Zakaz wjazdu dla diesli również we Włoszech

Udostępnij
Wasza ocena
zakaz wjazdu dla diesli

W artykule przeczytasz

Faktu, że samochody z sinikami wysokoprężnymi tracą na znaczeniu, nie da się już ukryć. Jako pierwsze zakaz wjazdu dla diesli wprowadziły miasta w Niemczech. Regularnie podążają za tym inne kraje. Tym razem na taki krok zdecydowano się we Włoszech.

Które diesle obejmie zakaz wjazdu?

Ograniczeniami w ruchu jest lub wkrótce będzie objętych nawet 13 milionów starszych diesli. Mowa o samochodach, które nie spełniają norm Euro 4. Jest to rezultat polityki ochrony środowiska i walki ze smogiem. W efekcie ograniczeniami w poruszaniu się objętych będzie 1/3 wszystkich aut we Włoszech. Nic dziwnego, że zakaz wjazdu dla diesli niepokoi włoskich kierowców. Przekłada się to również na 15-procentowy spadek sprzedaży pojazdów wyposażonych w te silniki, co od pewnego czasu miejsce ma zresztą w całej Europe. Więcej o tym przeczytacie w artykule pt. Samochody z silnikiem Diesla tracą na znaczeniu“.

Gdzie obowiązuje zakaz wjazdu dla diesli?

Zakaz poruszania się samochodami z silnikami wysokoprężnymi wprowadzono już w 200 miastach i miasteczkach położonej na północy Włoch Lombardii. Region ten zmaga się z dotkliwym i stale rosnącym smogiem. W związku z tym z początkiem października wprowadzono tam zakaz wjazdu dla diesli, które nie spełniają normy Euro 4. Obowiązuje on od poniedziałku do piątku przez 12 godzin dziennie. Zakaz wjazdu dla diesli tyczy się tam kilkuset tysięcy aut, choć uczyniono wyjątek dla pojazdów, którymi podróżują co najmniej trzy osoby. Podobnie jest w Emilii-Romanii, gdzie zakaz objął 30 gmin i obowiązuje w dni powszednie od rana do wieczora. Kara za złamanie zakazu ruchu najczęściej sprowadza się do kwoty 80 euro.

Na tym jednak nie koniec. Już teraz o wprowadzeniu zakazu poinformowały władze Mediolanu. Przepis ten zacznie w tym mieście obowiązywać od 21 stycznia przyszłego roku. Do podobnych ograniczeń przygotowują się też władze Turynu oraz Rzymu, gdzie również zakazy powinny zostać wprowadzone w roku 2019. W samym tylko Rzymie problem dotknie 300 tysięcy aut wyprodukowanych przed rokiem 2006. Władze Wiecznego Miasta czekają z ogłoszeniem daty wprowadzenia zakazu na rozpoczęcie realizacji projektów wsparcia komunikacji miejskiej.

Czy warto sprowadzić samochód z Włoch?

Zakaz wjazdu dla diesli we Włoszech przełożyć się może na większą sprzedaż samochodów używanych z silnikami Diesla, które użytkowane są przez mieszkańców Półwyspu Apenińskiego. Auta z Włoch często są bardzo bogato wyposażone. Na ogół nie mają też skorodowanej karoserii.

Sprowadzając samochód z Włoch, pamiętać należy, że gotówką płacić tam można jedynie do 3 000 euro. Powyżej tej kwoty konieczny jest przelew lub zapłata kartą. Poza tym, samochody we Włoszech przymusowe przeglądy przechodzą co dwa lata. Tym bardziej taki samochód musi zostać sprawdzony. W przeszłość auta zajrzeć pomoże Historia Pojazdu. Dodatkowo warto udać się na badanie techniczne, które we Włoszech kosztuje ok. 80 euro. Wszystkie kluczowe informacje o procesie importu pojazdu z tego kraju, zawarto w artykule pt. Jak sprowadzić samochód z Włoch?“.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 15 Średnio: 2.8]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

silnik mild hybrid suzuki swift

16V

Definicja silnika 16V W motoryzacji jako 16V oznacza się silnik spalinowy 4-cylindrowy, który posiada po

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.