NotiOne Go to genialny lokalizator od Yanosika!

noti one go

W artykule przeczytasz

Mini lokalizator to coraz powszechniejszy gadżet ułatwiający życie. My przyjrzeliśmy się notiOne GO od Yanosika. Dlaczego akurat ten? Bo działa w oparciu o Bluetooth, a nie GPS. Zapraszamy do zapoznania się z wpisem.

W dzisiejszych czasach pośpiech i natłok codziennych spraw, często sprawia iż tracimy głowę i gubimy klucze, portfel czy inne cenne rzeczy, które wolelibyśmy mieć na oku… Dobrze, jeżeli jesteśmy w stanie ustalić ich prawdopodobną lokalizację i się po nie wrócić. Co jednak, gdy nasza zguba zaginęła bezpowrotnie…? Nikt nie chciałby stracić ani portfela, ani kluczy bo to rodzi pewne zagrożenia, a dodatkowo powoduje kolejne wydatki.

Co więc możemy zrobić jeżeli zdarza nam się czegoś “zapomnieć” lub jeżeli po prostu chcemy łatwo kogoś lub coś zlokalizować…? Na rynku jest pełno lokalizatorów GPS – jednak często są one niedokładne, już nie mówiąc o braku sygnału w zamkniętych pomieszczeniach, np. w garażu podziemnym, centrum handlowym czy nawet w bloku… A to właśnie tam przytrafiają nam się zagubienia.

Właśnie w takich sytuacjach możemy wykorzystać lokalizator Bluetooth notiOne Go od Yanosika.

Lokalizator Bluetooth NotiOne GO

NotiOne GO to niewielkich rozmiarów lokalizator Bluetooth. Współpracuje z darmową aplikacją na telefony notiOne. Aplikacja jest możliwa do pobrania zarówno w sklepie Google Play jak i App Store.

Lokalizator ma naprawdę niewielkie rozmiary – jest on niewiele większy od monety 2 zł. Możemy wykorzystać go do lokalizowania psa, kota, kluczy lub innej cennej rzeczy…  Możesz go nawet przytwierdzić dziecku podczas wyprawy w publiczne i zatłoczone miejsca, jak np. wesołe miasteczko.

Przez wykorzystywanie Bluetooth sprawdzi się zarówno w domu, w sklepie, w przejściu podziemnym czy na spacerze na drugim końcu miasta. Uzyskanie odczytów lokalizacji nie ograniczają bowiem możliwości nadajników GPS.

Działanie i odporność na warunki atmosferyczne

Budowa lokalizatora sprawia, iż jest on wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne. Nie zaszkodzi mu również piasek czy kurz. Co więcej,  notiOne GO posiada wymienną baterię 😉 Możemy go również wywołać – emituje on wtedy charakterystyczny sygnał dźwiękowy.

A jak to w ogóle działa…? NotiOne GO wysyła sygnał, który odbierany jest przez smartfony z zainstalowaną aplikacją notiOne. Odebrany sygnał przekazywany jest na telefon odbiorcy i wyświetlany na ekranie w aplikacji za pomocą znacznika na mapie. Czyli urządzenie przy pomocy innych użytkowników notiOne pomaga ustalić położenie lokalizowanego obiektu. Dlatego nie bez znaczenia jest fakt, iż notiOne ma już ponad milion użytkowników.

Dodatkowo, gdy znajdujemy się w pobliżu urządzenia, lecz nie widzimy naszego obiektu, możemy w aplikacji uruchomić odtwarzanie sygnału dźwiękowego, który naprowadzi nas na naszą zgubę. Lokalizacja działa dwukierunkowo, bowiem notiOne można użyć do znalezienia telefonu. Wystarczy wcisnąć przycisk na urządzeniu, aby nasz telefon zaczął odgrywać melodię. W ten sposób możemy go łatwo zlokalizować. Przekazywanie sygnału jest możliwe niezależnie do 90 m. Przy większych odległościach urządzenie komunikuje się z telefonami innych użytkowników określając w ten sposób lokalizację obiektu.

Funkcje w aplikacji notiOne

 • Mapa – wskaźnik na mapie wskazuje lokalizację zguby
 • Znajdź mnie – ikona radaru nawiguje na zgubę znajdującą się w niewielkiej odległości
 • Sygnał dźwiękowy – przycisk wywołuje sygnał dźwiękowy na lokalizatorze, ułatwiający poszukiwania
 • Historia – historia lokalizacji z ostatnich 30 dni (mapa + adres)
 • Alarm – sygnał dźwiękowy w telefonie informuje, gdy urządzenie oddali się poza zasięg aplikacji

Specyfikacja

 • waga: 8 g
 • komunikacja: Bluetooth 4.0+ Low Energy
 • kompatybilność: urządzenia z systemem iOS 9 i wyższym lub Android 4.3 i wyższym oraz Bluetooth 4.0+ Low Energy
 • wymiary (długość, szerokość, grubość): 34 x 29 x 7,5 mm
 • zasilanie: wymienna bateria CR2032
 • zasięg: Do 90 metrów + 1.5 mln telefonów pośredniczących
 • Wodoodporny:  TAK
 • czas pracy na baterii: Do kilku miesięcy
Ocena naszych czytelników
[Suma: 0 Średnio: 0]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też: