Portal

Winiety w Europie
Auto ekspert

Opłaty drogowe i winiety – Europa i jej stawki

Bezsprzecznie polskie autostrady należą do jednych z najdroższych w Europie. Szczególnie kosztowne są autostrady należące do prywatnych operatorów. Jeśli chodzi o zagraniczne opłaty i winiety, Europa ma tutaj bardzo różne stawki. Sprawdź, ile musisz zapłacić za podróż autostradami i drogami ekspresowymi za granicą.

KIA
Auto ekspert

Historyczny wynik rejestracji aut marki Kia w Polsce

Po raz pierwszy w historii miesięczna liczba rejestracji nowych samochodów osobowych marki Kia w Polsce przekroczyła 3.400 sztukDo najchętniej wybieranych modeli należą: Ceed, Sportage i StonicKia zanotowała w Polsce wzrost udziału w rynku do 6,49%

Strony z samochodami z Niemiec
Auto komis

Strony z samochodami z Niemiec. TOP 5 niemieckich serwisów z autami!

Jeśli szukasz samochodu za granicą, bardzo możliwe, że w pierwszej kolejności swój wzrok kierujesz na rynek niemiecki. To zrozumiałe, dlatego zebraliśmy w jednym miejscu najlepsze według nas strony z samochodami z Niemiec. Sprawdź, na jakich portalach internetowych szukać sobie auta na największym rynku motoryzacyjnym w Europie.

Cyfrowy Paszport Pojazdu. Nowa usługa OTOMOTO
Auto komis

Cyfrowy Paszport Pojazdu. Nowa usługa OTOMOTO

Nie jest tajemnicą, że na rynku aut używanych w Polsce nie brakuje pojazdów, w których przypadku dalsza eksploatacja jest niebezpieczna. Naprawić rynek motoryzacyjny próbuje OTOMOTO. Serwis, w którym możesz kupować i sprzedawać samochody, inne pojazdy oraz części wprowadza tzw. Cyfrowy Paszport Pojazdu. Sprawdź, czym jest i kogo obowiązuje ten dokument.

Rząd dofinansuje szybkie stacje ładowania aut elektrycznych
Elektromobilność

Rząd dofinansuje szybkie stacje ładowania aut elektrycznych

Nie jest tajemnicą, że pomimo stałego rozwoju słaba infrastruktura jest jednym z największych czynników  hamulcowych dla rozwoju elektromobilności w Polsce. Dlatego nie dziwi, że rząd ma w planach najróżniejsze dopłaty do elektryków. Wszystko wskazuje też na to, że rządzący dofinansują stacje ładowania aut elektrycznych. Łącznie na dotacje będzie mogło liczyć nawet 15 tys. szybkich punktów ładowania.

silnik spalinowy
Auto ekspert

Silnik spalinowy – wiemy kiedy nastąpi koniec…

No i doczekaliśmy się. Koniec silników spalinowych jest tuż tuż… Wszystkich niedowiarków odsyłamy do właśnie ogłoszonego przez Komisję Europejską pakietu “Fit for 55”. KE ustanowiła tam takie ograniczenia dotyczące emisji CO2 dla aut spalinowych, iż technologicznie stanie się niemożliwe dalsze produkowanie ich.

Czas na rejestrację pojazdu ustawowo wydłużony do 60 dni
News

Czas na rejestrację pojazdu ustawowo wydłużony do 60 dni

Jeśli kupujesz samochód z zagranicy, pamiętaj, że od 1 lipca czas na rejestrację pojazdu został wydłużony do 60 dni. To samo dotyczy zgłoszenia zakupu lub sprzedaży pojazdu krajowego. W ten sposób rządzący chcą zlikwidować problem kolejek, które były na tyle długie, że część zmotoryzowanych przekraczało ustawowy termin. To natomiast groziło karą administracyjną w wysokości nawet 1000 złotych.

Auta elektryczne w Polsce. Jest ich niespełna 30 000
Elektromobilność

Auta elektryczne w Polsce. Od miliona dzieli nas przepaść

Po Polsce porusza się coraz więcej samochodów na prąd, ale do miliona zapowiadanego przez premiera Mateusza Morawieckiego droga jeszcze daleka. Obecnie auta elektryczne w Polsce liczone są zaledwie w tysiącach. Dziś mamy ich niespełna 30 tysięcy i jest to wynik łączny dla samochodów elektrycznych i hybryd z wtyczką typu plug-in.

Import auta. Niemcy sprzedają nieswoje samochody?
News

Import auta. Niemcy sprzedają nieswoje samochody

Przy zakupie czy zmianie samochodu wielu Polaków bierze pod uwagę jego sprowadzenie z zagranicy. W przypadku importu auta Niemcy są najpopularniejszym rynkiem motoryzacyjnym, skąd ściągamy pojazdy do Polski. Okazuje się, że samochody używane z Niemiec… wcale nie muszą pochodzić z tego kraju, ale na przykład z Włoch czy Francji.

Ceny paliw w Polsce
News

Ceny paliw w Polsce. Jest drogo, będzie jeszcze drożej!

Nie jest tajemnicą, że ceny paliw w Polsce szybko rosną. Na przykład od początku 2021 roku cena benzyny Pb95 wzrosła z ok. 4.60 za litr o złotówkę i nadal rośnie. Niestety, wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie paliwa będą tylko droższe. Sprawdź, jak wyglądają prognozy dla cen benzyny, oleju napędowego i autogazu.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film