Renault Clio 2. generacji 1.2 75 KM (1149 cm3, Benzyna, FWD) Hatchback – 3/5-drzwiowy

Udostępnij
Wasza ocena
Renault Clio 2. generacji 1.2 75 KM

W artykule przeczytasz

Renault Clio 2. na rynku zadebiutowało w 1998 roku. To następca Clio 1. generacji natomiast model zaprojektowano niemal od podstaw. Auto jest przedstawicielem segmentu B i występuje w dwóch wersjach nadwozia jako:

  • 3- i 5-drzwiowy hatchback;
  • 4-drzwiowy sedan (Thalia, od 2000 roku).

 

Produkcję auta w Europie zakończono dopiero w 2012 roku, dlatego w toku produkcji Clio 2. generacji przeszło cztery modyfikacje:

  • 2000 r. (Phase 2) – nowa ściana nadwozia z przodu, tylne lampy i zderzak, listwy boczne, przeprojektowane wnętrze, zmiany w zawieszeniu i wyposażeniu.
  • 2003 r. (Phase 3) – delikatne przemodelowanie przedniego zderzaka oraz atrapy chłodnicy.
  • 2005 r. (Phase 4) – delikatna zmiana wyglądu wersji Storia i Campus.
  • 2009 r. (Phase 5) – inne zderzaki, przemodelowana atrapa chłodnicy, chromowane akcenty na zewnątrz i wewnątrz, wspomaganie kierownicy w standardzie.

 

Łącznie we wszystkich modyfikacjach Renault Clio 2. generacji to kilkadziesiąt odmian wyposażenia. Na swoim wyposażeniu auto ma m.in. system stabilizacji toru jazdy ESP.

Renault Clio 2. generacji 1.2 75 KM – silnik

Jedną z wersji napędowych Renault Clio II jest silnik benzynowy 1.2 16V 75 położony poprzecznie z przodu pojazdu. To jednostka napędowa o mocy 75 KM (55 kW), którą osiąga przy prędkości obrotowej 5500 obr./min. Natomiast jej maksymalny moment obrotowy to 105 Nm przy 3500 obr./min. Prędkość maksymalna to 170 km/h, a od 0 do 100 km/h auto rozpędza się w 13 sekund. Napęd na koła przedniej osi przenosi skrzynia ręczna o pięciu przełożeniach. Średnie spalanie wynosi 5,9 l/100 km, a zbiornik paliwa mieści 48 l benzyny.

Z przodu zawieszenia montowano wahacze, kolumny MacPhersona oraz stabilizator, z tyłu pracują kompozytowa belka osi, sprężyny śrubowe i stabilizator. W systemie hamulcowym zastosowano tarcze wentylowane (przód) oraz bębny (tył).

Model i platforma Clio II
Rozstaw osi 2471 mm
Rozstaw kół z przodu 1392 mm
Rozstaw kół z tyłu 1386 mm
Długość 3773 mm
Szerokość 1639 mm
Wysokość 1417 mm
Masa własna 985 kg
Masa dopuszczalna 1450 kg
Pojemność bagażnika 255-1035 l
Maks. masa przyczepy 1150 kg
Pojemność zbiornika 48 l

Renault Clio II 1.2 75 KM – dane techniczne

Parametry silnika

Pojemność silnika 1149 cm3
Ilość cylindrów L4 (Rzędowy – 4-cylindrowy)
Ilość zaworów na cylinder 4
Układ rozrządu OHC
Moc silnika 75 KM (55 kW) przy 5500 obr./min
Moment obrotowy 105 Nm przy 3500 obr./min
Położenie silnika Poprzecznie z przodu pojazdu
Otwór cylindra x skok tłoka 69.0 × 76.8 mm
Stopień sprężania 9.6
Rodzaj zasilania paliwem Wtrysk wielopunktowy

Nadwozie

Rodzaj nadwozia Hatchback
Ilość drzwi 3/5
Ilość siedzeń 5

Układ jezdny

Skrzynia biegów Skrzynia ręczna 5-biegowa
Wspomaganie kierownicy Standard
Rodzaj napędu Na przód
Zawieszenie z przodu Wahacze, kolumny MacPhersona, stabilizator
Hamulce z przodu Tarcze wentylowane
Zawieszenie z tyłu Kompozytowa belka osi, sprężyny śrubowe, stabilizator
Hamulce z tyłu Bębny
Wielkość opon 175/65 R 14 T

Osiągi

Prędkość maksymalna 170 km/h
Przyspieszenie 0-100 kmph 13.0 s
Rodzaj paliwa Benzyna
Spalanie 5.9 l/100 km

Renault Clio II – oceny użytkowników

Mechanika

Silnik
5
Skrzynia biegów
4
Układ jezdny
4
Układ hamulcowy
4
Average
 yasr-loader

Komfort

Widoczność
2
Wykończenie
3
Przestrzeń
3
Wyciszenie
3
Wentylacja/ogrzewanie
3
Average
 yasr-loader

Ekonomia

Jakość/cena
2
Koszty eksploatacji
3
Koszty dużych napraw
2
Spalanie w mieście
2
Spalanie w trasie
2
Average
 yasr-loader
Ocena naszych czytelników
[Suma: 4 Średnio: 4]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!
Advertisement

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.