Gadżety motoryzacyjne na Walentynki

gadżety motoryzacyjne na Walentynki

Zbliżają się Walentynki, a więc święto wszystkich zakochanych. Dzień Świętego Walentego to również czas, kiedy zakochani wręczają sobie prezenty. W przypadku mężczyzn są to przede wszystkim kwiaty, także jakieś czekoladki czy biżuteria. Na co mogą postawić kobiety, które chcą nabyć swojemu mężczyźnie coś, czym będzie on usatysfakcjonowany? Jako że wielu mężczyzn to pasjonaci samochodów, przydadzą się stosowane na co dzień i podnoszące komfort jazdy drobiazgi. Jakie gadżety motoryzacyjne na Walentynki nabyć dla chłopaka, męża, narzeczonego? Na szczęście, wybór jest naprawdę duży. Co ciekawsze, na takie wyjątkowe prezenty postawić mogą też mężczyźni, którzy szukają czegoś dla swojej drugiej połówki. Przecież kobiety korzystają z samochodów w takim samym stopniu jak mężczyźni. Które gadżety motoryzacyjne będą więc odpowiednie?

Alkomaty

Nie brakuje kierowców, którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu kilku piw czy – co gorsza – mocniejszych trunków. Nie mówi się o nich bezcelowo, bo najczęściej takich kierowców przywołuje się wówczas, kiedy są oni winni spowodowania wypadku, niestety, często śmiertelnego. Nic dziwnego, że policja jest uczulona na takich kierowców, których na drogach w dalszym ciągu przybywa.

Prowadzenie samochodu na tzw. podwójnym gazie grozi konfiskatą prawa jazdy, mandatem karnym czy ponownym zdawaniem egzaminu. Oczywiście, o wiele większą karą jest pozbawienie wolności i egzystencja ze świadomością, że zniszczyło się komuś życie, poważnie go okaleczając lub nawet zabijając.

Dlatego dobre gadżety motoryzacyjne na Walentynki to alkomaty. Najlepiej urządzenia elektrochemiczne, które są dokładniejsze i bardziej powtarzalne od alkomatów przewodnikowych. Wybór alkomatów jest dziś jednak na tyle szeroki, że każdy powinien znaleźć coś w swojej półce cenowej. Wiele alkomatów gwarantuje znakomity stosunek jakości do ceny i do tego niebanalny design. Dodatkowo występują w promocjach z darmowymi kalibracjami i innymi specjalnymi pakietami.

Antyradary

Nie wszystkie gadżety samochodowe są w Polsce legalne. Takimi nie są antyradary. Mniej odważnym pozostanie Yanosik, ci bardziej zmotywowani do tego, aby nie wpaść na patrol drogówki lub nie zostać złapanym przez fotoradar, mogą postawić na profesjonalne antyradary. Wybór takich urządzeń jest ogromny. Są antyradary ukryte pod maską, sterowane z wewnątrz, schowane w lusterku czy desce rozdzielczej, jak i montowane na szybie.

CB Radio

Dla wielu CB radia wciąć kojarzą się z topornymi urządzeniami. Nic z tych rzeczy. Technika i miniaturyzacja sprzętu pozwoliła stworzyć bardzo różne, również niewielkie wersje takich odbiorników. Jedne mają zdejmowany panel, inne są miniaturowe. Mając na wyposażeniu samochodu radio CB, kierowca dowie się o problemach na pokonywanej przez siebie drodze, o postoju funkcjonariuszy drogówki, czy zwyczajnie porozmawia z innymi kierowcami.

Nawigacja

Nawigacja to dziś standard. Już nie tylko podczas pokonywania dłuższych i nieznanych tras, ale też podczas poruszania się na stosunkowo krótkich dystansach. Czy takie gadżety motoryzacyjne na Walentynki będą odpowiednie, jeżeli nawigacje można mieć dziś w swoich smartfonach? Jak najbardziej!

Nawigacje w telefonach dla większości są wystarczające. Problem w tym, że utrudniają prowadzenie rozmów. Zresztą korzystanie z telefonu w trakcie jazdy jest przyczyną drogowych kolizji. Szacuje się, że nawet jeden na cztery wypadki powoduje fakt korzystania w drodze z telefonu, o czym więcej pisano w artykule pt. Smartfony są przyczyną wielu wypadków“.

