Podświetlane klamry pasów bezpieczeństwa od Skody

Udostępnij
Wasza ocena
Podświetlane klamry pasów bezpieczeństwa od Skody

W artykule przeczytasz

Skoda opatentowała podświetlane klamry pasów bezpieczeństwa. Wynalazek docenią przede wszystkim rodzice, którzy wiedzą, jak uciążliwe potrafi być wpinanie w ciemnościach dziecięcego fotelika samochodowego.

Klamry pasów bezpieczeństwa świecące w trzech kolorach

Podświetlane klamry pasów bezpieczeństwa, które opatentowała Skoda, nie są pierwszym takim rozwiązaniem, ale różnią się one od tego, co oferuje na tej płaszczyźnie konkurencja.

Otóż w klamrach opatentowanych przez Skodę umieszczono diody LED. Jeśli nikt nie siedzi na danym miejscu, diody w klamrach świecą kolorem białym. Dzięki temu klamra jest doskonale widoczna w ciemnościach, co ułatwia zapinanie pasa bezpieczeństwa, również podczas wpinania fotelika samochodowego. O samych fotelikach i ich wyborze więcej przeczytasz w artykule pt. Jak wybrać i zamocować fotelik dla dziecka?“.

Po zajęciu fotela kolor diody zmienia się na czerwony. W ten sposób klamry przypominają pasażerowi o obowiązku zapięcia pasów. Po ich zapięciu pasa dioda świeci na zielono. Dodatkowo przycisk, pod którym kryją się diody, ma na wierzchu wzór rozpraszający światło. Klamry można również zaprogramować w taki sposób, aby migały.

Jak przyjmują się na rynku klamry z oświetleniem LED?

Wydaje się, że podświetlane klamry pasów bezpieczeństwa zdadzą egzamin i będą dobrze odbierane przez kierowców. Zwłaszcza że nie tylko ułatwią zapinanie pasów. Poza tym tworzą miłe wrażenie i poprawią wygląd wnętrza.

Oczywiście przede wszystkim należy docenić ich funkcję praktyczną. Szczególnie że zapinanie pasów bezpieczeństwa wielokrotnie jest utrudnione nawet przez zimową kurtkę, płaszcz czy inną odzież wierzchnią. Wygląda więc na to, że podświetlane klamry będą coraz powszechniejsze.

Patent Skody powinien przyjąć się lepiej niż to, co proponowali inni producenci w branży. Przypomnijmy, że święcące się klamry od pasów bezpieczeństwa znaleźć można w kilku modelach Audi (np. S6). Podobne rozwiązanie opatentował również Mercedes. W jego przypadku, po otwarciu tylnych drzwi klamry pasów tylnego rzędu foteli miały się wysuwać i jednocześnie uruchamiać podświetlenie.

Skoda na tej płaszczyźnie oferuje nieco więcej. Na razie nie wiadomo jednak, czy patent ten trafi do produkcji, ale wydaje się, że jest na to duża szansa.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 2 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.