Samochody poleasingowe – alternatywa dla modeli z salonu. Dlaczego warto?

Udostępnij
Wasza ocena
Ograniczenie kosztów stworzenia i utrzymania firmowej floty pojazdów w przedsiębiorstwie wcale nie musi być trudne. Wystarczy, że zamiast nowych samochodów bezpośrednio od dealera wybierzesz auta poleasingowe. To oszczędność sięgająca nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych podczas kupna pojazdu do firmowej floty. Chcesz dowiedzieć się, czy samochody poleasingowe są dobrą alternatywą? Przeczytaj krótki poradnik i dowiedz się, ile zaoszczędzisz w ten sposób.

W artykule przeczytasz

Auta poleasingowe – czyli jakie?

Samochody poleasingowe to modele, które były wcześniej użytkowane w ramach umowy leasingowej, a po jej zakończeniu wróciły do leasingodawcy i są ponownie oferowane na rynku. Są tańsze od nowych pojazdów, ponieważ mają już pewien przebieg i ślady użytkowania, co obniża ich wartość rynkową.

To dobra alternatywa dla nowych samochodów, ponieważ pozwala firmom na zmniejszenie kosztów zakupu floty, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości i niezawodności pojazdów. Dla przedsiębiorstw ma to szczególne znaczenie, gdyż umożliwia optymalizację budżetu i inwestowanie oszczędności w inne obszary działalności.

Dlaczego warto wybrać auto poleasingowe?

Leasing samochodów poleasingowych jest korzystny dla firm, ponieważ pozwala na obniżenie kosztów związanych z zakupem floty. Raty leasingowe są zazwyczaj niższe niż przy leasingu nowych samochodów, a sama umowa daje firmom elastyczność w zarządzaniu budżetem. Co więcej, leasing poleasingowych pojazdów często wiąże się z mniejszymi wymaganiami co do wkładu własnego, co jest dodatkową zaletą dla przedsiębiorstw.

Podczas trwania umowy leasingowej, firma korzysta z pojazdu zgodnie z ustalonymi warunkami, a odpowiedzialność za utrzymanie samochodu w dobrym stanie oraz przeprowadzanie regularnych przeglądów i napraw zazwyczaj spoczywa na leasingobiorcy. Na koniec okresu leasingu masz możliwość wykupu pojazdu za wcześniej ustaloną cenę lub zwrócenia go leasingodawcy i podpisania nowej umowy na inny samochód.

Leasing samochodów poleasingowych jest więc wygodnym i ekonomicznym rozwiązaniem, które pozwala na elastyczne i efektywne zarządzanie swoją flotą pojazdów, jednocześnie optymalizując koszty i minimalizując ryzyko finansowe.

Czy auta poleasingowe do bezpieczna opcja do budowania firmowej floty?

Decydując się na samochód poleasingowy, praktycznie niczym nie ryzykujesz. Takie pojazdy już od nowości przechodziły wszystkie wymagane przeglądy serwisowe, a to potwierdzenie dobrego stanu technicznego takiego pojazdu.

Przed decyzją o zakupie zyskujesz też pełny wgląd w dokumentację techniczną i historię pojazdu. W przypadku mAuto modele poleasingowe są serwisowane tylko w autoryzowanych punktach przy użyciu oryginalnych części. Stan samochodu jest dodatkowo weryfikowany przez certyfikowanych specjalistów.

Co warto sprawdzić przed kupnem poleasingowego auta?

Kupując samochód poleasingowy, zawsze warto dokładnie przeanalizować historię pojazdu. Jeśli upewnisz się, że auto nie brało udziału w żadnych zdarzeniach drogowych, zyskujesz pewność, że inwestycja w taki pojazd jest w pełni bezpieczna. Dodatkowe parametry do zweryfikowania to:

  • przebieg,
  • stan techniczny oraz wizualny,
  • rok produkcji.

W przypadku kupna poleasingowych samochodów od mAuto zyskujesz potwierdzenie jakości pojazdu przez jego kompletną historię serwisowania i napraw. Kiedy kupujesz poleasingowe auto ze sprawdzonego miejsca, wtedy masz pewność, że pojazd posłuży Ci w firmowej flocie jeszcze przez wiele lat codziennej eksploatacji.

Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy leasingu auta z drugiej ręki?

Aby zyskać jak największe oszczędności dla firmowego budżetu, dokładnie przeanalizuj warunki podpisywanej umowy:

  • dostępny okres spłaty,
  • wymagana kwota wpłaty własnej,
  • wartość wykupu końcowego,
  • dostępne formy zakończenia umowy np. wykup pojazdu lub zwrot do leasingodawcy.

Podsumowując: samochody poleasingowe to duża oszczędność dla przedsiębiorstwa. W korzystnej cenie niższej nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do nowych aut zyskujesz w 100% sprawny pojazd, który nadaje się jeszcze do wieloletniej i bezproblemowej eksploatacji.

 

Materiał partnera

Ocena naszych czytelników
[Suma: 0 Średnio: 0]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!
Advertisement

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.