Audi RS 6 Avant GT – wygląd, dane techniczne, cena

Udostępnij
Wasza ocena
Audi RS 6 Avant GT
Nowe Audi RS 6 Avant GT to rodzinne kombi zachwycające osiągami. To topowa odmiana RS 6 Avant 4. generacji, która do 100 km/h rozpędza się w niewiele ponad trzy sekundy. Jednocześnie nawiązano do modelu z lat 80. Mowa o Audi 90 quattro IMSA GTO z 1989 roku. Niestety, osoby zdecydowane na zakup egzemplarza Audi RS 6 Avant GT muszą przygotować się na duży wydatek, a i tak nie ma pewności, że pojazd trafi do ich garażu. Obok wysokiej ceny problem stanowić może limitowana produkcja.

W artykule przeczytasz

Jak wygląda Audi RS 6 Avant w odmianie GT?

Prace nad modelem Audi RS 6 Avant GT 4. generacji (C8/5G) rozpoczęto już w 2020 roku. Samochód powstał na bazie pojazdu koncepcyjnego – RS6 GTO concept. Auto ma kilka elementów podkreślających sportową sylwetkę, z maską, błotnikami czy lusterkami wykonanymi z włókna węglowego.

Wskazać trzeba między innymi na czarną osłonę chłodnicy oraz duże wloty powietrza. W oczy rzuca się także zderzak zintegrowany ze splitterem. Natomiast w tylnej części wyróżnić należy spoiler kończący dach oraz dyfuzor z pionowym elementem na środku w kolorze czerwonym. Producent podkreśla, że dla osiągnięcia bardziej sportowej sylwetki, po raz pierwszy w historii Audi RS 6 Avant nie ma relingów dachowych.

Charakterystyczne są również felgi w rozmiarze 22 cali. Za obręczami ukryto wyloty powietrza zmniejszające ciśnienie w nadkolach oraz poprawiające chłodzenie hamulców. To felgi zaprojektowane specjalnie dla tego modelu, różne w zależności od wybranego koloru lakieru.

Natomiast kabina została wykończona w kolorze czarnym z dodatkiem czerwieni (m.in. pasy bezpieczeństwa) i akcentami w odcieniu miedzianym. Podłokietniki, deskę rozdzielczą oraz konsolę środkową pokryto mikrofibrą. We wnętrzu są widoczne liczne napisy “RS 6 GT” (dywaniki, pod zagłówkami foteli). Natomiast na konsoli środkowej znajduje się numer seryjny egzemplarza. To o tyle istotne, że zaplanowano tylko 660 egzemplarzy Audi RS 6 Avant GT.

Przeczytaj też: “Zaprezentowano Audi A6 Avant e-tron w wersji studyjnej

Napęd w RS 6 Avant GT

Pod maską modelu Audi RS 6 Avant GT znajduje się silnik V8 o pojemności 4 litrów. Moc jednostki napędowej to aż 630 KM. Natomiast maksymalny moment obrotowy wynosi 850 Nm, który na koła obu osi przenosi ośmiobiegowa skrzynia Tiptronic o zoptymalizowanym czasem zmiany przełożeń. Prędkość maksymalna to 305 km/h, a do “setki” auto rozpędza się w 3,3 sekundy.

RS 6 Avant GT

Najnowsza wersja centralnego mechanizmu różnicowego z blokadą rozdziela moment obrotowy pomiędzy przednią i tylną osią w stosunku 40:60. Jeżeli samochód wpada w poślizg, automatycznie większość mocy trafia na koła osi mającej lepszą przyczepność. W przypadku przednich kół jest to maksymalnie 70 proc. mocy, tylnych – 85 proc.

Większe bezpieczeństwo i komfort jazdy zapewnia regulowane gwintowane zawieszenie. Przechyły nadwozia ogranicza bowiem połączenie sztywniejszych sprężyn i stabilizatorów oraz amortyzatorów regulowanych w trzech pozycjach.

Audi RS 6 Avant GT – dane techniczne

Silnik 4.0 V8 TFSI twin-turbo DOHC
Napęd Na wszystkie koła
Moc 630 KM
Maksymalny moment obrotowy 850 Nm
Przyspieszenie od 0 do 100 km/h 3,3 s
Prędkość maksymalna 305 km/h
Skrzynia biegów Ośmiobiegowa skrzynia Tiptronic

Przeczytaj też: “Audi Select Plus – sprawdzony samochód używany z gwarancją

RS 6 Avant GT – cena

Jak wskazaliśmy, niemiecki producent wyprodukuje tylko 660 egzemplarzy tego modelu. Co nie może dziwić, również cena Audi RS 6 Avant GT jest wysoka, ponieważ za auto zapłacić trzeba przynajmniej 219 355 euro. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów w drugim kwartale 2024 roku.

zdjęcia: audi-mediacenter.com
wideo: kanał “Audi” w serwisie YouTube

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

FAQ

Jakim samochodem jest Audi RS 6 Avant GT?

To Audi RS 6 Avant w wersji GT. Model wyróżnia się sportową sylwetką oraz zachwyca znakomitymi osiągami.

Jaki napęd ma RS 6 Avant w wersji GT?

Za napęd auta odpowiada 4-litrowy silnik V8 o mocy 630 KM i 850 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Do 100 km/h samochód rozpędza się w 3,3 s, natomiast jego prędkość maksymalna to 305 km/h. Moment obrotowy na wszystkie koła przenosi ośmiobiegowa przekładnia Tiptronic.

Jakie ceny ma Audi RS 6 Avant GT?

Cena modelu rozpoczyna się od 219 355 euro. W sprzedaży będzie tylko 660 egzemplarzy.

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!
Advertisement

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.