Auto ekspert

Jakie opony zimowe wybrać?
Auto ekspert

Jakie opony zimowe wybrać? Wybieramy ogumienie na zimę

Oprócz lepszych osiągów, opony zimowe przede wszystkim zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa – naszego i innych uczestników ruchu. Obecnie na rynku znajdziemy bardzo różne opony na zimę, w tym całkiem nowe produkty, ale też ogumienie używane i tzw. opony bieżnikowane. Sprawdzamy, jakie opony zimowe wybrać i na co zwracać uwagę, żeby dobrać je optymalnie do swoich potrzeb. Jak się okazuje, wybór opon zimowych wcale nie jest taki prosty, jak się może początkowo wydawać.

Samochód zastępczy z OC sprawcy
Auto ekspert

Samochód zastępczy z OC sprawcy – co należy wiedzieć, jak otrzymać?

Jeżeli do stłuczki, wypadku lub kolizji doszło z winy innego kierowcy, a nasze auto nie nadaje się do użytku, przysługuje nam samochód zastępczy z OC sprawcy. Sprawdzamy, czy każdemu kierowcy w takiej sytuacji należy się auto zastępcze, jaki powinien to być samochód, jak zawnioskować do towarzystwa ubezpieczeniowego o taki pojazd i jak długo możemy z niego korzystać.

Honda Jazz
Auto ekspert

Honda Jazz – nowy wymiar hybrydy

Poznajcie nowy wymiar hybrydy w Hondzie Jazz. Gdy się nią przejedziecie zrozumiecie jej wyższość nad innymi hybrydami!

Jaki alkomat kupić?
Auto ekspert

Jaki alkomat kupić? Wybieramy alkomat dla kierowcy

Większość respektuje zasadę i nie wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu. Niestety, są wyjątki, a przecież niekiedy, mimo iż czujemy się dobrze, pojawiają się w nas wątpliwości, czy możemy wsiąść do auta bez stwarzania zagrożenia w ruchu i narażania się na inne związane z tym nieprzyjemności. Przed wszystkimi konsekwencjami z tym związanymi pomóc nam może dobry alkotest. Sprawdzamy, jaki alkomat kupić do własnego użytku i jak wykonać jego kalibrację.

Auto z Niemiec – jak znaleźć, sprawdzić i sprowadzić do Polski?
Auto ekspert

Auto z Niemiec – jak znaleźć, sprawdzić i sprowadzić do Polski?

Auto z Niemiec możemy sprowadzić osobiście lub skorzystać z usług pośrednika. Nie jest też tajemnicą, że jest to najpopularniejszy rynek importu samochodów do Polski. Skoro tak, sprawdzamy, jak znaleźć auto za naszą zachodnią granicą, w jaki sposób je sprawdzić oraz przetransportować do kraju, a później zarejestrować w polskim wydziale komunikacji.

recenzja Yanosik GTR
Auto ekspert

Yanosik S-clusive GTR – przydatny czy nie?

Yanosik to swoisty komunikator drogowy posiadający społeczność ponad 1,5 mln kierowców miesięcznie. Z urządzeniem Yanosik s-clusive GTR dostajesz informację o każdej nieoczekiwanej sytuacji na trasie: kontroli, pracach drogowych, wypadkach. To nieodłączne urządzenie każdego kierowcy.

Serwis Info-Car dla kierowców
News

Info-Car – funkcjonalny serwis dla zmotoryzowanych

Info-Car to serwis stworzony przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych (PWPW). Jest bezpieczny i funkcjonalny. Sprawdź, czy warto zarejestrować się w serwisie info-car.pl i jakie korzyści odniesiesz z tego jako kierowca.

test yanosik xs
Auto ekspert

Yanosik XS – tak mały, a tak wiele potrafi!

