Nowy cennik GreenWay – ceny ładowania w górę od 1 listopada 2022 roku!

Udostępnij
Wasza ocena
Cennik GreenWay
W związku z podwyżką cen energii elektrycznej i wysoką inflacją koszty ładowania aut elektrycznych są coraz wyższe. Niestety, cennik GreenWay również się zmienia. Wiemy już, że od 1 listopada do 31 grudnia 2022 roku ceny ładowania pojazdów elektrycznych na stacjach GreenWay będą wyższe. Jednak to nie koniec, ponieważ to cennik ustalony wyłącznie na dwa miesiące, do końca 2022 roku. Oznacza to, że najprawdopodobniej od 1 stycznia 2023 roku ceny ładowania aut elektrycznych ponownie pójdą w górę.

W artykule przeczytasz

GreenWay – co to za sieć?

Zanim pokażemy, jak wygląda obecny i przyszły cennik GreenWay, najpierw musimy odnieść się do samej sieci. Tak więc GreenWay to jeden z największych operatorów stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce. Oczywiście stacje sieci znajdują się również poza Polską, na przykład na Słowacji i w innych krajach Europy.

W Polsce sieć GreenWay liczy sobie 460 stacji, co łącznie daje 910 punktów ładowania. Korzystanie z sieci GreenWay możliwe jest poprzez kartę GreenWay, mobilną aplikację oraz Portal Klienta na stronie internetowej greenwaypolska.pl.

Przeczytaj też: “Karta GreenWay do ładowania samochodów elektrycznych

Wyższe ceny ładowania samochodu elektrycznego na stacjach GreenWay – przyczyny

Jak informuje sieć GreenWay, cennik zmienia się od 1 listopada 2022 roku. Średnio ceny ładowania samochodów elektrycznych będą wyższe o 20 proc. Spółka podaje również przyczyny podwyżek, tj.:

 • wzrost kosztów energii elektrycznej;
 • wysoka inflacja.

 

Jednocześnie warto podkreślić, że miesięczne opłaty abonamentowe w cenniku GreenWay pozostaną na dotychczasowym poziomie. Nie skróci się też bezpłatny czas ładowania. Podrożeją natomiast stawki za kilowatogodzinę.

W nowym cenniku GreenWay ceny za kilowatogodzinę (1 kWh) wzrosną od 29 do 44 groszy. Średnio podwyżki wyniosą 20 proc., chociaż ważne jest, że abonament nie pójdzie w górę. Jest to o tyle istotne, że z abonamentu warto korzystać, jeżeli miesięcznie czerpie się z sieci ok. 65 kWh energii.

Ile kosztuje ładowanie elektryków na stacjach sieci GreenWay od 1 lipca do 31 października 2022 roku przy stawce VAT 5%:

 • Ładowanie jednorazowe: stawka za kWh – AC (1,49 zł); DC do 100 kW (2,47 zł); DC powyżej 100 kW (2,73 zł);
 • Ładowanie wielokrotne w planie standardowym ENERGIA STANDARD – AC (1,28 zł); DC do 100 kW (2,09 zł); DC powyżej 100 kW (2,30 zł);
 • Ładowanie wielokrotne w planie korzystnych cen ENERGIA PLUS – AC (1,15 zł); DC do 100 kW (1,62 zł); DC powyżej 100 kW (1,84 zł); miesięczna opłata (29,87 zł);
 • Ładowanie wielokrotne w planie korzystnych cen ENERGIA MAX – AC (1,02 zł); DC do 100 kW (1,37 zł); DC powyżej 100 kW (1,58 zł); miesięczna opłata (85,36 zł);
 • Czas bez opłaty za minuty: złącze AC – 600 minut, złącze DC – 60 minut;
 • Po przekroczeniu tego czasu stawka za minutę – 0,34 zł.

Nowy cennik ładowania samochodów elektrycznych ładowarkami GreenWay od 1 listopada do 31 grudnia 2022 roku przy stawce VAT 5%:

 • Ładowanie jednorazowe: stawka za kWh – AC (1,88 zł); DC do 100 kW (2,90 zł); DC powyżej 100 kW (3,24 zł);
 • Ładowanie wielokrotne w planie standardowym ENERGIA STANDARD – AC (1,67 zł); DC do 100 kW (2,52 zł); DC powyżej 100 kW (2,77 zł);
 • Ładowanie wielokrotne w planie korzystnych cen ENERGIA PLUS – AC (1,50 zł); DC do 100 kW (1,96 zł); DC powyżej 100 kW (2,22 zł); miesięczna opłata (29,87 zł);
 • Ładowanie wielokrotne w planie korzystnych cen ENERGIA MAX – AC (1,37 zł); DC do 100 kW (1,67 zł); DC powyżej 100 kW (1,87 zł); miesięczna opłata (85,36 zł)’
 • Czas bez opłaty za minuty: złącze AC – 600 minut, złącze DC – 60 minut;
 • Po przekroczeniu tego czasu stawka za minutę – 0,34 zł.

 

Podwyżki są więc całkiem spore, a to przecież nie koniec. Na pewno drożej będzie od 1 stycznia 2023 roku, szczególnie jeżeli rządzący zdecydują o powrocie do 23-procentowego podatku VAT. Przypomnijmy, że obecnie jest to stawka obniżona na poziomie 5 proc. VAT.

FAQ – najczęstsze pytania o wyższy cennik sieci GreenWay

Ile stacji ładowania aut elektrycznych ma w Polsce sieć GreenWay?

Obecnie GreenWay ma ponad 450 stacji ładowania aut elektrycznych, co przekłada się na przeszło 900 ładowarek.

Jak wysokie są podwyżki cen ładowania pojazdów elektrycznych na stacjach GreenWay?

Średnio nowy cennik GreenWay Polska wprowadza podwyżki o ok. 20 proc. Nie zmienia się natomiast cennik miesięcznych abonamentów w planach ENERGIA MAX oraz ENERGIA PLUS. Firma podnosi ceny usług ładowania w wyniku wzrostu kosztów energii elektrycznej oraz wysokiej inflacji.

Od kiedy obowiązują nowe ceny za ładowanie pojazdów EV na stacjach GreenWay?

Sieć GreenWay nowy cennik ładowania wprowadza dla kierowców z dniem 1 listopada 2022 roku. Będzie on obowiązywać do 31 grudnia 2022 roku. Najprawdopodobniej z dniem 1 stycznia 2023 roku będą obowiązywać jeszcze wyższe stawki za ładowanie na stacjach GreenWay.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też: