Najpopularniejsze samochody w Internecie

Udostępnij
Wasza ocena
Najpopularniejsze samochody w polskim Internecie

W artykule przeczytasz

Czy znacie najpopularniejsze samochody w Internecie? Są modele, które cieszą się dużą popularnością bez względu na lokalizację geograficzną użytkowników w Polsce. Na uwagę zasługują tu przede wszystkim Nissan Qashqai, Volvo XC60 oraz Ford Focus.

Popularność samochodów w sieci według platformy Carsmile

Jak wiadomo, Internet daje ogromne możliwości na płaszczyźnie poszukiwania i weryfikacji samych pojazdów, czego najlepszym przykładem jest raport VIN. Nie ma dziś konieczności odwiedzania salonów samochodowych, aby przeglądać ich aktualne cenniki, ponieważ we wszystkim pomaga sieć. Z drugiej strony, zgromadzone o użytkownikach dane pozwalają określić najpopularniejsze samochody w Internecie, jeżeli wziąć pod uwagę preferencje Polaków. Ciekawe zestawienie ukazała platforma Carsmile. Wykazała ona, że niezależnie od miejsca zamieszkania użytkownika, trzy najpopularniejsze samochody w Internecie to Nissan Qashqai, Volvo XC60 oraz Ford Focus.

Analiza powstała na podstawie wyników wyszukiwania na stronie carsmile.pl. Pod uwagę brano 30 różnej wielkości miasta i wyniki ich mieszkańców z ostatnich sześciu miesięcy. Ponadto zestawienie zawiera w sobie wszystkie modele przeglądane przez użytkowników, a nie tylko ich pierwszy wybór. Okazuje się, że wyniki między miastami, przynajmniej biorąc pod uwagę najpopularniejsze modele, są kosmetyczne.

Duże zainteresowanie crossoverami

Jak podają twórcy analizy, użytkownicy serwisu w największym stopniu są zainteresowani modelami charakteryzującymi się najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Ponadto liczy się relatywnie wysoki standard wyposażenia.

Pamiętajmy też, że Carsmile to firma specjalizująca się w najmie i leasingu. Przykładowo Nissan Qashqai, który kosztuje około 100 tys. zł, wynająć można za cenę około 1500 zł miesięcznie. Oczywiście wliczone są w nią ubezpieczenie, serwis i opony na zimę. Nie jest to cena zbyt wygórowana, a zależna między innymi od faktu, że model ten dobrze trzyma wartość w okresie użytkowania. Bez wątpienia jego popularność wynika po części z aktualnie obowiązującej mody na crossovery. Są to bowiem pojazdy dające większe poczucie komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

Modę na większe auta potwierdza także Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. Wśród najczęściej rejestrowanych nowych samochodów w Polsce w lutym były Toyota Corolla oraz dwie Skody – Octavia oraz Fabia. Na czwartym miejscu znalazła się natomiast Toyota RAV4. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że większości zakupów nowych samochodów dokonują w Polsce większe firmy. Często są one przywiązane do wybranych marek.

Oczywiście nie ma problemu, aby auto tego segmentu znaleźć na rynku wtórnym. Przykładowe pojazdy tego typu zawiera w sobie artykuł pt. Używane crossovery za 30 tysięcy złotych“. Ważne, aby wówczas je dokładnie sprawdzić, między innymi przez oględziny z mechanikiem, przegląd w warsztacie i jazdę próbną. Zawsze przydaje się również Historia Pojazdu.

Najpopularniejsze samochody w polskim Internecie:

  1. Nissan Qashqai.
  2. Volvo XC60.
  3. Ford Focus.
  4. Hyundai Tucson.
  5. Ford Kuga.
  6. Fiat Tipo.
  7. Audi Q5.
  8. Opel Astra.
  9. Mercedes GLA.
  10. Dacia Duster.
Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.