdzamy, o czym pamiętać przy usuwaniu śniegu i lodu z nadwozia auta.

Ekonomiczna jazda samochodem
Auto ekspert

Ekonomiczna jazda samochodem – na czym polega?

Litr paliwa kosztuje ponad 6 zł. A to oznacza, że na kierowców padł blady strach. Choć mocniejsze trzymanie się za portfel jest nieuniknione, prowadzący mogą starać się oszczędzać w inny sposób. Rozsądnym pomysłem jest ecodriving. Za jego sprawą koszt pokonania 100 km może spaść nawet o 12 zł.

Aplikacja Autopay – jak działa alternatywa dla e-TOLL PL?
Auto ekspert

Aplikacja Autopay – jak działa alternatywa dla e-TOLL PL?

Autopay to alternatywa dla apki e-TOLL PL do wnoszenia opłat za płatne odcinki autostrad w Polsce. Od 1 grudnia możemy z niej korzystać również na państwowych autostradach zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA): Konin – Łódź (A2) i Wrocław – Gliwice (A4). Sprawdzamy, jak działa apka Autopay, jak zarejestrować w niej konto i dokonać opłaty za przejazd danym odcinkiem autostrady.

Zamarznięty płyn do spryskiwaczy
Auto ekspert

Zamarznięty płyn do spryskiwaczy – jak temu zaradzić, co zrobić, kiedy zamarznie?

Zamarznięty płyn do spryskiwaczy to często spotykany problem, kiedy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera. Wielu kierowców nie zdąża zużyć letniego płynu, a nawet bardzo dobre tego typu preparaty zamarzają już przy -2 st. Celsjusza. Tymczasem mróz potrafi nagle zaskoczyć zmotoryzowanych. Oczywiście lepiej jest zapobiegać niż leczyć, a więc wcześniej wymienić płyn na zimowy, który jest odporny na niskie temperatury. Co natomiast, jeżeli letni płyn do spryskiwaczy już zamarzł i to nie tylko w zbiorniku, ale też przewodach?

Jakie wycieraczki samochodowe kupić – rodzaje, parametry, producent
Auto ekspert

Jakie wycieraczki samochodowe kupić – rodzaje, parametry, producenci

Wycieraczki samochodowe to bezsprzecznie jeden z podstawowych elementów wyposażenia auta. Przede wszystkim mają one wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Dlatego sprawdzamy, jakie wycieraczki samochodowe kupić, biorąc pod uwagę ich rodzaj, najważniejsze parametry oraz producenta.

Jaki zimowy płyn do spryskiwaczy – skład, właściwości, marka, cena
Auto ekspert

Jaki zimowy płyn do spryskiwaczy – skład, właściwości, marka, cena 

Wybierając płyn do spryskiwaczy, przede wszystkim kierujemy się ceną, kolorem czy wielkością pojemnika. Niestety, wielu kierowców nie bierze pod uwagę właściwości fizykochemicznych tego rodzaju cieczy. Jeżeli zainwestujemy w niewłaściwy płyn do spryskiwaczy, może on być niebezpieczny dla elementów samochodu i kierowcy. Sprawdzamy, jak wybrać zimowy płyn do spryskiwaczy, który zapewni czystość przedniej szyby, będzie bezpieczny dla gumowych i plastikowych elementów wycieraczek oraz kierowcy i pasażerów, ma przyjemny zapach i nie zamarznie przy niskich temperaturach.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Kategoria auto ekspert skupia się na wybranych zagadnieniach związanych z motoryzacją. Jesteś freakiem motoryzacyjnym? Z pewnością znajdziesz tu dla siebie interesujące zagadnienia. Poruszamy absolutnie każdy temat i nie tu dla nas tematów tabu.

Nawiałeś z parkingu po obcierce sąsiada? Ruszyło cię sumienie i nie wiesz co teraz masz zrobić? Auto ekspert da ci odpowiedzi.

 

Omawiamy tu szczegółowo najbardziej popularne kierunki importu aut do Polski, charakterystykę aut z poszczególnych kierunków, przytaczamy przykłady naszych raportów historii pojazdu. Podpowiemy na co zwrócić uwagę importując auto do Polski oraz gdzie bezpiecznie szukać aut za granicą, a czego lepiej unikać….
Znajdą się tu również informacje jak interpretować wpisy z poszczególnych sekcji naszych raportów historii pojazdu. Będziemy opisywać tutaj również niechlubne zachowania i sztuczki stosowane przez handlarzy oraz jak się ich ustrzec. Podpowiemy jakie zapisy powinny się znaleźć w umowie kupna-sprzedaży auta oraz jak dobrze przeprowadzić jazdę próbną.