Yanosik XS to rozwiązanie dla kierowców spędzających zdecydowanie dużo czasu za kółkiem. Chcesz być zawsze na bieżąco z utrudnieniami na drodze, kontrolą drogową czy też poinformować pozostałych kierowców o utrudnieniach? Z Yanosik XS zrobisz to bez problemu!

Ubezpieczenie auta w leasingu
Auto ekspert

Ubezpieczenie auta w leasingu – jak znaleźć dobrą polisę?

Leasing jest atrakcyjną formą finansowania zakupu samochodu. Auta w leasing biorą przede wszystkim przedsiębiorcy, ale dzięki leasingowi konsumenckiemu taką możliwość mają także osoby prywatne. W tym artykule opiszemy ubezpieczenie auta w leasingu. Sprawdzamy, jaką polisę wybrać – oferowaną przez leasingodawcę czy znalezioną samodzielnie?

Historia pojazdu z Niemiec – jak ją sprawdzić?
Auto ekspert

Historia Pojazdu z Niemiec – jak ją sprawdzić?

Każdego roku do Polski trafia przynajmniej kilkaset tysięcy aut w procesie importu. Lwia część z nich to samochody z Niemiec. Wbrew temu, co może wydawać się wielu kierowcom, również za zachodnią granicą nie brakuje aut, które nie nadają się do dalszej eksploatacji, a przynajmniej mają mocno zawyżoną cenę i ukryte przykre niespodzianki. Stąd obowiązkowa jest ich dokładna weryfikacja. Obok oględzin, przeglądu i jazdy próbnej pomaga usługa, jaką jest Historia Pojazdu z Niemiec.

noti one go
Auto ekspert

NotiOne Go to genialny lokalizator od Yanosika!

Mini lokalizator to coraz powszechniejszy gadżet ułatwiający życie. My przyjrzeliśmy się notiOne GO od Yanosika. Dlaczego akurat ten? Bo działa w oparciu o Bluetooth, a nie GPS. Zapraszamy do zapoznania się z wpisem.

Auta poleasingowe – czym są, gdzie kupić, jak sprawdzić?
Auto ekspert

Auta poleasingowe – czym są, gdzie kupić, jak sprawdzić?

Na rynku samochodów używanych liczną i z reguły atrakcyjną grupę pojazdów stanowią auta poleasingowe. Bardzo często są to samochody kilkuletnie, które w związku z tym wciąż są stosunkowo nowe i w dobrym stanie technicznym. Jako że samochody poleasingowe budzą zainteresowanie wielu klientów indywidualnych, ale też podmiotów biznesowych, sprawdzamy, czym są takie pojazdy, jakie są wady i zalety aut poleasingowych, gdzie je kupić i jak zweryfikować przed finalizacją transakcji.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Kategoria auto ekspert skupia się na wybranych zagadnieniach związanych z motoryzacją. Jesteś freakiem motoryzacyjnym? Z pewnością znajdziesz tu dla siebie interesujące zagadnienia. Poruszamy absolutnie każdy temat i nie tu dla nas tematów tabu.

Nawiałeś z parkingu po obcierce sąsiada? Ruszyło cię sumienie i nie wiesz co teraz masz zrobić? Auto ekspert da ci odpowiedzi.

 

Omawiamy tu szczegółowo najbardziej popularne kierunki importu aut do Polski, charakterystykę aut z poszczególnych kierunków, przytaczamy przykłady naszych raportów historii pojazdu. Podpowiemy na co zwrócić uwagę importując auto do Polski oraz gdzie bezpiecznie szukać aut za granicą, a czego lepiej unikać….
Znajdą się tu również informacje jak interpretować wpisy z poszczególnych sekcji naszych raportów historii pojazdu. Będziemy opisywać tutaj również niechlubne zachowania i sztuczki stosowane przez handlarzy oraz jak się ich ustrzec. Podpowiemy jakie zapisy powinny się znaleźć w umowie kupna-sprzedaży auta oraz jak dobrze przeprowadzić jazdę próbną.