Najczęściej sprzedawane samochody używane

Udostępnij
Wasza ocena
najczęściej sprzedawane samochody używane

W artykule przeczytasz

Nie jest tajemnicą, że w Polsce auta z rynku wtórnego sprzedają się bardzo dobrze. Warto znać najczęściej sprzedawane samochody używane w Polsce. Ich ranking dotyczy okresu styczeń-październik tego roku. Widać wyraźnie, że bardzo dobrze sprzedają się w Polsce diesle.

Dlaczego Polacy cenią diesle?

Okazuje się, że najczęściej sprzedawane samochody używane nad Wisłą mają pod maską silnik wysokoprężny. Wynika to z faktu, że są bardziej ekonomiczne i spalają mniejsze ilości paliwa. Poza tym wpływ na to ma żywotność tego rodzaju jednostek napędowych, choć wielu z pewnością się z tym nie zgodzi. Zwłaszcza wówczas, kiedy diesel jest już wysłużony, może generować wysokie koszty napraw. Fakt jest jednak taki, że auta z silnikami wysokoprężnymi sprzedawane są w Polsce bardzo często i jest na nie duży popyt.

Ciekawe zestawienie stworzyli eksperci sieci AAA AUTO, której specjalizacją jest handel samochodami używanymi w Polsce i krajach Europy Środkowej. Opracowali oni ranking dziesięciu najczęściej oferowanych do sprzedaży samochodów używanych w Polsce, dzieląc je również pod kątem rodzaju silnika.

Wprawdzie pierwszy w rankingu Opel Astra najczęściej oferowany jest z benzyniakiem, to w pozostałych dziewięciu modelach zestawienia króluje silnik Diesla. Nie będzie niespodzianką, że wśród aut z silnikiem wysokoprężnym największym zainteresowaniem cieszy się Volkswagen Passat. Czwartą generację tego modelu opisuje artykuł pt. Volkswagen Passat B4 – opinie, wady, zalety, sytuacja rynkowa, z kolei szóstą – Volkswagen Passat B6 – jak sprawuje się po latach?“.

Najczęściej sprzedawane samochody używane w Polsce

W ostatnim miesiącu, którego dotyczy raport (październik 2019 roku), w Polsce pojawiło się 309 036 ofert sprzedaży samochodów na rynku wtórnym, co daje blisko 37 000 aut więcej niż miesiąc wcześniej. Średnia cena sprzedawanego samochodu używanego kosztowała 18 999 zł.

TOP 10 najczęściej oferowanych do sprzedaży samochodów używanych z podziałem na rodzaj silnika (styczeń-październik 2019):

 1. Opel Astra – 49 951 (benzyna – 28 191, diesel – 17 900, LPG – 3 860).
 2. Audi A4 – 40 498 (benzyna – 13 239, diesel – 25 584, LPG – 1675).
 3. VW Golf – 37 576 (benzyna – 18 222, diesel – 18 362, LPG – 992).
 4. VW Passat – 37 471 (benzyna – 7150, diesel – 29 494, LPG – 827).
 5. BMW 3 – 36 513 (benzyna – 14 041, diesel – 20 516, LPG – 1956).
 6. Ford Focus – 33 875 (benzyna – 15 637, diesel – 16 800, LPG – 1438).
 7. Skoda Octavia – 29 301 (benzyna – 11 451, diesel – 16 244, LPG – 1606).
 8. BMW 5 – 27 086 (benzyna – 5125, diesel – 20 943, LPG – 1018).
 9. Audi A6 – 25 193 (benzyna – 5281, diesel – 18 730, LPG – 1182).
 10. Ford Mondeo – 24 487 (benzyna – 6864, diesel – 16 434, LPG – 1189).

Jak sprawdzić samochód używanego Diesla?

Diesel może być dobrym wyborem, choć przede wszystkim dla tych kierowców, którzy nie poruszają się tylko w warunkach miejskich. Wówczas o wiele lepszym i bezpieczniejszym autem będzie egzemplarz z silnikiem benzynowym. Jednak niezależnie od silnika każdy samochód musi być dokładnie sprawdzony. Nie tylko przez mechanika podczas oględzin wizualnych, przeglądu technicznego i jazdy próbnej. Jeszcze wcześniej, najlepiej przed wizytą u sprzedawcy warto sprawdzić raport VIN dla danego egzemplarza. Zrobić to można po numerze VIN samochodu. Jeżeli nie ma go w ogłoszeniu, wystarczy poprosić o niego sprzedawcę. Nie powinno być z tym problemu, przynajmniej wówczas, kiedy nie ma on nic do ukrycia. Sama historia pojazdu to wiele informacji o aucie, a w tym:

 • podstawowe informacje o sprawdzanym pojeździe (np. marka, model, rodzaj paliwa, rok produkcji),
 • informacje o fabrycznym wyposażeniu samochodu,
 • chronologiczna lista znanych uszkodzeń pojazdu włącznie z datą zdarzenia, wartością szkody, statusem uszkodzenia i krajem, gdzie do niego doszło,
 • chronologiczna lista znanych odczytów przebiegu pojazdu,
 • informacje o sprawdzeniach danego numeru VIN w serwisie Autobaza,
 • rejestr sprawdzeń pojazdu w narodowych bazach pojazdów poszukiwanych,
 • wykaz ostrzeżeń opublikowanych przez producenta pojazdu,
 • informacje na temat producenta pojazdu,
 • galeria zdjęć sprawdzanego pojazdu.

W ten sposób można uniknąć zakupu samochodu w złym stanie technicznym, jak i tego, który będzie wypadkowy, ma przekręcony licznik czy pochodzi z kradzieży.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 4 Średnio: 4.8]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!
Advertisement

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.