Akcja naprawcza dla samochodów Forda

Udostępnij
Wasza ocena
akcja naprawcza dla samochodów Forda

W artykule przeczytasz

W artykule Duża akcja serwisowa dla samochodów Audi wspominaliśmy, że do ASO trafi 10 tys. aut Audi A4, A5 i Q5. W Autoryzowanych Stacjach Obsługi stawić się powinno także kilka tysięcy Fordów. Akcja naprawcza dla samochodów Forda obejmie ponad 3 tys. aut tej marki.

Które modele Forda trafią do ASO?

Akcja naprawcza dla samochodów Forda w Polsce dotyczyć będzie 3093 egzemplarzy. Pośród nich znajdą się Fordy C-Max, Focus, Galaxy, Kuga, Mondeo i S-Max. Serwis obejmie w sobie pojazdy wyprodukowane w latach 2014-2015, a mowa o modelach z silnikiem Diesla 2.0 Duratorq. W przypadku modeli Ford C-Max i Ford Focus akcja naprawcza dotyczy aut wyprodukowanych od 02.12.2014 r. do 10.08.2015 r. oraz od 18.07.2014 r. do 08.09.2014 r. Przy pozostałych modelach do serwisu trafią pojazdy wyprodukowane od września 2014 do października 2015 roku.

Problem we wszystkich pojazdach jest ten sam. Dochodzić w nich może do pęknięcia miski olejowej, co jest skutkiem problemów z przegrzaniem silnika. Według inżynierów Forda problem powoduje kalibracja modułu sterującego, wykrywającego przegrzewanie się silnika.

Pozostaje mieć nadzieję, że akcja naprawcza dla samochodów Forda będzie skuteczniejsza i przyniesie o wiele bardziej zadowalające rezultaty aniżeli ta dotycząca pojazdów Volkswagena, która wiązała się z fałszywymi odczytami emisji spalin. Po modyfikacji układu dolotowego oraz zmiany w oprogramowaniu kierowcy narzekają bowiem między innymi na gorszą kulturę pracy, awarię zaworu cyrkulacji spalin oraz szybsze zapychanie się filtra DPF. Więcej o problemach po wizycie takich pojazdów w ASO pisaliśmy w artykule pt. Akcja naprawcza Volkswagena szkodzi samochodom?“.

Podsumowanie

Akcja naprawcza dla samochodów Forda nie powinna nieść w sobie takich problemów i usterka najprawdopodobniej zostanie usunięta. Warto natomiast sprawdzić, czy nasz pojazd do takiego serwisu w ogóle będzie wezwany. Oczywiście Ford wyśle zawiadomienia, ale poprzez UOKiK lub w stacjach ASO Forda sprawdzić można to osobiście. Wystarczy znać numer VIN swojego pojazdu i zweryfikować go w bazie numerów pojazdów z daną usterką na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 4 Średnio: 2.5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

4 odpowiedzi

  1. MAM MONDEO Z 2015 MA OBECNIE PRZEJECHANE 40 000 TYS I NIC SIE NIEDZIEJE I NEWIEM CZY IM WIERZYC Z TYM WYCIEKIEM OLEJU TEZ DOSTALEM LIST OD FORDA I NIEWIEM CO ROBIC A JAK MI GO SPIERDOLA TO CO PUZNIEJ /\???????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.