Jaki rodzaj wynajmu będzie najlepszy dla Ciebie?

najlepsze rodzaje wynajmu

W dobie rosnących kosztów w zasadzie wszystkiego, utrzymanie własnego samochodu staje się z dnia na dzień coraz droższe. Dlatego też coraz szybciej rosnąca popularność wynajmowania samochodu zarówno na krótki jak i długi okres czasu, nie powinna nikogo dziwić. Warto więc przyjrzeć się temu czym różnią się i w jakich wypadkach sprawdzi się najlepiej wynajem krótkoterminowy, w jakich średnioterminowy, a w jakich długoterminowy.

Wynajem krótkoterminowy

Wynajem krótkoterminowy to prawdopodobnie bardzo dobrze znana usługa tym, którzy często podróżują i korzystają z np. przy lotniskowych wypożyczalni samochodów.

W wypadku wynajmu krótkoterminowego schemat działania usługi jest wyjątkowo prosty.

Decydujemy się, na jakiej to klasy auto będzie nam potrzebne oraz to kiedy chcemy z niego korzystać. Podpisujemy z wypożyczalnią umowę, na mocy której udostępniany jest nam dany pojazd. Odbieramy kluczyki i ruszamy w drogę!

Rozwiązanie takie sprawdza się wyśmienicie nie tylko wśród często podróżujących zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych. Wynajem krótkoterminowy może okazać się korzystnym i wygodnym rozwiązaniem jeżeli potrzebujemy samochodu:

  • O innych parametrach niż te, którymi dysponuje posiadane przez nas auto. Np. w momencie kiedy potrzebujemy auta bardziej przestronnego lub o bardziej reprezentatywnej stylistyce
  • Twój samochód uległ awarii lub wypadkowi i potrzebujesz auta zastępczego
  • Planujesz przewiezienie większego gabarytowo przedmiotu i nie dysponujesz odpowiednim do tego celu autem dostawczym

Wynajem średnioterminowy i długoterminowy

Wynajem długoterminowy to usługa, która szturmem zdobyła polski rynek, zyskując ogromnie na popularności. Co zdecydowało o sukcesie wynajmu długoterminowego?

Przede wszystkim jego wygoda. Podpisując umowę najmu długoterminowego na samochód, decydujemy się na opłacanie miesięcznej raty, w którą wliczone są wszelkie czynności związane z obsługą serwisową i ubezpieczeniem pojazdu. Korzystając z usług świadczonych np. przez firmę: https://dolcar.auto.pl, otrzymamy pełny pakiet korzyści zawarty w miesięcznej opłacie za wynajem auta.

Wynajem długoterminowy to usługa oferowana zarówno osobom fizycznym, jak i firmom, które mogą wiele zyskać na oddelegowaniu zarządzania flotą firmie zewnętrznej.

W ramach usługi najmu długoterminowego pojazdu otrzymujemy:

  • ubezpieczenie pojazdu
  • assistance
  • wymiana i przechowywanie opon
  • dedykowanego opiekuna floty
  • monitoring pojazdu GPS
  • karty paliwowe
  • serwis techniczny w tym w ramach usługi typu door-to-door

Podobne zalety niesie ze sobą również wynajem średnioterminowy. Dodatkowym atutem jest tutaj jeszcze krótki okres, na jaki zawieramy umowę – od 1 do 12 miesięcy.

Świetnie sprawdzi się on u przedsiębiorców, którzy dopiero rozwijają swój biznes i nie chcą inwestować większych środków na zakup własnego pojazdu, lub wiązać się leasingiem na okres kilku lat.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 0 Średnio: 0]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też: