Nowy Mustang 7. generacji już w Polsce – znamy ceny i dane Forda Mustanga S650

Udostępnij
Wasza ocena
Nowy Ford Mustang S650
Nowy Ford Mustang, a więc model 7. generacji oznaczony kodem S650, został zaprezentowany już we wrześniu 2022 roku, a jego produkcja ruszyła w 2023 roku. Teraz Ford Mustang S650 wjechał do polskich salonów. Wiemy już, jak wygląda nowy Mustang, jakie ma wyposażenie i osiągi oraz znamy cenę, jaką trzeba zapłacić za Mustanga 2024. Model zaprojektowany przez Christophera Stevensa w swoim garażu chciałby mieć niemal każdy, natomiast tanio nie jest i trzeba mieć na koncie ponad 300 000 złotych wolnych środków.

W artykule przeczytasz

Ford Mustang S650 – nadwozie

Mustang 7. generacji zaprezentował się światu jesienią 2022 roku na targach w Detroit. Teraz nowy Mustang jest już dostępny również w Polsce. Ford Mustang 2024 występuje w polskich salonach w dwóch wersjach nadwozia – Fastback (2-drzwiowe coupe) i Convertible (2-drzwiowy kabriolet z miękkim i składanym dachem).

Christopher Stevens zadbał, aby samochód przypominał Mustangi z lat 60. czy 70. ubiegłego stulecia. Dlatego postawiono na dosyć agresywny pas przedni, gdzie w oczy rzuca się spory grill i światła do jazdy dziennej w technologii LED. Jak przystało na Mustanga, maska wciąż jest dosyć długa, auto ma też nisko opadającą szybę.

Ford Mustang Convertible

Przeczytaj też: “Mercedes-AMG SL 63 S E Performance – najmocniejszy kabriolet w historii

Ford Mustang 2024 – wymiary:

 • długość: 4811 mm;
 • szerokość: 1916 mm;
 • wysokość: 1397 mm;
 • rozstaw osi: 2718 mm.

 

Ford Mustang 7. generacji to samochód 4-osobowy. Miejsca w kabinie jest dość sporo. Obsługa systemu multimedialnego SYNC4 odbywa się z poziomu dużego wyświetlacza w rozmiarze 13,2″, natomiast licznymi funkcjami nadal steruje się fizycznymi przyciskami. Drugi ekran 12,4″ pełni rolę konfigurowalnych wskaźników.

Nowy Ford Mustang – wyposażenie standardowe

W standardzie kierowcy mogą liczyć między innymi na następujące elementy wyposażenia:

 • automatyczna, dwustrefowa klimatyzacja;
 • podgrzewane koło kierownicy;
 • sportowe fotele kierowcy i pasażera;
 • projekcyjne reflektory w technologii LED;
 • adaptacyjny tempomat;
 • tylne czujniki parkowania + kamera cofania;
 • system nagłośnienia B&O z cyfrowym procesorem dźwięku + 10 głośników i wzmacniacz o mocy 860 W;
 • tarcze wentylowane z przodu z 6-tłoczkowymi lakierowanymi zaciskami Brembo;
 • tarcze wentylowane z tyłu z 4-tłoczkowymi zaciskami;
 • elektryczny hamulec postojowy + funkcje Drift i Auto Hold;
 • system Line Lock (elektroniczna blokada przednich hamulców);
 • funkcja Launch Control;
 • Pakiet Performance (m.in. przednie zawieszenie ze wzmocnionymi sprężynami i rozpórką kielichów amortyzatorów, tylne zawieszenie ze wzmocnionym stabilizatorem przechyłów nadwozia, aktywny układ wydechowy z możliwością wyboru trybu pracy);
 • nadwozie w kolorze Oxford White (opcjonalnie Race Red, Absolute Black, Carbonized Grey, Dark Matter Grey, Atlas Blue, Grabber Blue, Vapour Blue, Iconic Silver, Yellow Splash, Lucid Red, Blue Ember – tylko dla wariantu Dark Horse.

 

Opcją jest między innymi 10-biegowa przekładnia automatyczna. Klient zainteresowany automatem musi liczyć się z wydatkiem rzędu 15 000 złotych.

