Ford Motorcraft Service – serwis w ASO używanych samochodów Forda

Udostępnij
Wasza ocena
Ford Motorcraft Service
O ile podczas obowiązywania gwarancji na samochód kierowcy chętniej korzystają z serwisów ASO, o tyle po jej zakończeniu dzieje się to znacznie rzadziej. Główną tego przyczyną są koszty. Jednak producenci na różne sposoby zachęcają właścicieli aut do serwisowania ich w autoryzowanych stacjach obsługi. Podobnie postępuje Ford, który już w 2014 roku uruchomił program Ford Motorcraft Service. Sprawdzamy, jak wygląda i ile kosztuje serwisowanie auta w ASO Forda w usłudze Motorcraft Service.

W artykule przeczytasz

Ford Motorcraft Service – co to za usługa?

Od czego należy zacząć, Ford Motorcraft Service to program serwisowania samochodów używanych w wieku przynajmniej czterech lat. Usługa ma przekonać właścicieli Fordów do wybierania autoryzowanych stacji obsługi.

Samochód jest przyjmowany do warsztatu w ramach recepcji przejazdowej. Tam w obecności klienta mechanicy dokonują wstępnych oględzin pojazdu i kontroli poszczególnych podzespołów. Recepcja obejmuje elementy istotne dla bezpieczeństwa, komfortu jazdy oraz trwałości auta. Jeżeli stwierdzą przy tym jakieś nieprawidłowości lub niedomagania, informują o tym właściciela. Otrzymuje on kosztorys robocizny i może zdecydować, czy chce naprawiać samochód w ASO Forda, czy może w prywatnym warsztacie.

Z punktu widzenia właściciela ważne jest, że cena nie może wzrosnąć, a wyliczenia są obowiązujące. Oczywiście naprawa w ASO jest droższa, ale niesie w sobie pewne korzyści, tj.:

 • użycie wyłącznie oryginalnych części zamiennych wysokiej jakości;
 • naprawy przeprowadzane zgodnie z wymogami producenta;
 • naprawy przeprowadzane przez doświadczonych mechaników Forda i z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu;
 • możliwość zakupu i wymiany ogumienia w promocyjnych cenach;
 • zachowanie gwarancji na części i naprawy w całej sieci;
 • samochód zastępczy;
 • usługa door to door.

Oferta Ford Motorcraft Service – zakres usługi:

 • sprawdzenie oświetlenia (zewnętrzne, wewnętrzne, lampki kontrolne);
 • sprawdzenie mechanizmu wycieraczek oraz spryskiwaczy;
 • wymiana oleju silnikowego i filtra oleju;
 • kontrola stanu opon, głębokości bieżnika i ciśnienia w oponach;
 • sprawdzenie stanu płynu chłodzącego i płynu hamulcowego;
 • sprawdzenie stanu naładowania akumulatora.

Ile kosztuje usługa Motorcraft Service w ASO Forda?

Właściciele Fordów, którzy chcą zdecydować się na serwis w ASO, muszą przygotować się na wydatek rzędu kilkuset złotych. W zależności od rodzaju pojazdu i modelu koszty są następujące:

 • samochody osobowe – 399 złotych (Ford Ka, Ford Ka+, Ford Fiesta, Ford EcoSport, Ford B‑Max), 499 złotych (Ford Focus, Ford Mondeo, Ford Kuga, Ford S‑Max, Ford Galaxy, Ford C‑Max) lub 699 złotych (Ford Mustang);
 • samochody dostawcze – 499 złotych (Ford Transit Courier, Ford Tourneo Courier), 599 złotych (Ford Transit Connect, Ford Tourneo Connect) lub 699 złotych (Ford Transit, Ford Transit Custom, Ford Tourneo Custom, Ford Ranger).

 

Wizytę można umówić za pośrednictwem strony internetowej ford.pl lub strony WWW dilerów marki. Kontakt przez partnerów marki jest nawet zalecany, ponieważ często daje możliwość wykorzystania kodu rabatowego w wysokości kilkudziesięciu złotych.

Przeczytaj też: “Ford Używane – program zakupu sprawdzonych samochodów używanych

Podsumowując, program Ford Motorcraft Service może być ciekawym wyborem dla właściciela, który chce, aby jego używanemu samochodowi przyjrzał się fachowy mechanik sieci. Kontrola obejmuje m.in. opony, akumulator, hamulce i amortyzatory, a sama cena wydaje się stosunkowo dobra, chociaż znacznie wyższa niż wcześniej. Początkowo taki przegląd kosztował bowiem jedynie niespełna 300 złotych. Jednak od 2014 roku, kiedy uruchomiono program Motorcraft Service, znacząco wzrosły wynagrodzenia, koszty robocizny i samych części.

FAQ – najczęstsze pytania o program Motorcraft Service

Jakim programem jest Motorcraft Service?

To autorski program Forda dla serwisu w ASO przynajmniej 4-letnich aut tej marki. Jeżeli mechanicy zauważą jakieś usterki, informują o tym właściciela i przygotowują kosztorys naprawy. Ostateczna decyzja o naprawie auta w ASO należy do mechanika.

Co jest sprawdzane w usłudze Motorcraft Service od Forda?

Serwisanci Forda sprawdzają m.in. stan opon, hamulców, amortyzatorów, oświetlenia, wycieraczek i spryskiwaczy. Miejsce ma też wymiana oleju silnikowego oraz filtra oleju.

Ile kosztuje serwis Motorcraft Service dla samochodów osobowych?

Ceny serwisu aut osobowych marki Ford to przynajmniej 399 złotych, dostawczych – od 499 złotych w górę.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 2 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też: