Stacje ładowania GreenWay z nowym regulaminem. Grzywna do 150 zł

Udostępnij
Wasza ocena
Stacje ładowania GreenWay
Stacje ładowania GreenWay są w Polsce coraz liczniejsze. Od 1 lutego 2022 roku parkowanie pod miejscami do ładowania aut elektrycznych będzie zagrożone nie tylko mandatem, ale też grzywną za nieprzestrzeganie regulaminu. Sprawdzamy, kto musi obawiać się kar za parkowanie pod stacjami ładowania. Szczególnie że nie dotyczy to tylko samochodów spalinowych.

W artykule przeczytasz

Nie ładujesz? Płacisz!

Stacje ładowania GreenWay będą monitorowane. Wszystko po to, żeby miejsc postojowych pod ładowarkami nie zajmowały pojazdy, które nie korzystają z infrastruktury. Operator informuje o nowym regulaminie, którym automatycznie będzie obłożony każdy użytkownik stacji ładowania pojazdów elektrycznych tej sieci. Jego nieprzestrzeganie może skończyć się mandatem w wysokości 150 złotych.

Mowa o miejscach postojowych sieci GreenWay oznaczonych znakiem D-18a. To miejsca przeznaczone wyłącznie dla pojazdów będących w trakcie ładowania akumulatorów. Niestety, często na takich miejscach parkują pojazdy spalinowe. Jednak dotyczy to również aut elektrycznych, które nie ładują baterii.

Przeczytaj też: “Karta GreenWay do ładowania samochodów elektrycznych

Teraz ma się to zmienić. Wszystko dzięki współpracy GreenWay i EuroPark. Po zmianach od 1 lutego EuroPark będzie obejmować stopniowo monitoringiem kolejne stacje ładowania GreenWay na terenie Polski. Wszystko pod groźbą grzywny. Kierowcy, którzy zatrzymają auto na takim miejscu, ale nie będą ładować pojazdu, ryzykują opłatą porządkową w wysokości 150 złotych. Dotyczy to aut z silnikami spalinowymi, ale też pojazdów elektrycznych, które zajmą miejsce przy ładowarce, ale nie będą z niej korzystać.

Jaki mandat za parkowanie pod stacją ładowania?

Przypomnijmy, że za parkowanie pod stacją ładowania, jeżeli pojazd nie korzysta z ładowarki, grozi także mandat. Kara może być bardzo dotkliwa i sięgnąć nawet 800 złotych. Uwagę należy zwracać m.in. na znaki:

  • D-18, D-18a lub D-18b i tabliczka pod znakiem z napisem “EV”;
  • tzw. koperta, czyli znak P-18 lub P-20 z napisem “EV” lub “EE”.

Warto pamiętać, że odpowiednie znaki mogą wskazywać nie tylko na miejsce z przeznaczeniem do ładowania. Oprócz tego na tabliczkach przy znakach mogą znaleźć się informacje wskazujące na maksymalny czas ładowania. Na to również należy zwrócić uwagę.

Wydaje się, że mandaty za zastawianie miejsc do ładowania będą pojawiać się coraz częściej. Jak widać na przykładzie GreenWay, sieci ładowania mogą wprowadzać również swoje własne regulacje w tym zakresie, które będą przeciwdziałać takim nieetycznym praktykom.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!
Advertisement

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Samochody BYD

Samochody BYD w Europie

Marka BYD zadebiutuje w Europie. Przypomnijmy, że jest to największy na świecie producent samochodów elektrycznych.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.