VW Caddy Maxi Life 1.9 TDI (1896 cm3, Diesel, FWD) – 5-drzwiowy

Udostępnij
Wasza ocena
VW Caddy Maxi Life 1.9 TDI

W artykule przeczytasz

VW Caddy Maxi zadebiutował na Targach Samochodowych we Frankfurcie w 2007 roku. To specjalna wersja nadwozia Volkswagena Caddy III. VW Caddy Maxi to model produkowany w trzech wersjach:

  • Life,
  • Kombi,
  • Furgon.

 

Względem standardowego Volkswagena Caddy rodzina Caddy Maxi to samochody szersze i dłuższe (o 470 mm). To wersja pojazdu z nadwoziem 5-drzwiowym oraz 5 lub 7 miejscami. Volkswagen Caddy III wyposażony był m.in. w system ABS oraz ESP. W zależności od wersji ładowność samochodu wynosi od 800 do 810 kg.

VW Caddy Maxi Life 1.9 TDI 105 KM – silnik

Jedną z jednostek napędowych modelu stanowił silnik wysokoprężny położony poprzecznie z przodu pojazdu o pojemności 1896 cm3. To Diesel o mocy 105 KM (77 kW), którą osiąga przy 4000 obr./min. Natomiast maksymalny moment obrotowy to 250 Nm przy 1900 obr./min. Prędkość maksymalna wynosi 166 km/h, z kolei do “setki” auto rozpędza się w 13,3 s.

Volkswagen Caddy III (Typ 2K) to auto z napędem na przednie koła, przenoszonym przez 5- i 6-biegową skrzynię manualną lub 6- i 7-biegową przekładnię półautomatyczną DSG. Zbiornik paliwa mieści 60 l, a średnie spalanie oleju napędowego w wersji z silnikiem 1.9 TDI 105 KM to 6,2 l na 100 kilometrów.

Z przodu zawieszenia pracują wahacze, kolumna MacPhersona oraz stabilizator, z tyłu – kompozytowa belka osi, resory piórowe i stabilizator. W układzie hamulcowym zastosowano tarcze wentylowane (z przodu) i tarcze niewentylowane (z tyłu).

Model i platforma Caddy III (Typ 2K)
Rozstaw osi 3006 mm
Rozstaw kół z przodu 1531 mm
Rozstaw kół z tyłu 1538 mm
Długość 4875 mm
Szerokość 1802 mm
Wysokość 1834 mm
Masa własna 1715 kg
Masa dopuszczalna 2335 kg
Pojemność bagażnika 530 l
Maks. masa przyczepy 1315 kg
Pojemność zbiornika 60 l

VW Caddy Maxi Life 1.9 TDI – dane techniczne

Parametry silnika

Pojemność silnika 1896 cm3
Ilość cylindrów L4 (Rzędowy – 4 cylindrowy)
Ilość zaworów na cylinder 2
Układ rozrządu OHC
Moc silnika 105 KM (77 kW) przy 4000 obr./min
Moment obrotowy 250 Nm przy 1900 obr./min
Położenie silnika Poprzecznie z przodu pojazdu
Otwór cylindra x skok tłoka 79.5 × 95.5 mm
Stopień sprężania 18.5
Rodzaj zasilania paliwem Diesel wtrysk bezpośredni
Doładowanie silnika / turbo Turbo doładowany

Nadwozie

Ilość drzwi 5
Ilość siedzeń 5-7

Układ jezdny

Skrzynia biegów Skrzynia ręczna 5-biegowa lub skrzynia automatyczna 6-biegowa
Wspomaganie kierownicy Standard
Rodzaj napędu Na przód
Zawieszenie z przodu Wahacze, kolumna MacPhersona, stabilizator
Hamulce z przodu Tarcze wentylowane
Zawieszenie z tyłu Kompozytowa belka osi, resory piórowe, stabilizator
Hamulce z tyłu Tarcze niewentylowane
Wielkość opon 195/65 R 15 T

Osiągi

Prędkość maksymalna 166 km/h
Przyspieszenie 0-100 kmph 13.3 s
Rodzaj paliwa Diesel
Spalanie 6.2 litra/100 km
Emisja co2 166 g/km

VW Caddy Maxi Life – oceny użytkowników

Mechanika

Silnik
0
Skrzynia biegów
0
Układ jezdny
0
Układ hamulcowy
0
Average
 yasr-loader

Komfort

Widoczność
0
Wykończenie
0
Przestrzeń
0
Wyciszenie
0
Wentylacja/ogrzewanie
0
Average
 yasr-loader

Ekonomia

Jakość/cena
0
Koszty eksploatacji
0
Koszty dużych napraw
0
Spalanie w mieście
0
Spalanie w trasie
0
Average
 yasr-loader
Ocena naszych czytelników
[Suma: 3 Średnio: 2.7]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!
Advertisement

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.