Kia EV9 – wymiary, dane techniczne, ceny w Polsce

Udostępnij
Wasza ocena
Kia EV9
Kia EV9 to 5-drzwiowy SUV segmentu E, który przez południowokoreańską markę jest produkowany od 2023 roku. Kia chce, aby model stanowił poważną konkurencję dla innych modeli w segmencie SUV-ów klasy premium. Zainteresowanie elektrycznym modelem ma zagwarantować atrakcyjna cena. Sprawdzamy, jakim autem jest Kia EV9, w tym jego nadwozie i dane techniczne. Zwracamy też uwagę na ceny, jakie elektryczny SUV ma w Polsce.

W artykule przeczytasz

Kia EV9 – co to za samochód?

Kia EV9 to naprawdę duży SUV, który ma ponad 5 m długości i może pomieścić 6 lub 7 osób. Auto zbudowano na modułowej platformie E-GMP.

Nadwozie jest masywne i kanciaste. Sylwetkę zdominowały bowiem geometryczne kształty, proste linie i gładkie powierzchnie. Z przodu uwagę zwraca tzw. cyfrowa twarz tygrysa. W tej części nadwozia zastosowano pionowe reflektory wraz z innowacyjnymi światłami do jazdy dziennej Star Map LED o zmienianym wzorze. Do przednich lamp nawiązują także światła z tyłu. Natomiast z boku uwagę przykuwają chowane klamki drzwi i podnosząca się ku tyłowi dolna krawędź szyb.

Miejsca w kabinie jest dużo, natomiast fotele są bardzo wygodne. Poza tym siedzenia w drugim rzędzie dają możliwość obrócenia tyłem do kierunku jazdy.

Bagażnik SUV-a liczy 333 l przestrzeni bagażowej, którą można powiększyć do 828 l po złożeniu trzeciego rzędu siedzeń. Dodatkowy schowek znajduje się pod maską. W zależności od rodzaju napędu ma on pojemność 90 l (napęd na tylną oś) lub 52 l (napęd na cztery koła).

Przeczytaj też: “Volkswagen Tiguan 3. generacji – wygląd, dane techniczne, ceny

Kia EV9 – wymiary:

 • długość: 5010 mm;
 • szerokość: 1980 mm;
 • wysokość: 1755 (1780 mm Kia EV9 w wersji GT-Line);
 • rozstaw osi: 3100 mm;
 • pojemność bagażnika: 333 – 828 l.

Kia EV9 – napęd na tył i obie osie

Elektryczny SUV Kia EV9 jest dostępny w dwóch wariantach:

 • z napędem na tylną oś (wyłącznie w standardowej wersji wyposażenia – Earth);
 • z napędem na wszystkie koła (w standardowej wersji wyposażenia – Earth, a także bogatszej – GT-Line).

 

Niezależnie od wariantu i wersji energia jest magazynowana w litowo-jonowym akumulatorze o pojemności 99,8 kWh. Dlatego na jednym ładowaniu auto pokona nawet 541 km. To bateria o architekturze 800V przystosowana do ładowania prądem o mocy do 240 kW.

Kia EV9 – dane techniczne

Parametry|Napęd Napęd na tylne koła (RWD) Napęd na wszystkie koła (AWD)
Moc 203 KM 384 KM
Pojemność akumulatora 99,8 kWh 99,8 kWh
Maksymalny moment obrotowy 350 Nm 600 Nm (Earth) 700 Nm (GT-Line)
Czas od 0 do 100 km/h 9,4 s 6,0 s (Earth), 5,3 s (GT-Line)
Prędkość maksymalna 185 km/h 200 km/h

Wyposażenie Kii EV9

 

Kierowcy zainteresowani zakupem elektrycznego SUV-a mogą wybierać pomiędzy dwoma wersjami wyposażenia – Earth i GT-Line.

