Uniwersalny odkurzacz, także do samochodu. Jaki wybrać?

odkurzacz do samochodu
Kupując odkurzacz, warto zwrócić uwagę na jego dodatkowe funkcję, które sprawią, że sprzęt będzie bardziej uniwersalny. Warto o tym pomyśleć zwłaszcza w kontekście sprzątania w samochodzie. Jaki model odkurzacza wybrać, aby zaoszczędzić czas i pieniądze? Podpowiadamy!

Uniwersalny odkurzacz, czyli jaki?

Czasy, gdy posiadaliśmy w domu kilka sprzętów, dawno mamy za sobą. Zwłaszcza w przypadku odkurzaczy. Dziś już nie ma konieczności posiadania odkurzacza do dywanów i kolejnych do łóżek czy samochodu. Z powodzeniem bowiem można korzystać z jednego rodzaju sprzętu. Osoby, które planują zakup nowego odkurzacza, mogą być jednak zaskoczone. Na rynku znaleźć można ogromną ilość sprzętu, w którego właściwościach można się pogubić. Jaki jest więc najbardziej uniwersalny odkurzacz, który sprawdzi się do wielu powierzchni i pomieszczeń? Odpowiedź jest prosta. To odkurzacz stojący. Pionowe odkurzacze to wygodny sprzęt, który z powodzeniem sprawdzi się w wielu domach.  

Odkurzacz pionowy – zalety  

Wiele osób dość sceptycznie podchodzi do zakupu odkurzacza pionowego, ponieważ traktuje go raczej jako alternatywę dla szczotki niż tradycyjnego sprzętu. Takie myślenie jest jednak dużym błędem. Warto pamiętać, że odkurzacz stojący nie jest szczotką sprzątającą. To wydajny i mocny sprzęt, który poradzi sobie z codziennymi zabrudzeniami. Jego największa zaletą jest fakt, że zawsze jest pod ręką. Nie musimy chować go do szafki i codziennie po raz kolejny wyciągać. Jedyne czego potrzebujemy to kontaktu, do którego podłączona zostanie stacja ładująca. Tutaj jednak nie ma specjalnych wymogów. Stacja nie wymaga montowania do ściany, dlatego odkurzacz pionowy może stać w kuchni, pokoju czy przedpokoju. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Nie należy martwić się także o design. Odkurzacze nowej generacji charakteryzują się minimalistycznym i nowoczesnym wyglądem. Dzięki temu stanowią świetny element wystroju mieszkania. 

Istotnym czynnikiem jest także brak kabli. Bezprzewodowe odkurzanie pozwala na dokładne i wygodne posprzątanie całego mieszkania, bez plątaniny kabli i konieczności przełączania sprzętu do różnych kontaktów. Jest to szczególnie istotne dla seniorów oraz osób, które dysponują małą ilością wolnego czasu. Odkurzacze nowej generacji cechują się dużą wydajnością, dlatego nie trzeba martwić się o ich czas działania. Dla przykładu, odkurzacz ALLERGY UV Pure Q9 marki Electrolux w trybie eco pracuje aż 55 minut na jednym ładowaniu akumulatora. To wystarcza na swobodne posprzątanie nawet dużego mieszkania. Warto podkreślić, że na wydajność odkurzacza nie wpływa nawet zapełniający się pojemnik na krzu. Pure Q9 zachowuje pełną moc przez cały czas odkurzania, nawet w ww. sytuacji.  

Odkurzacz pionowy dla alergikó 

Bezprzewodowy odkurzacz stojący to także doskonały wybór dla alergików, którym zależy na dokładnym pozbyciu się pyłków, kurzu i innych alergenów. Świetnym przykładem jest ww. Pure Q9 , który charakteryzuje się 5-stopniową filtracją powietrza. Pozwala to na zatrzymanie nawet 99,9 proc. cząstek o średnicy 0,3-10 µm. Warto zwrócić uwagę na sposób czyszczenia szczotki. To nieprzyjemny obowiązek polegający na wyjęciu ze szczotki sierści, włosów i innych zaplątanych zanieczyszczeń. W nowoczesnych odkurzaczach nie musimy już robić tego samodzielnie. Wystarczy przycisnąć odpowiedni przycisk, a szczotka wyczyści się automatyczne. W odkurzaczach marki Electrolux odpowiada za to funkcja BrushRollCleanTM.  

