Jak sprawdzić numery VIN przez Internet?

Udostępnij
Wasza ocena
Numery VIN

W artykule przeczytasz

W dzisiejszych czasach zdecydowanie unikamy bezpośrednich kontaktów. Jednak w zakupie samochodu używanego bezpośredniego kontaktu po prostu nie da się uniknąć… Podpowiadamy jak więc sprawdzić numery VIN i historię pojazdu przez Internet.

Historia samochodu online – jak sprawdzimy numery VIN?

Polscy kierowcy nauczyli się już korzystać z dobrodziejstw Internetu i coraz chętniej weryfikują samochody jeszcze przed zakupem pojazdu. Po pierwsze zaoszczędzamy w ten sposób czas, ale również unikamy zakupu bubla. Pierwsze znaki bowiem zwiastujące, iż coś jest nie tak z historią pojazdu zwiastują np. błędne numery VIN, bądź VIN innego samochodu. Tak, tak – zdarza się iż patrzymy na ogłoszenie BMW, a po weryfikacji nr VIN nagle okazuje się że to Volkswagen… W ten sposób właśnie na znanym serwisie z ogłoszeniami obchodzony jest przez nieuczciwych sprzedawców obowiązek podawania numerów VIN.

Ponadto pamiętać należy, iż sprzedawcy wykorzystują wiele różnych sztuczek, aby zawyżyć wartość samochodu i ukryć informacje na temat jego przeszłości.

Zatem jeszcze przed oględzinami pojazdu, bardziej dociekliwi klienci pragną zweryfikować VIN pojazdu. Co to jednak jest ten numer VIN?

Jak odczytać numer VIN? Gdzie znajdę numer VIN?

Kiedy nie mamy bezpośredniego dostępu do auta musimy polegać na uczciwości sprzedawcy. Możemy się jednak domagać przesłania nam zdjęcia całej tabliczki znamionowej pojazdu albo zdjęcia z dowodu rejestracyjnego, gdzie oprócz numeru VIN, znajdą się informacje o aucie uwiarygadniające podany numer VIN.

Jeżeli mamy dostęp do pojazdu warto sprawdzić zgodność numerów VIN z pojazdu z tymi na dokumentach.

Numer nadwozia kryje w sobie wiele ważnych informacji zawartych przez producenta pojazdu. W naszym serwisie nie tylko rozkodujesz numery VIN, ale i sprawdzisz historię pojazdu przez Internet.

Wystarczy wpisać ciąg znaków numeru VIN w okno wyszukiwania informacji na naszej stronie i zobaczyć jakie informacje będzie zawierał raport. Masz więc możliwość weryfikacji zawartości raportu VIN jeszcze przed jego zakupem.

historia pojazdu i numery VIN

 

Obecnie cały system sprawdzania historii pojazdu online cieszy się dużym uznaniem. Jest szybki i wygodny, warto wyrobić w sobie nawyk sprawdzania samochodu przez Internet. Nie jest to ani za drogie, ani za trudne. Ponadto w naszej bazie jedyną wymaganą informacją jest podanie numeru VIN. Nasza baza wielokrotnie uchroniła nie jednego nabywcę przed zakupem samochodu z przekręconym licznikiem, po wypadku, a nawet egzemplarza pochodzącego z kradzieży.

Numer identyfikacyjny pojazdu

Jest to seryjny, indywidualny numer nadawany każdemu pojazdowi. Stanowi pewien rodzaj kodu stosowanego na całym świecie. Pozwala sprawdzić samochód, motocykl, ciężarówkę. Zawiera informacje dotyczące marki, modelu, daty produkcji, danych technicznych, a nawet fabrycznego wyposażenia w dniu, w którym opuszczał on fabrykę.

Numer VIN składa się z 17 znaków, które znajdziesz na tabliczce znamionowej. Szukać ich możesz również w okienku przedniej szyby. Pamiętaj, że nie wszyscy sprzedawcy umieszczają numer VIN samochodu w ogłoszeniu.

Dekodery online

Numer VIN samochodu, można sprawdzić również w dostępnych w sieci dekoderach VIN. Większość z nich jest darmowa. Dekoder pozwoli na wgląd w szczegółowe informacje od producenta. Jednak bezpłatne raporty są mocno okrojone. W naszej bazie w cenie kilkudziesięciu złotych sprawdzisz o wiele więcej przydatnych informacji.

I tak Sprawdzenie VIN w serwisie Autobaza pozwala uzyskać informacje z następujących kategorii:

  • Dane techniczne (np. marka, model, rok produkcji, typ paliwa);
  • Rejestr znanych odczytów przebiegu pojazdu;
  • Lista znanych incydentów pojazdu;
  • Rejestr sprawdzeń danego numeru VIN w serwisie autobaza.pl;
  • Sprawdzenie w bazach pojazdów kradzionych w Europie i Ameryce Północnej;
  • Ostrzeżenia producenta o usterkach fabrycznych;
  • Adres miejsca montażu egzemplarza;
  • Dane z aukcji internetowych i portali motoryzacyjnych;
  • Dane dotyczące wyposażenia samochodu;
  • Galeria zdjęć pojazdu.

Z punktu widzenia przyszłego nabywcy sprawdzającego auto, istotne są przede wszystkim informacje na temat ewentualnych szkód i  przebiegu. Te dwa zagadnienia należą do najczęściej ukrywanych przez sprzedawców danych.

Ponadto aby uniknąć nabycia kradzionego pojazdu powinniśmy numery VIN skontrolować w szczególności pod kątem ich legalności. Nikt z nas po zakupie auta nie chciałby mieć problemów natury prawnej, włączając oskarżenie o paserstwo…

Natomiast galeria historycznych zdjęć auta pomoże ukazać ewentualne szkody i ogólny stan pojazdu w przeszłości.

Sprawdzenie historii samochodu jest możliwe dla aut z rodzimego rynku jak i tych importowanych do naszego kraju. O weryfikacji tych ostatnich mówi artykuł pt. Jak sprawdzić historię auta sprowadzonego z zagranicy?“.

Historia samochodu w ASO czyli alternatywne zdobywanie info o numerze VIN

Do niedawna historię auta sprawdzić można było również w autoryzowanych serwisach. Zapisują one na przykład stan licznika przy serwisach i wykonywanych naprawach, a informacje te trafiają do bazy producenta. Obecnie coraz trudniej zweryfikować tam historię pojazdu, zanim jeszcze trafił on do naszego kraju. Ponadto usługa ta może okazać się droższa niż sprawdzenie całkowitej historii pojazdu łącznie z weryfikacją baz skradzionych pojazdów na autobaza.pl

Natomiast bez żadnych dodatkowych kosztów sprawdzisz przez Internet, czy samochód ma ubezpieczenie OC. Wystarczy wejść na stronę Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Podaj numer rejestracyjny lub numer VIN auta. Dane te nie są zastrzeżone i dostępne dla każdego bez wyjątku.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 2 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!
Advertisement

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.