Dlatego lepiej mieć urządzenie specjalnie dedykowane wyznaczaniu trasy. Zresztą nawigacja niesie w sobie wiele innych zalet. Równie dobrze może to być sprzęt znacznie bardziej funkcjonalny, który zawiera w sobie cyfrową telewizję DVB-T i nie tylko. Wiele nawigacji oferuje też dożywotnią gwarancję aktualizacji map. Takie gadżety samochodowe na Walentynki na pewno będą upominkami w pełni trafionymi, które posłużą obdarowanemu kierowcy i jego bliskim.

Raport VIN

Raport Historii Pojazdu jako prezent na Walentynki? Dlaczego nie! Nie jest to gadżet sam w sobie, co nie oznacza, że nie będzie to trafiony prezent. Historia Pojazdu z pewnością usatysfakcjonuje wszystkich tych, którzy mają wypatrzony ciekawy egzemplarz na rynku wtórnym. To duże wsparcie w procesie zakupowym, które można porównać do oględzin wizualnych, jazdy próbnej, a przede wszystkim przeglądu technicznego w niezależnym warsztacie. W zależności od tego, jak wiele informacji jest o danym egzemplarzu, jeden taki raport zawiera w sobie:

  • informacje o pojeździe
  • opcje wyposażenia
  • historię uszkodzeń
  • przebiegi pojazdu
  • historię internetową
  • raport z baz kradzieżowych
  • usterki fabryczne ogłoszone przez producenta
  • zdjęcia z poprzednich aukcji

Prawda, że może się przydać podczas nabywania samochodu używanego? Nie ulega to nawet żadnym wątpliwościom, choć taki raport to również pomocne narzędzie przy sprzedaży samochodu i negocjacji jego wyższej ceny. O ile sprzedawca nie ma nic do ukrycia, zaprezentuje on w nim potencjalnemu nabywcy ważne fakty dotyczące samochodu z przeszłości.

Rejestratory trasy

O rejestratorach samochodowych jest dziś bardzo głośno i słusznie, ponieważ popyt na takie urządzenia jest ogromny. To normalne, ponieważ wielokrotnie pozwalają one udowodnić rację kierowcy podczas sytuacji spornej występującej na drodze: stłuczki, wypadku, wymuszenia. Często takie nagranie to wystarczający dowód do tego, aby udowodnić swoją wersję. Poza tym kamery samochodowe pozwalają nagrywać niebezpiecznych i łamiących prawo kierowców. Większość takich urządzeń jest mocno zaawansowanych i funkcjonalnych, będąc wyposażonym w kamerkę, aparat, GPS i wiele dodatkowych funkcji. Zalety kamer samochodowych wymieniono w artykule Dlaczego warto mieć wideorejestrator?“.

Uchwyty i inne drobne gadżety

Gadżety motoryzacyjne na Walentynki to również wszelkie uchwyty czy rozgałęziacze, które pozwalają zwiększyć funkcjonalność danego sprzętu. W tym miejscu wymienić można podkładki antypoślizgowe, uchwyty mocujące na szybę czy rozgałęziacz do zapalniczki z gniazdem USB. Przydadzą się też niezbędne w kamerach karty pamięci.

Zestawy głośnomówiące

Wyżej wspominano już o tym, że korzystanie ze smartfona podczas jazdy może być niebezpieczne i jest przyczyną wielu wypadków. Dużej ich części z pewnością można byłoby uniknąć, gdyby kierowcy korzystali z zestawów głośnomówiących. Takie gadżety motoryzacyjne na Walentynki to troska o swoich bliskich i innych uczestników ruchu. To również wgląd na domowe finanse, gdyż poza grożącym niebezpieczeństwem rozmowa przez telefon w czasie jazdy grozi mandatem karnym. Same zestawy głośnomówiące są bardzo różne, od tych najprostszych po mocno rozbudowane i montowane na stałe zestawy z wyświetlaczami.

Gadżety motoryzacyjne na Walentynki mogą być więc bardzo różne. Co najważniejsze, wybór takich upominków jest na tyle szeroki, że każdy powinien znaleźć prezent praktyczny i w granicach swoich możliwości finansowych.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 5 Średnio: 3.4]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też:

Gadżety do samochodu

Dynamicznie rozwijająca się technologia sprawia, że nasze życie wypełniają różnego rodzaju gadżety. Jedne z nich