Jak licytować auta z USA? Zasady i porady

Udostępnij
Wasza ocena
Jak licytować auta z USA Zasady i porady

W artykule przeczytasz

Europejska, w tym polska motoryzacja różni się od amerykańskiej. Wielu modeli i wersji samochodów dostępnych w USA nie da się kupić nad Wisłą lub są znacznie droższe niż w Stanach Zjednoczonych. Pytanie jednak, jak nabyć auto zza Wielkiej Wody? Odpowiedzią są licytacje, o których piszemy w artykule. Przeczytaj tekst i dowiedz się, jak działają aukcje motoryzacyjne w USA i jak brać w nich udział, sprowadzając swój wymarzony egzemplarz.

Szeroki dostęp do ogromnego rynku samochodów

Mimo że w Polsce największą popularnością cieszą się samochody sprowadzane z Niemiec, pewien udział w imporcie aut mają także egzemplarze z USA. W Stanach da się bowiem znaleźć modele niedostępne lub w znacznie niższej cenie niż w Europie, dlatego z możliwości importu pojazdu zza Oceanu stosunkowo często korzystają kolekcjonerzy. Ogromny rynek gwarantujący wręcz nieograniczony wybór i atrakcyjne stawki jest dostępny m.in. za pośrednictwem aukcji samochodowych z USA.

Jak wziąć udział w licytacji?

Pierwszym krokiem jest znalezienie stron internetowych, które to umożliwiają. Do najpopularniejszych serwisów dających dostęp do ofert sprzedaży aut ze Stanów Zjednoczonych należą:

  • Copart.com – witryna, za której pośrednictwem można kupić nie tylko samochody osobowe, ale również inne pojazdy, jak ciężarówki, motocykle czy łodzie. Baza ofert obejmuje kilkadziesiąt tysięcy aktualnych ogłoszeń, więc wybór jest naprawdę duży. Co ważne, większość z nich jest wiarygodna, co należy uznać za zaletę serwisu, podczas gdy pewnym ograniczeniem jest dość skomplikowany proces licytacji,
  • IAAI.com – poprzez ten serwis można kupić wyłącznie samochody i motocykle. Miliony transakcji przeprowadzanych za jego pośrednictwem potwierdzają, że warto z niego korzystać,
  • ImpactAuto.ca – kanadyjski serwis działający na podobnych zasadach jak dwa opisane powyżej.

Co istotne, samochody sprzedawane na aukcjach dostępnych na wymienionych platformach są szczegółowo opisane, dzięki czemu potencjalny kupiec poznaje wszystkie najważniejsze informacje na ich temat. Częstą praktyką jest oferowanie przez Amerykanów w okazyjnie niskich cenach uszkodzonych aut, które można z powodzeniem naprawić relatywnie małym kosztem. W USA takie egzemplarze się sprzedaje i w ich miejsce kupuje nowe, podczas gdy w Polsce mogą z powodzeniem jeździć jeszcze wiele lat.

O czym pamiętać, decydując się na licytację auta z USA?

Jak widać, jest wiele powodów, dla których warto brać udział w aukcjach samochodów ze Stanów Zjednoczonych. Nie można jednak zapominać, że nie są one dla każdego, a udział i tym bardziej wygranie licytacji wiąże się z określonymi konsekwencjami. Ten sposobów kupowania auta można polecić osobom, które:

  • dobrze porozumiewają się w języku angielskim,
  • znają rynek i ceny amerykańskich aut,
  • orientują się w przepisach regulujących import samochodów z USA,
  • wiedzą, jak działają serwisy oferujące możliwość wzięcia udziału w licytacji pojazdu ze Stanów Zjednoczonych.

Krótko mówiąc, kupowanie auta z USA za pośrednictwem aukcji to dość skomplikowane i wymagające zadanie. Nie znając języka angielskiego i nie posiadając odpowiedniej wiedzy ani doświadczenia, można popełnić różne błędy, które obniżą satysfakcję z transakcji lub wręcz całkowicie ją uniemożliwią. Niezbędna jest znajomość procedur, opłat i kwestii związanych z odprawą celną. Aby nie dopuścić do pomyłek i zapewnić profesjonalny transport auta, warto nawiązać współpracę z doświadczonym importerem amerykańskich samochodów. Kompleksowe usługi w tym zakresie świadczy firma Bid.Cars.

Dowiedz się więcej o sprowadzaniu aut z USA

W ramach współpracy powierza się specjalistom tak kluczowe kwestie, jak załatwianie formalności, prowadzenie negocjacji cenowych czy weryfikacja wiarygodności ogłoszenia i zgodności opisu ze stanem faktycznym. Wystarczy wskazać interesującą ofertę, aby fachowcy ją sprawdzili, a w razie decyzji o zakupie – skorzystać z niej i cieszyć się nowym samochodem wprost ze Stanów Zjednoczonych. Sprowadzenie aut z USA to specjalność firmy Bid.Cars.

undefined

Ocena naszych czytelników
[Suma: 7 Średnio: 4.3]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też: