Auto ekspert

Kategoria autoekspert skupia się na wybranych zagadnieniach związanych z motoryzacją. Omawiamy tu szczegółowo najbardziej popularne kierunki importu aut do Polski, charakterystykę aut z poszczególnych kierunków, przytaczamy przykłady naszych raportów historii pojazdu. Podpowiemy na co zwrócić uwagę importując auto do Polski oraz gdzie bezpiecznie szukać aut za granicą, a czego lepiej unikać….
Znajdą się tu również informacje jak interpretować wpisy z poszczególnych sekcji naszych raportów historii pojazdu. Będziemy opisywać tutaj również niechlubne zachowania i sztuczki stosowane przez handlarzy oraz jak się ich ustrzec. Podpowiemy jakie zapisy powinny się znaleźć w umowie kupna-sprzedaży auta oraz jak dobrze przeprowadzić jazdę próbną.

Dystansowy pierścień centrujący do felg
Auto ekspert

Pierścień centrujący do felg. Czym są nakładki na piastę?

Pierścień centrujący dystansowy to element montowany między felgą a piastą koła pojazdu,  przypadku występowania różnicy w średnicy tych elementów. Możemy w ten sposób wyeliminować pustą przestrzeń między otworem centrującym obręczy i piastą. Sprawdzamy, kiedy pierścienie do felg są faktycznie niezbędne i jak prawidłowo dobrać nakładki na piastę.

Myjka ciśnieniowa do samochodu
Auto ekspert

Myjka ciśnieniowa do samochodu – jak wybrać?

Myjka ciśnieniowa do samochodu pozwala na samodzielne mycie auta. Wprawdzie w niskiej cenie możemy dziś umyć samochód na myjni bezobsługowej, ale i myjka ciśnieniowa może być dobrą inwestycją na lata, dzięki której zaoszczędzimy sporo środków. Sprawdzamy, jak wybrać myjkę ciśnieniową do samochodu.

Ładowarka samochodowa – parametry, cena, jak wybrać
Auto ekspert

Ładowarka samochodowa – parametry, cena, jak wybrać

Ładowarka samochodowa to jedno z najważniejszych akcesoriów, o jakim powinniśmy pomyśleć, zwłaszcza mając na uwadze obecną wszechstronność telefonów. Na rynku jest wiele tego typu produktów. Sprawdzamy, jak wybrać ładowarkę USB do samochodu, aby była ona

Samodzielna wymiana kół w samochodzie
Auto ekspert

Samodzielna wymiana kół w samochodzie. O czym pamiętać?

Wydaje się, że samodzielna wymiana kół w samochodzie nie jest niczym skomplikowanym. Przy okazji możemy na tym nieco zaoszczędzić. Sprawdzamy, czy samodzielna wymiana opon ma sens i jeśli tak – jak się do tego zabrać.

Badania techniczne samochodu
Auto ekspert

Badania techniczne samochodu. Co trzeba o nich wiedzieć?

Badania techniczne samochodu są obowiązkowe dla każdego auta. Jako że w Polsce większość samochodów ma znacznie ponad 5 lat, musimy je przeprowadzać rokrocznie. Sprawdzamy, ile kosztuje badane techniczne auta, gdzie je przeprowadzić, co sprawdza diagnosta

Co to jest hamowanie silnikiem?
Auto ekspert

Hamowanie silnikiem – czym jest, jak to się robi i czy jest bezpieczne?

Hamowanie silnikiem to popularna technika zwalniania podczas zjazdów ze stromych wzniesień, kiedy hamulce są nadmiernie obciążone. Jednak hamować silnikiem możemy też podczas codziennej jazdy, niekoniecznie po terenach górzystych. Sprawdzamy, co to jest hamowanie silnikiem, jak

SKODA
Auto ekspert

ŠKODA Motorsport: 120 lat pasji

ŠKODA Motorsport opiera się na ponad 120-letniej tradycji. W 1901 r. motocykl L&K stworzony przez założycieli firmy, Václava Laurina i Václava Klementa, wziął udział w wyścigu na dystansie 1200 kilometrów pomiędzy Paryżem i Berlinem. Cztery

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.