My Ami Buggy ponownie w produkcji

Udostępnij
Wasza ocena
My Ami Buggy
Francuski Citroen informuje, że elektryczny samochód My Ami Buggy ponownie będzie w sprzedaży, jednak i tym razem klienci zainteresowani tym mini samochodem będą musieli się spieszyć. Do sprzedaży trafi znacznie więcej egzemplarzy niż za pierwszym razem, ale i ilość drugiej wersji będzie ograniczona. Francuski koncern wyprodukuje 1000 sztuk. Sprawdzamy, jakim samochodem jest My Ami Buggy, który we Francji z odpowiednimi uprawnieniami mogą prowadzić osoby w wieku nawet 14 lat.

W artykule przeczytasz

My Ami Buggy – co to za samochód?

Przypomnijmy, że po raz pierwszy auto My Ami Buggy trafiło do sprzedaży w połowie 2022 roku. Pojazd zaprezentowany jako koncepcyjny został wyprodukowany w ilości zaledwie 50 egzemplarzy. Sprzedaż odbyła się 21 czerwca. Co warto podkreślić, wszystkie sztuki wyprzedały się zaledwie w niespełna 18 minut.

Trzeba przyznać, że to bardzo charakterystyczny mini samochód dla aktywnych. Auto jest bowiem dedykowane krótkim podróżom. Pośród charakterystycznych elementów pierwszej wersji wyróżnić należy m.in.:

 • brak drzwi (zamiast drzwi zastosowano metalowe rurki montowane na zawiasach);
 • zwijany dach (miękka tkanina odporna na wodę i promieniowanie UV, a sam dach jest mocowany na zatrzaski, dlatego można go zwinąć, ale także schować za siedzeniami);
 • nadwozie w przyciemnianym kolorze khaki;
 • wzmocniony przedni i tylny zderzak;
 • czarne wyposażenie;
 • jaskrawożółte ozdoby nadwozia;
 • dwa wgłębienia na przedniej płycie czołowej;
 • strzałki kierunkowe przyklejone do nadkoli;
 • 14-calowe perforowane złote koła z czarnymi ozdobnymi kołpakami.

 

Nie wiemy dokładnie, jak będzie wyglądać nowa wersja modelu. Francuzi informują, że będzie to auto podobne to pierwszej edycji, aczkolwiek z kilkoma istotnymi niespodziankami. Warto też zauważyć, że w pierwszej wersji po prawej stronie deski rozdzielczej znajdowała się tabliczka “My Ami Buggy ULTRA SPECIAL LIMITED EDITION” z numerami od 1 do 50. W kabinie znaleźć można także schowki ulokowane w desce rozdzielczej oraz haczyk na torbę.

Przeczytaj też: “Mazda 6 20th Anniversary – edycja specjalna

Silnik o mocy 8 KM i zasięg 70 kilometrów

Podobnie jak w przypadku pierwszej wersji, również nowy My Ami Buggy będzie wyposażony w mały silnik elektryczny i niewielki akumulator, tj.:

 • silnik elektryczny o mocy zaledwie 8,16 KM (6 kW);
 • akumulator o pojemności 5,5 kWh, co wystarczy na pokonanie ok. 70 kilometrów.

 

Co ciekawe, samochód waży ok. 500 kilogramów. Oznacza to, że we Francji, oczywiście po uzyskaniu odpowiednich uprawnień, za kierownicą My Ami Buggy mogą usiąść osoby, które ukończyły 14 lat.

Produkcja drugiej wersji modelu ruszy na wiosnę 2023 roku. Tym razem będzie to 1000 egzemplarzy, które z pewnością sprzedadzą się dosyć szybko. Zapisy na auto będą odbywać się na specjalnie temu dedykowanej stronie internetowej.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o samochód My Ami Buggy

Jakim autem jest My Ami Buggy?

My Ami Buggy to elektryczny mini samochód od Citroena. Przede wszystkim jest pozbawiony drzwi i ma zwijany dach.

Jaki napęd ma mini auto?

To model z silnikiem elektrycznym o mocy 8,16 KM. Natomiast dzięki akumulatorom o pojemności 5,5 kWh na jednym ładowaniu mini samochód jest w stanie pokonać około 70 kilometrów.

Kiedy do sprzedaży trafi druga wersja modelu My Ami Buggy?

Samochód trafi do sprzedaży wiosną 2023 roku. Zapisy na 1000 wyprodukowanych egzemplarzy będą odbywać się na specjalnej stronie internetowej.

zdjęcie i wideo: www.media.stellantis.com

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

*) można wybrać kilka opcji