Najpopularniejsze samochody w Polsce wg aplikacji Yanosik

Udostępnij
Wasza ocena
najpopularniejsze samochody w Polsce: Volkswagen Passat

W artykule przeczytasz

Rynek samochodów w Polsce od wielu lat regularnie rośnie. Trudno znaleźć dziś gospodarstwo, w którym nie ma auta. Skoro tak, warto poznać najpopularniejsze samochody w Polsce. W tym przypadku nie będzie to dokładny wynik, ale pozwoli rozeznać się w sytuacji rynkowej. Ciekawy raport przedstawili bowiem specjaliści systemu Yanosik.

Co mówi raport Yanosika?

Aplikacji Yanosik nikomu przedstawiać nie trzeba. Jako że jest to program niezwykle funkcjonalny i praktyczny korzysta z niego wielu kierowców w Polsce. Program informuje o fotoradarach, wypadkach czy remontach. Poza tym kierowcy z poziomu smartfona mają możliwość zeskanowania kodu AZTEC dowodu rejestracyjnego. To z kolei pozwala sprawdzić historię pojazdu, czy rozeznać się w ofertach ubezpieczycieli. Teraz specjaliści Yanosika poszli krok dalej i postanowili stworzyć raport, który przedstawia najpopularniejsze samochody w Polsce. Oczywiście na podstawie danych pochodzących z aplikacji, w tym przypadku dobrowolnie zeskanowanych dowodów rejestracyjnych. Co wynika z raportu przedstawionego przez specjalistów z systemu Yanosik?

W pierwszej kolejności należy odnieść się do wieku aut w Polsce. Niestety, nie jest z tym najlepiej, choć park maszynowy nad Wisłą powoli ulega odmłodzeniu. Nadal udział samochodów używanych jest zdecydowanie większy niż aut z salonu. Również wiele pojazdów dociera do Polski w drodze importu, bo to ok. 1 mln egzemplarzy w ciągu roku. W imporcie królują Niemcy, a w szczegółach całą procedurę sprowadzenia auta do Polski z tego kraju opisuje artykuł Samochody z Niemiec – gdzie szukać, jak sprowadzić i zarejestrować?“.

Nie dziwi więc, że najwięcej aut zarejestrowanych w serwisie Yanosik to pojazdy w wieku 14-16 lat. To blisko 1/4 (23 proc.) wszystkich samochodów, których dane znalazły się w serwisie. Dla porównania, samochody młode w wieku do trzech lat stanowią jedynie 1,2 proc. udziału.

Najpopularniejsze samochody w Polsce

Jeżeli wziąć pod uwagę najpopularniejsze samochody w kraju wg danych aplikacji Yanosik, są one zbliżone do aut najczęściej importowanych do Polski. Miano lidera wśród najpowszechniejszych samochodów dzierży Volkswagen Passat, kolejne miejsca zajmują Audi A4, Volkswagen Golf, Opel Astra i Ford Focus.

Najpopularniejsze modele samochodów w Polsce wg danych aplikacji Yanosik:

  • Volkswagen Passat (2,56 proc.),
  • Audi A4 (2,36 proc.),
  • Volkswagen Golf (1,98 proc.),
  • Opel Astra (1,87 proc.),
  • Ford Focus (1,84 proc.).

Z reguły z wiekiem samochodu wiąże się też miejsce jego naprawy. Jak wynika z raportu, aż 88 proc. kierowców wybiera lokalne warsztaty, podczas kiedy tylko 12 proc. naprawia samochody w autoryzowanych serwisach. Głównie to właściciele nowych aut, które są jeszcze na okresie ochrony gwarancyjnej.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 4 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.