Opel GSe – sportowy design w nowym wydaniu

Udostępnij
Wasza ocena
Opel GSe
Jeżeli mówimy: Opel GSe, myślimy o modelach Commodore GS/E czy Monza GSE. Oczywiście słusznie. Dziś to oznaczenie powraca, ale będzie mieć zupełnie nowe znaczenie. O ile dawniej GSE odnosiło się do samochodów sportowych z wtryskiem paliwa, o tyle współcześnie ma związek z elektryfikacją niemieckich modeli. Sprawdzamy, czym wyróżnia się Opel z oznaczeniem GSe i czy nadal będą to auta o sportowym designie.

W artykule przeczytasz

GSe, czyli Grand Sport electric

Jak zauważyliśmy już we wstępie, dawniej Opel GSe (niem. Grand Sport Einspritzung) był samochodem sportowym wyposażonym w jednostkę napędową z wtryskiem paliwa. W nowym znaczeniu GSe będzie odnosić się do – a jakże – bezemisyjności i napędu elektrycznego. Opel GSe to tak naprawdę Opel Grand Sport electric, a więc model przynajmniej częściowo zelektryfikowany.

Przypomnijmy, że niemiecki koncern już od 2028 roku na rynkach w Europie chce sprzedawać wyłącznie samochody bezemisyjne. Cztery lata wcześniej, ponieważ już w 2024 roku, w wersji na prąd będzie dostępny każdy model Opla. Jak łatwo się domyślić, na pojazdach z napędem elektrycznym pojawi się oznaczenie GSe, ale nie na wszystkich. Mimo iż skrót powróci w każdym nowym modelu, nadal będzie przywoływać sportowy charakter auta.

Sportowy design Opla GSe

Każdy Opel GSe ma przykuwać uwagę usportowionym wyglądem. Oczywiście auta mają nawiązywać do współczesnego wzornictwa niemieckiej marki. Samochody będą mieć również zmodyfikowane zawieszenie ze sztywniejszymi nastawami. Dzięki temu auto ma lepiej prowadzić się w zakręcie, a sama jazda ma dawać więcej frajdy. Jak sugeruje niemiecki koncern, Ople GSe mają też doskonale sprawdzać się w warunkach jazdy po drogach szybkiego ruchu.

Przeczytaj też: “Nowy Peugeot e-308 SW – kombi z napędem elektrycznym

Mają to być auta dynamiczne o sportowym charakterze i mocniejszych silnikach elektrycznych pod maską. Zresztą widać to po modelu, jakim jest nowy Opel Manta GSe ElektroMOD, a więc elektryczna i mocno odświeżona wersja samochodu z 1970 roku. Auto zostało przyjęte z dużym zainteresowaniem. To samo dotyczy modelu Opel Vizora, który był swego rodzaju hołdem dla Manty. W tym przypadku w oczy rzuca się przede wszystkim jednolity panel integrujący przedni grill ze światłami i logo z błyskawicą.

FAQ – najczęstsze pytania o elektryczne Ople GSe w nowej odsłonie

Co oznacza skrót GSe dzisiaj, a co w autach Opla sugerował on w przeszłości?

Dawniej trzyliterowe oznaczenie GSE (Grand Sport Einspritzung) w samochodach Opla oznaczało auta sportowe z wtryskiem paliwa. Obecnie Opel GSe (Grand Sport electric) to samochód elektryczny o sportowym charakterze i zadowalającej dynamice.

Które modele będą mieć rozszerzenie GSe?

Opel chce, aby od 2024 roku każdy model w ofercie miał wersję z napędem elektrycznym. Warianty usportowione będą oznaczane skrótem GSe.

zdjęcie: opel.de

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.