Ford Motorcraft Service – serwis Forda dla aut używanych

Udostępnij
Wasza ocena
Ford Motorcraft Service
Podczas obowiązywania gwarancji na samochód wielu kierowców korzysta z serwisów ASO. Jednak po zakończeniu okresu gwarancyjnego autoryzowane stacje obsługi są odwiedzane znacznie rzadziej. Powodem takiej decyzji są wysokie koszty. Dlatego producenci na różne sposoby zachęcają klientów do serwisowania pojazdów w ASO. Podobnie postępuje Ford, który już w 2014 roku uruchomił program Ford Motorcraft Service. Sprawdzamy, jak wygląda i ile kosztuje serwis Forda w usłudze Motorcraft Service.

W artykule przeczytasz

Serwis Forda w Motorcraft Service – co to za usługa?

Ford Motorcraft Service to program serwisowania samochodów używanych w wieku przynajmniej czterech lat. Usługa serwisu Forda ma przekonać właścicieli aut amerykańskiego koncernu do wybierania autoryzowanej stacji obsługi.

Samochód jest przyjmowany do warsztatu w ramach recepcji przejazdowej. W obecności klienta mechanicy dokonują wstępnych oględzin pojazdu i kontroli poszczególnych podzespołów. Kontrola obejmuje elementy istotne dla bezpieczeństwa, komfortu jazdy oraz trwałości auta. Jeżeli mechanicy stwierdzą jakieś nieprawidłowości lub niedomagania, informują o tym właściciela. Otrzymuje on kosztorys robocizny i może zdecydować, gdzie chce naprawić samochód – w ASO Forda czy w prywatnym warsztacie.

Dla właściciela zdecydowanego na serwis Forda w ASO istotne jest, że cena nie może wzrosnąć. Wyliczenia są obowiązujące. Wprawdzie naprawa w ASO jest droższa, ale niesie w sobie wiele korzyści, tj.:

 • mechanicy korzystają wyłącznie z oryginalnych części wysokiej jakości;
 • naprawy przeprowadza się zgodnie z wymogami producenta;
 • naprawy wykonują doświadczeni mechanicy Forda, zawsze przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu;
 • istnieje możliwość zakupu i wymiany ogumienia w promocyjnej cenie;
 • zachowana zostaje gwarancja na części i naprawy w całej sieci;
 • istnieje możliwość otrzymania samochodu zastępczego;
 • usługa ma charakter door to door.

Serwis Forda w usłudze Ford Motorcraft Service – zakres:

 • sprawdzenie oświetlenia (zewnętrzne, wewnętrzne, lampki kontrolne);
 • sprawdzenie mechanizmu wycieraczek oraz spryskiwaczy;
 • wymiana oleju silnikowego i filtra oleju;
 • kontrola stanu opon (uszkodzenia, głębokość bieżnika, ciśnienie);
 • sprawdzenie stanu płynu chłodzącego i płynu hamulcowego;
 • sprawdzenie poziomu naładowania akumulatora.

Ile kosztuje usługa Motorcraft Service w ASO Forda?

Właściciele zdecydowani na serwis Forda w ASO muszą przygotować się na wydatek rzędu kilkuset złotych. W zależności od rodzaju nadwozia i modelu koszty są następujące:

 • Samochody osobowe – 499 złotych (Ka, Fiesta, EcoSport, Focus, C-Max, Mondeo, S-Max, Galaxy, Kuga) lub 699 złotych (Mustang).
 • Samochody dostawcze – 599 złotych (Turneo Connect, Turneo Courier, Turneo Custom, Transit 14-, Custom 12- (z wyjątkiem modeli Transit 14- 2.2 TDCI RWD i AWD oraz Transit 14- i Custom 12- 2.0 EcoBlue) lub 699 złotych (Ranger, Transit 14- 2.2 TDCI RWD i AWD oraz Transit 14- i Custom 12- 2.0 EcoBlue).

 

Wizytę należy umówić za pośrednictwem strony internetowej ford.pl lub strony dilerów marki. Kontakt za pośrednictwem partnerów marki jest nawet zalecany, ponieważ często daje możliwość wykorzystania kodu rabatowego. Pozwala to oszczędzić na serwisie Forda nawet kilkadziesiąt złotych.

Przeczytaj też: “Ford Używane – program zakupu sprawdzonych samochodów używanych

Bezsprzecznie serwis Forda w usłudze Ford Motorcraft Service to ciekawa alternatywa dla właściciela, który chce, aby samochód używany został obejrzany przez zespół mechaników specjalizujących się w samochodach amerykańskiego koncernu. Nawet pomimo stosunkowo wysokiej ceny. Kontrola obejmuje m.in. opony, akumulator, hamulce i amortyzatory.

FAQ – najczęstsze pytania o serwis Forda w programie Motorcraft Service

Czym jest program Ford Motorcraft Service?

To autorski program Forda dla serwisowania aut używanych w ASO. Do programu przyjmuje się przynajmniej 4-letnie auta amerykańskiego koncernu. Jeżeli mechanicy zauważą usterki, informują o tym właściciela i przygotowują kosztorys naprawy. Ostateczna decyzja o naprawie auta w ASO należy do właściciela.

Jak wygląda serwis Forda w usłudze Motorcraft Service?

Serwisanci Forda sprawdzają m.in. stan opon, hamulców, amortyzatorów, oświetlenia, wycieraczek i spryskiwaczy. Miejsce ma też wymiana oleju silnikowego oraz filtra oleju.

Ile kosztuje serwis Motorcraft Service dla samochodów osobowych i dostawczych?

W przypadku większości samochodów osobowych cena serwisu Forda dla auta używanego wynosi 499 złotych. Natomiast 699 złotych usługa kosztuje przy Fordzie Mustangu. Cena usługi dla aut dostawczych to 599 lub 699 złotych.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 3 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.