Nowy Ford Mustang w wersji Dark Horse

Ford Mustang występuje również w specjalnej wersji wyposażenia Dark Horse. To wariant przeznaczony dla miłośników sportowego stylu i dynamicznej jazdy. Model wyróżnia się wizualnie (m.in. inny zderzak z przodu, górna i dolna krata wlotu powietrza, nakładki na progi, tylny zderzak w stylizacji Dark Horse, emblematy “Dark Horse” na klapie bagażnika i błotnikach przednich, specjalny wzór 19-calowych felg ze stopów lekkich, projekcyjne reflektory LED z czarnym tłem). Ford Mustang Dark Horse występuje w trzech kolorach nadwozia do wyboru – Vapour Blue, Absolute Black i Blue Ember (kolor dostępny wyłącznie dla wersji Dark Horse).

Przeczytaj też: “Mercedes-AMG CLE 53 Coupe 2024 – dane techniczne, ceny

Auto służy sportowej jeździe, dlatego warto również zwrócić uwagę na rozwiązania techniczne, tj.:

 • sportowa manualna skrzynia biegów Tremec 3160 z dodatkową chłodnicą oleju i systemem dostosowania obrotów silnika podczas redukcji przełożenia – wariant ze skrzynią manualną;
 • dodatkowa chłodnica oleju automatycznej skrzyni biegów – wariant z przekładnią automatyczną;
 • aktywne zawieszenie o dynamicznej charakterystyce pracy MagneRide;
 • chłodnica tylnego mechanizmu różnicowego.

 

W 2024 roku Ford Mustang GT będzie dostępny w nowych pakietach stylistycznych – m.in. Nite Pony czy California Special (dla wersji Convertible).

Ford Mustang 2024

Ford Mustang S650 – dane techniczne

Nowy Mustang 2024 dostępny w polskich salonach jest napędzany 5-litrowym, wolnossącym silnikiem V8. Moc jednostki napędowej to 446 KM. Natomiast maksymalny moment obrotowy wynosi 540 Nm przy 5100 obrotach na minutę. Moment obrotowy na koła tylnej osi przenosi 6-biegowa skrzynia manualna (w standardzie) lub 10-biegowy automat (opcjonalnie).

W przypadku wersji Dark Horse moc silnika to 453 KM. Natomiast maksymalny moment obrotowy jest tożsamy ze standardem (540 Nm) i przenoszony przez skrzynię ręczną (standard) lub automat (opcja).

Kierowca ma do wyboru sześć trybów jazdy – Normal, Sport, Slippery, Track, Drag Strip oraz Custom.

Nowy Mustang 2024

Przeczytaj też: “Mercedes AMG GT Coupe – nadwozie, dane techniczne, cena

Nowy Ford Mustang – ceny w Polsce

Klienci zainteresowani nowym Fordem Mustangiem GT muszą przygotować się na wydatek rzędu przynajmniej:

 • 303 500 złotych – Ford Mustang GT Fastback.
 • 323 500 złotych – Ford Mustang GT Converbile.

 

Natomiast odmiana Ford Mustang Dark Horse w nadwoziu Fastback kosztuje minimum 358 500 złotych. To ceny auta ze standardowym wyposażeniem i 6-biegową skrzynią manualną.

zdjęcia: ford.pgd.pl
wideo: kanał “ThatDudeinBlue” w serwisie YouTube

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

FAQ

Jakim autem jest nowy Mustang?

To Mustang 7. generacji oznaczony kodem S650. W Polsce model występuje w dwóch wersjach nadwozia – Fastback (2-drzwiowe coupe) i Convertible (2-drzwiowy kabriolet z miękkim i składanym dachem).

Jaki silnik ma Ford Mustang S650?

Moc 5-litrowego, wolnossącego silnika V8 to aż 446 KM (553 KM w wersji Dark Horse). Moment obrotowy rzędu 540 Nm na tylne koła przenosi 6-biegowa skrzynia manualna lub opcjonalnie 10-biegowy automat.

Ile kosztuje Ford Mustang 2024?

W nadwoziu Fastback za samochód zapłacić trzeba przynajmniej 303 500 złotych, Converbile – minimum 323 500 złotych. W odmianie Dark Horse i nadwoziu Fastback ceny startują od 358 500 złotych.

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.