Sprawdź, jak wybrać i wykupić najlepsze OC przez internet!

Udostępnij
Wasza ocena

W artykule przeczytasz

Musisz wykupić polisę OC? Teraz możesz zrobić to także bez potrzeby wychodzenia z domu! Sprawdź, jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC dla swojego samochodu i nabyć je całkowicie przez internet!

Obowiązkowe ubezpieczenie OC ma na celu zabezpieczenie kierowcy przed skutkami wywołanych przez niego zdarzeń. Niezależnie od tego, czy będzie to niegroźna stłuczka na parkingu, czy też poważniejszy wypadek drogowy, to ubezpieczyciel zobowiązuje się wtedy do wypłaty stosowanego odszkodowania dla poszkodowanych osób.

Brak polisy OC może być bardzo dotkliwy – Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może naliczyć wówczas kierowcy karę przekraczającą nawet 5 tysięcy złotych! Warto więc pamiętać o tym, aby zawsze posiadać ważną polisę OC.

Teraz to ubezpieczenie można kupić nie tylko stacjonarnie – u agenta lub bezpośrednio u ubezpieczyciela. Doskonałym wyborem dla wygodnickich będzie OC przez internet. Co warto o nim wiedzieć?

Z tego artykułu dowiesz się między innymi:

 • Jak wyszukać najtańsze ubezpieczenie OC przez internet?

 • Jak korzystać z kalkulatorów OC w sieci?

 • Jak wykupić polisę OC on-line?

 • Czy polisa OC kupiona w internecie jest ważna przy kontroli?

Jak wyszukać najtańsze ubezpieczenie OC przez internet?

Dobre ubezpieczenie OC przez internet wcale nie jest trudne w wyszukaniu! Teraz każdy kierowca, który nawet nie robił tego nigdy wcześniej, może we własnym zakresie wybrać dla siebie najlepsze ubezpieczenie samochodowe.

W sieci możemy znaleźć specjalne serwisy, które nazywane są kalkulatorami i porównywarkami OC. Pozwalają one na porównanie ze sobą różnych polis ubezpieczeniowych OC w jednym miejscu – to duża oszczędność czasu, a także pieniędzy, biorąc pod uwagę fakt, że można wówczas łatwo wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Jednym z serwisów tego rodzaju jest Porowneo.pl, który pozwala swoim użytkownikom na wyszukanie atrakcyjnych cenowo polis OC, a także innych polis ubezpieczeniowych dla właścicieli pojazdów. W Porowneo.pl można sprawdzić ceny u następujących towarzystw: Proama, PZU, Ergo Hestia, Aviva, AXA, Benefia, Link4, Generali, MTU24.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatorów i porównywarek OC przez internet?

Wśród głównych zalet tego typu serwisów znajdują się:

 • możliwość porównania ze sobą różnych ofert ubezpieczycieli

 • brak dodatkowych kosztów – porównanie jest darmowe

 • łatwy wybór najtańszego OC przez internet

 • oszczędność czasu przy poszukiwaniu polisy

 • dostępność 24h na dobę

 • możliwość zakupienia OC przez internet

Jak korzystać z kalkulatorów OC w sieci?

Kalkulatory OC dostępne on-line są bardzo łatwe w obsłudze – każdy kierowca może za ich pomocą zobaczyć, ile będzie kosztowało jego ubezpieczenie OC przez internet. Jak to zrobić?

Pierwszym krokiem będzie wybrane odpowiedniego typu ubezpieczenia, które chcemy porównać. Następnie przystępujemy do wypisania specjalnego formularza, w którym podajemy wymagane dane związane ze samochodem, ubezpieczeniem, a także swoją osobą.

Do formularza w kalkulatorze OC należy wpisać między innymi:

 • markę, model i wariant samochodu

 • rok produkcji pojazdu i datę jego rejestracji

 • obecny i szacowany przebieg

 • dane o poprzednim ubezpieczycielu

 • datę, od której ma obowiązywać ubezpieczenie OC

 • informacje o własności pojazdu – własność, współwłasność

 • wiek kierowcy pojazdu

 • swoje miejsce zamieszkania

 • datę uzyskania prawa jazdy

Oczywiście, są to tylko przykładowe dane, które wymagają wpisania do formularza w celu wykonania kalkulacji OC przez internet. Formularz będzie prowadził użytkownika krok po kroku po wszystkich punktach, dlatego też jego wypisanie nie powinno sprawiać żadnych problemów.

Gdy już wypiszemy cały formularz, wówczas kalkulator rozpoczyna obliczenia. W przeciągu minuty możemy dowiedzieć się, które OC przez internet będzie najtańszą opcją!

Jak wykupić polisę OC on-line?

Internetowe kalkulatory polis ubezpieczeniowych nie tylko pozwalają na sprawdzenie cen, ale również za ich pomocą można wykupić wybrane OC przez internet. Jak to zrobić?

Gdy zmierzamy wykupić polisę on-line, wtedy klikamy na przycisk przy interesującej nas ofercie. Jesteśmy następnie przenoszeni na stronę ubezpieczyciela, gdzie wystarczy wprowadzić do dodatkowego formularza inne informacje i wybrać sposób zapłaty za OC przez internet. Możemy także wykorzystać szybki przelew on-line – wtedy opłata za polisę będzie od razu dostarczona do ubezpieczyciela.

Na podany przez siebie adres e-mail klient otrzymuje wówczas potwierdzenie zawartej umowy OC przez internet. Ubezpieczyciele mogą przesłać także stosowane dokumenty na adres korespondencyjny klienta.

Czy polisa OC kupiona w internecie jest ważna przy kontroli?

Bardzo często można spotkać się z przekonaniem, że OC przez internet nie jest ważne podczas kontroli policyjnej Jak jest w rzeczywistości?

Także OC przez internet zachowuje całkowitą ważność, gdy jest ono aktualne. Kierowca może wozić wtedy przy sobie dokument wygenerowany elektronicznie i wydrukowany przez siebie na domowej drukarce. Także on jest potwierdzeniem ważności polisy OC.

Podsumowując, gdy szukasz taniego OC, wykupi OC przez internet. To dziecinnie proste!

Artykuł partnera.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!
Advertisement

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.