Raport TUV 2021. Poznaj najmniej usterkowe samochody w Niemczech!

Udostępnij
Wasza ocena
Raport TUV 2021. Poznaj najmniej usterkowe samochody w Niemczech!
Raport TUV 2021, podobnie jak we wcześniejszych latach, opublikowała Niemiecka Organizacja Dozoru Technicznego. Sprawdź, które samochody według zestawienia TUV należą do najmniej usterkowych.

W artykule przeczytasz

Jak powstał raport TUV 2021?

Raport TUV 2021, wzorem lat poprzednich, powstał na podstawie danych zebranych przez niemieckie stacje diagnostyczne. Łącznie raport bazuje na 8,8 mln aut. W raporcie auta zestawiono w 6 segmentach. Poza tym podzielono je na 5 kategorii wiekowych.

Im mniejszy poziom usterkowości danego modelu, tym wyższe miejsce w rankingu. Warto też zaznaczyć, że przeglądu nie przeszedł aż co piąty samochód. Oznacza to, że nawet 20 proc. niemieckich aut, kiedy stawiały się one w stacji kontroli, nie nadawało się do jazdy.

Warto wziąć to pod uwagę, zwłaszcza że niemieckie samochody w dalszym ciągu cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem. Tym bardziej należy je sprawdzić na wielu płaszczyznach, m.in. przez raport VIN, szczegółowy przegląd i podczas jazdy próbnej. Natomiast sam proces importu auta zza zachodniej granicy w szczegółach opisuje artykuł pt. Samochody z Niemiec – wszystko, co musisz wiedzieć!“.

Wracając do przeglądów będących podstawą dla raportu TUV, co dziesiąte auto poruszało się z usterkami, które nie dyskwalifikowały go z dalszej eksploatacji.

Co ciekawe, raport TUV 2021 wskazuje również, że Niemcy jeżdżą coraz starszymi samochodami. W minionym roku średni wiek pojazdu wyniósł tam 9,6 lat, podczas kiedy przed dekadą – 8,1 lat. Jeszcze lepiej było w 2002 r. – 6,9 lat.

Raport TUV 2021. Najlepsze auta w swoich klasach

Za najlepsze auto w raporcie – bez względu na wiek i segment – uznano SUV-a, jakim jest Mercedes GLC (usterkowość na poziomie 1,7 proc.). W podziale na klasy najlepsze były następujące modele:

 • Segment A – Opel Adam (3,7 proc.),
 • B – Audi A1 (3,3 proc.),
 • C – Hyundai i30 (2,5 proc.),
 • D – Opel Insignia (2,2 proc.),
 • SUV – Mercedes-Benz GLC (1,7 proc.),
 • Van – Mercedes-Benz Klasy B (2,2 proc.).

Raport TUV 2021. Podział ze względu na wiek (TOP 5)

Auta 2- i 3-letnie:

 1. Mercedes GLC (procentowy odsetek usterek – 1,7 proc.; śr. przebieg – 56 tys. km),
 2. Mercedes Klasy B (2,2 proc.; 37 tys. km),
 3. Opel Insignia (2,2 proc.; 37 tys. km),
 4. Porsche 911 (2,2 proc.; 24 tys. km),
 5. Mercedes SLC (2,4 proc.; 28 tys. km).

Auta 4- i 5-letnie:

 1. Porsche 911 (2,7 proc.; 42 tys. km),
 2. Porsche Macan (3,8 proc.; 70 tys. km),
 3. Opel Karl (3,8 proc.; 37 tys. km),
 4. Mercedes GLE (4,5 proc.; 88 tys. km),
 5. Mercedes SLC (4,6 proc.; 50 tys. km).

Samochody 6- i 7-letnie:

 1. Porsche 911 (4,1 proc.; 49 tys. km),
 2. Audi TT (7,3 proc.; 75 tys. km),
 3. Mercedes Klasy B (7,8 proc.; 78 tys. km),
 4. Volkswagen Touareg (8,6 proc.; 126 tys. km),
 5. Toyota Auris (8,6 proc.; 80 tys. km).

Samochody 8- i 9-letnie:

 1. Porsche 911 (6,7 proc.; 73 tys. km),
 2. Mercedes SLK (7,5 proc.; 71 tys. km),
 3. Audi TT (10 proc.; 95 tys. km),
 4. Mitsubishi ASX (11,5 proc.; 117 tys. km),
 5. Audi Q5 (12,2 proc.; 141 tys. km).

Auta 10- i 11-letnie:

 1. Porsche 911 (9,6 proc.; 73 tys. km),
 2. Audi TT (14,8 proc.; 115 tys. km),
 3. Honda Jazz (14,8 proc.; 102 tys. km),
 4. BMW X1 (15,9 proc.; 135 tys. km),
 5. Volkswagen Golf Plus (16,4 proc.; 109 tys. km).

Oczywiście raport TUV 2021 nie może być jedynym narzędziem, którym będziesz kierować się podczas szukania samochodu za zachodnią granicą. Kluczowy jest bowiem stan techniczny, ważna też historia pojazdu, a to wszystko w odniesieniu do wieku i ceny auta. Jednak niewątpliwie wskazuje on samochody, które statystycznie są mniej i bardziej usterkowe.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!
Advertisement

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.