Koronawirus: Jak zatankować samochód?

Udostępnij
Wasza ocena
Koronawirus — jak zatankować samochód?

W artykule przeczytasz

Od pewnego czasu pandemia COVID-19 całkowicie torpeduje życie na świecie i w samej Polsce. Co cieszy, większość Polaków jest ostrożna, dbając o siebie i innych, wiedząc też, jak groźny — zwłaszcza dla osób starszych i o zmniejszonej odporności — jest koronawirus. Skoro w całym kraju panuje koronawirus, jak zatankować samochód w tych trudnych czasach? Czy jest coś, o czym należy bezwzględnie pamiętać, wybierając się na stację paliw?

Tankowanie w czasie pandemii COVID-19

Używanie samochodu zmusza do jego tankowania. Również w tych trudnych czasach, kiedy w Polsce panuje koronawirus. Jak zatankować samochód, aby nie narażać się na zarażenie COVID-19? Jest kilka kwestii, o których warto pamiętać przy tankowaniu auta. Wprawdzie nie można całkowicie wykluczyć i zabezpieczyć się przed zakażeniem, ale na pewno można zmniejszyć związane z tym ryzyko.

Koronawirus: Jak zatankować samochód w czasie pandemii?

Podczas tankowania kierowca — o ile to możliwe — powinien skorzystać z rękawiczek jednorazowego użytku. Ponadto najlepiej zatankować samochód do pełna, co pozwoli zmniejszyć częstotliwość wizyt na stacjach benzynowych. To nie koniec zaleceń dla kierowców tankujących pojazdy. Dodatkowo warto w tym czasie odłożyć gotówkę na bok, a za paliwo płacić kartą zbliżeniową lub telefonem komórkowym. Oczywiście ważna jest higiena. Tak więc zawsze warto mieć przy sobie specjalny środek do odkażania skóry, ewentualnie skorzystać z płynu dezynfekującego znajdującego się na stacji benzynowej.

Warto odnotować, że pandemia COVID-19 przyczyniła się do niskiej ceny ropy. Po raz ostatni na tym poziomie utrzymywały się one przed kilkoma laty. Oznacza to, że niskie są dziś również ceny samych paliw.

Zalecenia dla kierowców tankujących samochody:

  • korzystanie z płatności bezgotówkowych;
  • zachowanie bezpiecznej odległości od rozmówcy w okolicach co najmniej 1 m;
  • korzystanie z jednorazowych rękawiczek;
  • regularna dezynfekcja rąk;
  • przestrzeganie higieny podczas kaszlu i oddychania, zakrywając usta i nos chusteczką bądź zgiętym łokciem;
  • niedotykanie dłońmi okolic ust, nosa i oczu.

Nie wiadomo, jak długo będziemy zmagać się z pandemią koronawirusa. Tankowanie samochodu w tych czasach zgodne z zasadami bezpieczeństwa jest więc bardzo ważne. Warto robić to jak najrzadziej, a przy tym stosować wszystkie dostępne środki ostrożności. Dzięki temu znacznie zmniejszamy ryzyko zakażenia COVID-19.

Wizyta na stacjach paliw to tylko jeden z problemów, z którym zmagają się zmotoryzowani w czasach, kiedy panuje koronawirus. Zatankować samochód to jedno, problemem może być też zgłoszenie jego sprzedaży czy zakupu, jak i rejestracja pojazdu po zmianie właściciela. Zwłaszcza że 30-dniowe spóźnienie może oznaczać karę w wysokości nawet 1000 zł. Na szczęście na czas epidemii nie będą one egzekwowane. Szerzej piszemy o tym w artykule pt. Spóźniona rejestracja samochodu — koronawirus zwalnia z kary?“.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 5 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!
Advertisement

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.