Orlen Charge – ceny ładowania w górę od 22 listopada 2022 roku!

Udostępnij
Wasza ocena
Orlen Charge – ceny ładowania w górę od 22 listopada 2022 roku!
Od 22 listopada 2022 roku ładowanie samochodów elektrycznych na stacjach Orlen Charge jest droższe. To jednak nie koniec złych wiadomości dla kierowców użytkujących auta elektryczne i zresztą nie tylko. Najprawdopodobniej ceny ponownie pójdą w górę z początkiem stycznia 2023 roku, kiedy wygaśnie tzw. tarcza antyinflacyjna. Jednak wówczas droższy będzie nie tylko prąd, ponieważ więcej na stacjach zostawią także właściciele pojazdów z silnikami spalinowymi.

W artykule przeczytasz

Nowy cennik sieci stacji ładowania Orlen Charge od 22 listopada

Sam fakt, że ładowanie auta elektrycznego na stacji Orlen Charge jest droższe, nie może nikogo dziwić. Podwyżki wprowadziły także inne firmy, w tym Greenway. Dotychczas na stacjach ładowania pojazdów Orlen Charge obowiązywały trzy stawki za ładowanie samochodu na prąd, tj.:

  • ładowanie ze złącza AC mocą do 22 kW – 1,22 zł za 1 kWh;
  • ładowanie ze złącza DC mocą do 50 kW (1,70 zł za 1 kWh) i powyżej 50 kW (2,04 zł za 1 kWh).

 

Wraz z nowym cennikiem pojawiła się stawka pośrednia za korzystanie ze złącza DC z mocą ładowania od 50 kW do 125 kW. Co jest jednak najistotniejsze, ładowanie samochodu na stacjach Orlen Charge będzie znacznie droższe, ponieważ podwyżki sięgają nawet niemal 30 proc.

Przeczytaj też: “Nowy cennik GreenWay – ceny ładowania w górę od 1 listopada 2022 roku!

Cennik ładowania samochodów na stacjach Orlen Charge od 22 listopada 2022 roku:

  • 1,61 zł za 1 kWh za ładowanie ze złącza AC mocą do 22 kW (podwyżka o 0,39 zł za 1 kWh);
  • 2,30 zł za 1 kWh za ładowanie ze złącza DC mocą do 50 kW (podwyżka o 0,50 zł za 1 kWh);
  • 2,47 zł za 1 kWh za ładowanie ze złącza DC mocą od 50 kW do 125 kW (podwyżka o 0,43 zł za 1 kWh względem ładowania złączem DC o mocy powyżej 50 kW);
  • 2,72 zł za 1 kWh za ładowanie ze złącza DC mocą powyżej 125 kW (podwyżka o 0,68 zł za 1 kWh względem ładowania złączem DC o mocy powyżej 50 kW).

Zmiana zasad postoju przy ładowarkach

Zmianie ulegają nie tylko opłaty za ładowanie samochodów elektrycznych. W niewielkim stopniu zmieniają się także zasady postoju przy ładowarkach Orlen Charge, tj.:

  • stacja wyposażona wyłącznie w złącze DC – 0,34 zł za minutę naliczanych po 45 minutach postoju przy złączu DC (bez zmian w porównaniu z poprzednim cennikiem);
  • stacja wyposażona w złącze AC i DC – 0,34 zł za minutę naliczanych po 60 minutach postoju przy złączu AC (bez zmian w porównaniu z poprzednim cennikiem);
  • stacja wyposażona wyłącznie w złącze AC – 0,34 zł za minutę naliczanych po 12 godzinach postoju przy złączu AC (wcześniej stawka 0,34 zł za minutę była naliczana po 10 godzinach, ale postój był bezpłatny w godzinach nocnych od 21:00 do 07:00).

 

Niepodważalnym faktem jest więc, że podwyżki cen ładowania pojazdów elektrycznych na stacjach sieci Orlen Charge są naprawdę duże. Co gorsza, wiele wskazuje na to, że nowy cennik usług operatora będzie obowiązywać niewiele ponad miesiąc. Jeżeli wygaśnie tarcza antyinflacyjna, od początku 2023 roku ceny prądu ponownie pójdą w górę. Przypomnijmy, że tarcza antyinflacyjna tymczasowo obniża VAT na energię elektryczną z 23 proc. do 5 proc.

FAQ – najczęstsze pytania o nowy cennik ładowania aut elektrycznych na stacjach sieci Orlen Charge w Polsce

Od kiedy obowiązuje nowy cennik na stacjach Orlen Charge?

Nowy cennik wszedł w życie z dniem 22 listopada 2022 roku.

Jakie stawki wprowadza nowy cennik Orlen Charge?

Zgodnie z nowym cennikiem usług ładowania najtańsze jest korzystanie ze złącza AC o mocy do 22 kW (1,61 zł/kWh). Przy ładowarkach DC ceny są następujące: 2,30 zł/kWh (do 50 kW), 2,47 zł/kWh (od 50 kW do 125 kW) i 2,72 zł/kWh (powyżej 125 kW).

Jak zmieniły się ceny za postój wraz z wprowadzeniem nowego cennika na stacjach Orlen Charge?

Postój przy urządzeniach, gdzie znajdują się ładowarki DC, kosztuje 0,34 zł/minutę, a opłata jest naliczana po 45 minutach. W przypadku stacji ze złączani AC i DC, jeżeli auto stoi przy ładowarce AC, opłata jest identyczna, ale naliczana po 60 minutach. Natomiast dopiero po 12 godzinach jest ona naliczana na stacjach wyposażonych wyłącznie w ładowarki AC.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.