Wyposażenie wersji bazowej Earth:

 • 18-calowe obręcze;
 • światła LED (dzienne, mijania, drogowe);
 • 12,3-calowy wyświetlacz zestawu wskaźników zintegrowany z 12,3-calowym centralnym ekranem multimediów i 5,3-calowym panelem sterowania klimatyzacją;
 • regulowane fotele kierowcy i pasażera (w ośmiu płaszczyznach);
 • podgrzewane fotele przednie i skrajne siedzenia drugiego rzędu (trzy poziomy podgrzewania);
 • trójstrefowa klimatyzacja automatyczna z nawiewami dla drugiego i trzeciego rzędu siedzeń;
 • kamera monitorująca poziom koncentracji kierowcy;
 • kamera cofania;
 • przednie i tylne czujniki parkowania;
 • systemy bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy (m.in. autonomicznego hamowania z funkcją wykrywania pieszych, rowerzystów i pojazdów; hamowania na skrzyżowaniach; aktywnego wspomagania ruchu kierownicą w celu uniknięcia kolizji; utrzymania auta na środku pasa ruchu z funkcją wykrywania rąk na kierownicy; monitorowania ruchu pojazdów w czasie cofania z funkcją automatycznego zatrzymania);
 • aktywny tempomat z funkcją Stop & Go (uczy się stylu jazdy kierowcy);
 • indukcyjna ładowarka do telefonu z funkcją chłodzenia.

Dodatkowe wyposażenie wersji GT Line:

 • 21-calowe obręcze;
 • 12-calowy kolorowy wyświetlacz HUD;
 • adaptacyjne światła (mijania i drogowe);
 • fotel kierowcy i pasażera z elektrycznie wysuwanym podnóżkiem;
 • system kamer 360 stopni;
 • czujniki parkowania (przednie, tylne, boczne) z systemem monitorującym przestrzeń wokół auta w czasie wykonywania manewrów i aktywującym hamulce w celu uniknięcia kolizji.

 

Kia EV9 – wnętrze

Kia EV9 – ceny w Polsce

Model Kia EV9 ma stanowić konkurencję dla SUV-ów segmentu premium, na przykład modeli BMW iX, Audi Q8 e-tron, Volvo EX90 czy Mercedes EQE SUV. Zainteresowanie ma zwiększać niska cena. Względem konkurencji cena Kii EV9 wygląda bowiem atrakcyjnie. W odmianie z napędem na tylne koła i z podstawową wersją wyposażenia za nowy egzemplarz zapłacić trzeba 343 900 zł.

Kia EV9 – cennik

Napęd|Wersja wyposażenia Earth GT-Line
RWD (203 KM) 323 900 złotych
AWD (384 KM) 343 900 złotych 368 900 złotych

Dla porównania Audi Q8 e-tron w wersji bazowej kosztuje 353 000 zł, natomiast BMW iX przynajmniej 378 300 zł. Jeszcze droższy jest model Volvo EX90 (399 900 zł), a tym bardziej Mercedes EQE SUV – 411 800 zł.

 

SUV Kia EV9

Przeczytaj też: “Mercedes EQE SUV – kolejny elektryczny SUV od Mercedesa

FAQ – najczęściej zadawane pytania o model Kia EV9

Jakim samochodem jest Kia EV9?

To duży SUV z napędem elektrycznym, który pomieści 6 lub 7 osób. Auto jest produkowane od marca 2023 roku.

Z jakim napędem występuje SUV EV9?

SUV występuje z napędem na tylne koła (RWD, 203 KM) lub obie osie (AWD, 384 KM). Model jest też dostępny w dwóch wersjach wyposażenia – Earth (odmiana z napędem RWD i AWD) oraz GT-Line (tylko odmiana z napędem AWD). Model ma baterię litowo-jonową o pojemności 99,8 kWh ładowaną prądem o mocy do 240 kW. Dlatego zasięg auta to nawet 541 km.

Ile kosztuje elektryczny SUV Kia EV9?

W zależności od odmiany i wyposażenia Kia EV9 kosztuje 323 900 zł (RWD, Earth), 343 900 zł (AWD, Earth) lub 368 900 zł (AWD, GT-Line).

zdjęcia: press.kia.com
wideo: kanał Autogefühl w serwisie YouTube

Ocena naszych czytelników
[Suma: 2 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!
Advertisement

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.