Portal

Nowe etykiety na oponach
News

Nowe etykiety na oponach już od maja 2021 roku

Od maja 2021 roku zmieniają się etykiety na oponach. Na ogumieniu pojawią się nowe symbole i wyniki bardziej wymagających testów. Sprawdzamy, jak zmienią się etykiety opon w stosunku do obecnej wersji.

import-export
News

Gdzie się podziały auta z importu?

Komisy świecą pustkami, a media rozpisują się o rekordowym marcu pod kątem importu aut do Polski. Gdzie się zatem podziały auta z importu?

Dystansowy pierścień centrujący do felg
Auto ekspert

Pierścień centrujący do felg. Czym są nakładki na piastę?

Pierścień centrujący dystansowy to element montowany między felgą a piastą koła pojazdu,  przypadku występowania różnicy w średnicy tych elementów. Możemy w ten sposób wyeliminować pustą przestrzeń między otworem centrującym obręczy i piastą. Sprawdzamy, kiedy pierścienie do felg są faktycznie niezbędne i jak prawidłowo dobrać nakładki na piastę.

Myjka ciśnieniowa do samochodu
Auto ekspert

Myjka ciśnieniowa do samochodu – jak wybrać?

Myjka ciśnieniowa do samochodu pozwala na samodzielne mycie auta. Wprawdzie w niskiej cenie możemy dziś umyć samochód na myjni bezobsługowej, ale i myjka ciśnieniowa może być dobrą inwestycją na lata, dzięki której zaoszczędzimy sporo środków. Sprawdzamy, jak wybrać myjkę ciśnieniową do samochodu.

Rejestracja czasowa pojazdu
News

Rejestracja czasowa pojazdu przejdzie do historii?

Nie jest wykluczone, że rejestracja czasowa pojazdu niebawem będzie zlikwidowana. Jej likwidacji chce jedna z posłanek. Sprawdzamy, o co chodzi w jej interpelacji i jakie korzyści odniesiemy z tego jako zmotoryzowani.

Konfiskata samochodu za jazdę po pijanemu i przekroczenie prędkości
News

Konfiskata samochodu za jazdę po pijanemu również w Polsce?

W ostatnim czasie duńscy posłowie przegłosowali, że miejsce będzie mieć konfiskata samochodu za jazdę po pijanemu. Poza tym auta zabierane będą piratom drogowym. Sprawdzamy, jak dokładnie wyglądają te przepisy i w jakiej sytuacji kierowca może stracić swoje cztery kółka.

Odnowienie prawa jazdy dla seniorów
News

Odnowienie prawa jazdy dla seniorów… na razie w UK

Czy to możliwe, że odnowienie prawa jazdy dla seniorów będzie obowiązkowe? Jak się okazuje – jak najbardziej. Na razie takie przepisy obowiązują w Wielkiej Brytanii. Jednak nie możemy wykluczyć, że niebawem będą one normą również w krajach Unii Europejskiej. Co więcej, najprawdopodobniej to nie koniec obostrzeń uderzających w zmotoryzowanych seniorów.

Import samochodów używanych w marcu 2021 roku
News

Import samochodów używanych. Marzec 2021 rekordowym miesiącem?

Wydaje się, że import samochodów używanych ponownie ma się w Polsce bardzo dobrze. W marcu 2021 roku sprowadziliśmy do kraju blisko 91 tysięcy aut z zagranicy, z czego wiele z nich to auta z Niemiec. To wynik o ponad 70 proc. lepszy niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Niestety, rośnie średni wiek sprowadzanych aut używanych. Co ciekawe, w odwrocie są diesle, a większe zainteresowanie budzą benzyniaki.

Prawidłowa utylizacja opon. Co zrobić ze starymi oponami?
News

Utylizacja opon. Co zrobić ze starymi oponami samochodowymi?

Początek wiosny to okres, kiedy często zmieniamy opony w samochodach z zimowych na letnie. Co zrobić, jeśli ogumienie zimowe jest już zużyte na tyle, że nie posłuży nam w kolejnym sezonie? Utylizacja opon to temat, który spędza sen z powiek wielu kierowcom. Sprawdzamy, co zrobić ze starymi oponami.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.