Odkurzacz pionowy – nie tylko do podłogi i dywanó 

Odkurzacz pionowy to najbardziej uniwersalny sprzęt. Nadaje się do sprzątania wszystkich, nawet najdelikatniejszych, rodzajów podłogi oraz dywanów. Odkurzacz stojący z powodzeniem wykorzystać można także do odkurzania materacy, łóżek, foteli, sof, łóżeczek dla dzieci czy posłań dla psa. Warto o tym pamiętać, ponieważ tam również gromadzą się zanieczyszczenia. W tym wypadku szczególnie przydatne są dołączone szczotki. W przypadku modelu Pure Q9 są to: innowacyjna elektroszczotka BedProPower™ z technologią UV, elektroszczotka z oświetleniem LED, ssawka teleskopowa, wielofunkcyjna ssawkę 2w1 i ssawka z pluszem do odkurzania delikatnych powierzchni. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza szczotka BEDPROPOWER™ PLUS z technologią UV. To innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na kurzu, bakterii i alergenów nawet w 99,9 proc.  

Odkurzacz pionowy do samochodu 

Ze względu na bezprzewodowy charakter sprzętu, odkurzacz doskonale sprawdzi się także podczas porządków w samochodzie. Dołączone do zestawów końcówki świetnie sprawdzą się do sprzątania trudno dostępnych miejsc, np. pomiędzy tapicerką, na podłodze czy w innych zakamarkach auta. Takie wykorzystanie sprzętu to spora oszczędność. Zarówno czasu, jak i pieniędzy. Samochód można swobodnie posprzątać na parkingu. Uniwersalny odkurzacz daje tak duże możliwości, że nie ma już konieczności ani kupowania profesjonalnego sprzętu do sprzątania samochodu, ani cyklicznych wizyt na stacji benzynowej, gdzie za dodatkową opłatą można posprzątać samochód.  

Artykuł sponsorowany

Ocena naszych czytelników
[Suma: 0 Średnio: 0]

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Jedna odpowiedź

  1. Ja do samochodu akurat mam inny odkurzacz bo w domu mi roomba sprząta. Do samochodu i garażu mam taki ręczny stary, korzystam póki jeszcze zipie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też:

ubezpieczenie od kradzieży

Już nie musisz się bać kradzieży auta – postaw na właściwe ubezpieczenie

Dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne pozwalają nie tylko czuć się bezpieczniej na drodze, ale też zapewniają spokój w każdej innej sytuacji. Zniszczenie auta przez osoby trzecie, czynniki atmosferyczne czy kradzież – wszystko to może się przytrafić nawet najlepszemu kierowcy. Warto zatem pomyśleć o wykupie autocasco.

Co ile wymiana oleju w silniku?

Filtr oleju w samochodzie – zastosowanie, dlaczego trzeba wymieniać, jak wybrać?

Samochód to dobro, bez którego trudno wyobrazić sobie dziś normalne funkcjonowanie. Jednak właściciel auta, przynajmniej jeżeli chce cieszyć się swoim pojazdem przez dłuższy czas bez kosztowniejszych napraw idących w tysiące złotych, musi też dbać o swój prywatny środek transportu. Jedną z cyklicznych czynności jest wymiana płynów eksploatacyjnych, w tym oleju silnikowego. Regularnie wraz z nim wymieniać trzeba także filtr oleju w samochodzie. Dlatego sprawdzamy i podpowiadamy, jakie zadanie ma filtr oleju w aucie, jak często należy go wymieniać oraz jak dobrać właściwą część do swojego pojazdu.

Słuchawki do biegania na co zwrócić uwagę

Słuchawki do biegania – na co zwrócić uwagę?

Trudno wyobrazić sobie uprawianie sportu bez odpowiedniej muzyki w tle. Dobrana playlista ułatwia utrzymanie tempa, motywuje, pozwala się skupić na poszczególnych etapach ćwiczenia. Dlatego bieganie jest aktywnością, które bardzo mocno związane jest ze słuchaniem ulubionych piosenek. Nic dziwnego, że dobór odpowiednich słuchawek dla biegaczy jest niezwykle ważny. Na co zwrócić uwagę, szukając najlepszego modelu? Czas przyjrzeć się szczegółom!

akumulator do ciągnika

Jak dobrać akumulator do ciągnika?

Akumulator jest podzespołem, który w naturalny sposób się zużywa. Jest on niezwykle ważnym elementem ciągnika rolniczego, gdyż jego głównym zadaniem jest umożliwienie uruchomienia silnika. Warto więc zwrócić uwagę na jego parametry, by wiedzieć, jak dobrać akumulator do ciągnika.