Jak pozbyć się zapachu papierosów z samochodu?

jak pozbyć się zapachu papierosów z samochodu

Palenie papierosów podczas jazdy jest niebezpieczne. Odwraca uwagę kierowcy od tego, co dzieje się na drodze i może być przyczyną wypadku. Mimo wynikającego z tego zagrożenia nie brak kierowców, którzy sięgają po papierosa w czasie jazdy. Zakup samochodu po właścicielu palaczu skutkuje we wnętrzu auta mało przyjemną i specyficzną wonią. Sprawdźmy jak pozbyć się zapachu papierosów z samochodu.

Wietrzenie wnętrza

Każdy samochód ma wiele elementów, które chłoną dym papierosowy. Są to między innymi fotele, wykładzina, boczki drzwiowe, dywaniki czy podsufitka. Z pewnością na nic zda się tutaj zaprzestanie palenia. Tak więc przy zakupie samochodu od kierowcy, który nie stronił od palenia w aucie, niepalący kierowca na pewno nie będzie zadowolony. Jednak jak pozbyć się zapachu papierosów z samochodu, aby wnętrze było świeże i nie dawało oznak pozostałości po dymie papierosowym?

W pierwszej kolejności należy porządnie wywietrzyć i posprzątać wnętrze pojazdu. Najlepiej z otwartymi drzwiami zostawić go na dzień lub dłużej. Jeśli nie da to oczekiwanych rezultatów, we wnętrzu umieścić należy naturalny neutralizator zapachu. Dobrze sprawdza się na przykład woreczek z mieloną kawą.

Czyszczenie tapicerki samochodowej

Czyszczenia wymaga też tapicerka. Ważne, aby wykorzystać do tego odpowiednie środki. Dlatego zawsze zabierając się do pracy, należy je wypróbować na mało widocznym fragmencie auta. Poza tym wyczyścić trzeba również podsufitkę oraz wykładzinę podłogową, a wyjąć i przepłukać pod bieżącym strumieniem wody popielniczki. Więcej o tym, jak zabrać się za czyszczenie wnętrza auta pisaliśmy w artykule pt. Jak wyczyścić tapicerkę samochodową?“. Kierowcy, którzy nie czują się na siłach, mogą zlecić to specjalistom. Wówczas taka czynność będzie ich nieco kosztować, ponieważ ceny prania wnętrza zaczynają się od ok. 200 zł.

Ozonowanie wnętrza

Jak pozbyć się zapachu papierosów z samochodu przy wykorzystaniu do tego nowoczesnych technik? Z pewnością warto rozważyć ozonowanie. Zwłaszcza że ozonowanie usuwa nie tylko zapach pochodzący z papierosów. Poza tym generator ozonu pomaga zwalczyć roztocza i bakterie. Zabieg jest skuteczny i nie powoduje skutków ubocznych. Ceny ozonowania zaczynają się od 50 zł, ale nie jest wykluczone, że generatora ozonu użyć będzie trzeba kilkukrotnie. Wiele zależy od intensywności zapachów w kabinie.

Usuwanie zapachów przy pomocy ultradźwięków

Poza ozonowaniem do usunięcia niechcianych zapachów wykorzystać można ultradźwięki. Urządzenie to rozprasza płyn czyszczący, który rozbijany jest przez ultradźwięki na krople o średnicy 5 mikronów. Dzięki temu wnikają one w każdy zakamarek auta i usuwają dym z papierosów i inne nieprzyjemne zapachy. Ceny takiego zabiegu, który trwa ok. 30 minut, zaczynają się od 70 zł.

Skoro wiecie już, jak pozbyć się zapachu papierosów z samochodu, zakup auta od właściciela, który nie stronił od tego nałogu, nie powinien być problemem. Oczywiście pod warunkiem, że będzie to auto w dobrym stanie technicznym i w adekwatnej do niego cenie. W weryfikacji ogłoszenia i zapewnień właściciela pomoże natomiast raport VIN do zamówienia w serwisie autobaza.pl. Nie wyjaśnia on wprawdzie, czy kierowca palił podczas jazdy, ale daje odpowiedź na wiele innych pytań, m.in. ukazując:

* dane techniczne pojazdu
* fabryczne wyposażenie auta
* chronologiczną historię samochodu ze stłuczkami i wezwaniami serwisowymi włącznie
* archiwalne zdjęcia pojazdu
* raport z baz kradzieżowych

Ocena naszych czytelników
[Suma: 0 Średnio: 0]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Jedna odpowiedź

  1. Ja robiłem w swoim aucie ozonowanie, dobry sposób zeby zapachy usunąć. firma airozone w warszawie świadczy takie usługi, jak ktoś szuka to niiech sprawdzi:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też: