BYD Seal – cena, napęd, wyposażenie

Udostępnij
Wasza ocena
BYD Seal
BYD Seal to chińskie auto elektryczne nominowane do konkursu na Europejski Samochód Roku 2024 (obok modeli BMW serii 5, Kia EV9, Peugeot E-3008, Renault Scenic, Toyota C-HR oraz Volvo EX30). Również dlatego warto przybliżyć charakterystykę chińskiego sedana segmentu D. Sprawdzamy, jakim autem jest BYD Seal, analizując parametry techniczne, jego wyposażenie oraz ceny elektrycznego sedana w Polsce.

W artykule przeczytasz

BYD Seal – co to za samochód?

Przed przybliżeniem modelu BYD Seal najpierw trzeba zwrócić uwagę na markę. Tak więc BYD to jeden z większych producentów aut w Państwie Środka. Firma istnieje od 1995 roku, a w 2023 roku oficjalnie pojawiła się w Polsce poprzez Inter Cars. Marka produkuje różne pojazdy, w tym auta osobowe, ale także samochody dostawcze, ciężarowe, ciągniki siodłowe czy autobusy.

BYD trafia do Polski – sprawdź miasta, dostępne modele i ceny!

BYD Seal to 4-drzwiowy sedan segmentu D zaprezentowany wiosną 2022 roku. Auto zbudowano na modułowej platformie e-Platform 3.0 BYD Sea. Model charakteryzuje się blisko 3-metrowym rozstawem osi. Z zewnątrz widoczne są wąskie reflektory, spiczasty przód z podwójnymi przetłoczeniami oraz duże wloty powietrza z rozbudowanym oświetleniem LED. W pasie bocznym w oczy rzuca się rozbudowane przetłoczenie, natomiast w tylnej części samochodu krótki i ścięty tył z owalnymi lampami LED połączonymi świetlną listwą. Auto porusza się na 19-calowych dwukolorowych alufelgach.

Przeczytaj też: “Kia EV9 – wymiary, dane techniczne, ceny w Polsce

Seal ma stosunkowo sztywne nadwozie. Model ma bowiem baterię strukturalną wykonaną w technologii CtB. Dlatego postawiono na długie i wąskie ogniwa LFP (bez kobaltu), nad którymi znajduje się płyta prowadząca chłodziwo. Podłoga kabiny jest tutaj jednocześnie górną pokrywą akumulatora.

Bateria sedana BYD Seal

BYD Seal – wymiary:

  • długość: 4800 mm;
  • szerokość: 1875 mm;
  • wysokość: 1460 mm;
  • rozstaw osi: 2920 mm.

Wyposażenie elektrycznego sedana BYD Seal

Kabinę auta utrzymano w futurystycznym wzornictwie i wykończono w trzech głównych kolorach – błękicie, szarości i czerni. Wewnątrz znaleźć można nieregularnie ukształtowane panele, które zastosowano na boczkach drzwi, kokpicie i środkowym tunelu.

Kierowca ma do dyspozycji dwa wyświetlacze:

  • o przekątnej 8,8 cala umieszczony przed kierownicą ukazujący cyfrowe wskaźniki;
  • o przekątnej 15,6 cala umieszczony w centralnym punkcie deski rozdzielczej do obsługi systemu multimedialnego oraz zarządzania podstawowymi funkcjami sterowania pojazdu (ekran daje możliwość zmiany orientacji – pionowa lub pozioma).

 

Na standardowym wyposażeniu jest też system jazdy półautonomicznej 2. poziomu. Postawiono także na elektryczne, podgrzewane i chłodzone fotele. Natomiast w droższej wersji Excellence na wyposażeniu są adaptacyjne amortyzatory oraz wyświetlacz HUD.

BYD Seal wewnątrz

Przeczytaj też: “VW ID7 – wersje, wyposażenie, ceny w Polsce

BYD Seal – parametry techniczne napędu

Parametry techniczne są różne w zależności od rodzaju napędu – tylny (RWD) lub na wszystkie koła (AWD).

Parametry|Napęd Napęd na tylne koła (RWD) Napęd na wszystkie koła (AWD)
Moc 313 KM (230 kW) 531 KM (390 kW)
Pojemność akumulatora 82,5 kWh 82,5 kWh
Przyspieszenie od 0 do 100 km/h 5,9 s 3,8 s
Zasięg według cyklu WLTP 570 km 520 km

W obu wariantach BYD Seal dysponuje akumulatorem o pojemności 82,5 kWh. Uzupełnianie energii ładowarką o mocy 150 kW z poziomu 30 do 80 proc. zajmuje około 30 minut.

BYD Seal – cena w Polsce

Na razie elektryczny BYD Seal nie jest dostępny na polskim rynku, natomiast jest to możliwe w niedalekiej przyszłości. Szczególnie że w Polsce można nabyć modele chińskiego producenta (m.in. samochód dostawczy ETP3 eVan, samochód ciężarowy ETM6, ciągnik siodłowy ETH8).

Przeczytaj też: “Volvo EX30 – pierwszy elektryczny SUV od Szwedów

Najprawdopodobniej cena w Polsce będzie zbliżona do tego, ile trzeba zapłacić za samochód Tesla Model 3 Highland, z którym chiński model wydaje się mieć sporo wspólnego. Wskazują na to również ceny modelu w Niemczech, dlatego trzeba być przygotowanym na wydatek rzędu przynajmniej od 200 000 do 250 000 złotych.

wideo: kanał “Electrifying” w serwisie YouTube
zdjęcia: byd.com

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

FAQ

Jakim samochodem jest BYD Seal?

Model Seal marki BYD to 4-drzwiowy sedan segmentu D z napędem elektrycznym. Samochód chińskiego producenta został zaprezentowany wiosną 2022 roku.

Jaki napęd ma model BYD Seal?

Samochód jest dostępny w dwóch wersjach napędowych – na tylną i obie osie. W wariancie RWD silnik ma moc 313 KM, rozpędza się do "setki" w 5,9 s i ma zasięg 570 km. Wersja AWD to silnik o mocy 531 KM, przyspieszenie do 100 km/h w 3,8 s i zasięg 520 km. W obu wariantach model Seal dysponuje akumulatorem o pojemności 82,5 kWh.

Ile kosztuje BYD Seal w Polsce?

Na razie chińska marka nie planuje wejść z modelem Seal na polski rynek. Jeżeli tak się stanie, można domniemywać, że za model trzeba będzie zapłacić od 200 000 do 250 000 złotych.

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!
Advertisement

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.